Kapat

Xiaomi ABD Pazarına Girmeyi Planlıyor!

Anasayfa
HABER Xiaomi ABD Pazarına Girmeyi Planlıyor!

Xiaomi ABD Pazarına Girmeyi Planlıyor!

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, gelecek sene ABD pazarına girmeyi planlıyor. Kısa bir süre önce Batı Avrupa'ya kadar genişleyen Çin'li cihaz üreticisi ABD'yi radarına almış durumda. Wall Street Journal, Xiaomi'nin akıllı telefonlarını bu yılın sonuna kadar ABD'ye getirebileceğini bildirdi. Xiaomi Yönetim Kurulu Başkanı Lei Jun: "Piyasaya 2018 yılının sonuna kadar veya 2019'un başında girmeyi planlıyoruz" dedi. 

Xiaomi, halihazırda ABD'de Walmart mağazalarında Android TV set üstü kutusu ve Mi TV de dahil olmak üzere birçok ürün satışında bulunuyor. Xiaomi, daha önce ABD'de "Mi" çevrimiçi mağazasında ürün satışına başladıktan sonra iki kulaklık modelini, bir batarya takımını, 360 derecelik bir kamera modelini ve bir robot kodlama setini  Kasım ayında Amazon'da satmaya başlamıştı. 

Xiaomi'nin ABD'deki başarısının nihai olarak taşıyıcılara bağlı olacağı belirtiliyor. Başka bir Çinli akıllı telefon üreticisi olan ZTE, ABD'li taşıyıcılarla ortaklık kurduktan sonra pazarın önemli bir payına sahip olmuştu. Xiaomi'nin ayrıca ABD istihbarat yetkililerinin potansiyel endişelerini de gidermesi gerekecek. FBI, CIA ve NSA başkanları yakın geçmişte Amerikan vatandaşlarının Çinli teknoloji devleri Huawei ve ZTE tarafından üretilen ürün ve hizmetleri kullanmamaları konusunda uyarıda bulunmuştu. Huawei, 2014'te ABD hükümet sözleşmeleri için teklif vermekten men edildi ve ABD akıllı telefon pazarında bir etki yaratmak için mücadele etmek zorunda kaldı. 

Mate Pro 10 ürününü AT&T aracılığıyla ABD pazarına açmayı planlayan Huawei, anlaşmanın taşıyıcı tarafından iptal edilmesi üzerine büyük zorluklar yaşamıştı. Raporlar siyasi baskının anlaşmayı zorlaştırdığını belirtiyor.

Xiaomi'nin de benzer bir senaryoyu yaşamamak için dikkatli davranması gerektiği belirtiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir