Kapat

Xiaomi CEO’su Telefon Fiyatlarının Artabileceğini Belirtti

Anasayfa
HABER Xiaomi CEO’su Telefon Fiyatlarının Artabileceğini Belirtti

Ucuz fiyata kaliteli ürün satması ile tanınan Xiaomi, çok ucuz başlangıç seviyesindeki cihazlardan, yüksek kalitede amiral gemilerine kadar onlarca cihazın satışını yapıyor. Ancak şirketin CEO’su Lei Jun tarafından yapılan açıklamada yakın gelecekte telefonların fiyatlarının artabileceği belirtildi.

Lei Jun yaptığı açıklamada: ““Aslında, telefonlarımızın 2.000 yuan’dan (~1600 TL) daha düşük olduğu algısından kurtulmak istiyoruz. Daha fazla yatırım yapmak ve daha iyi ürünler yapmak istiyoruz ”dedi.

Jun, muhtemelen Xiaomi Mi 9 cihazına atıfta bulunarak, telefonlarının son kez 3,000 yuan’dan (~2450 TL) daha düşük bir fiyata satılacağını söyledi. Açıklamalarına “gelecekte telefonlarımız çok fazla olmasa daha pahalı hale gelebilir” şeklinde devam etti.

Xiaomi Mi 9’un 6 GB/128 GB modeli Çin’de 2.999 yuan’dan (~2400 TL) alıcı buluyor. Avrupalı ​​kullanıcıların, 6GB/64GB’lık temel model için 449 Euro (2750 TL) ödeyebileceği belirtiliyor.

Xiaomi Mi 8’in 2,699 yuan’lık fiyatından sonra Mi 9 için hafif bir artış meydana gelmiş olsa da, son cihaz ile beraber daha iyi kamera, daha hızlı şarj olanağı ve kablosuz şarj özelliği kazanılıyor.

Genellike ucuz orta segment cihaz olarak öne çıkan Redmi serisinin fiyat artışından etkilenip etkilenmeyeceği bilinmiyor. Ayrıca Xiaomi’nin diğer Mi cihazlarının da (Mi Mix, Mi Max gibi) ne şekilde etkileneceği açık değil.

Kaynak: Android Authority

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir