Kapat

Xiaomi’nin Akıllı Saati Mi Watch, Apple Watch ile Neredeyse Aynı Görünüyor

Anasayfa
HABER Xiaomi’nin Akıllı Saati Mi Watch, Apple Watch ile Neredeyse Aynı Görünüyor

Xiaomi tarafından 5 Kasım’da gerçekleştirilecek olan etkinlikte Mi Watch ismiyle çıkış yapması beklenen akıllı saate dair detayları paylaşacak. Cihaz henüz çıkış yapmamış olsa da, şirketin CEO’su tarafından cihazın tasarımına dair birçok görüntü paylaşıldı. Paylaşılan bu görüntülerden anlaşılacağı üzere Xiaomi’nin akıllı saati, Apple Watch ile neredeyse aynı görünüyor.

Apple’ın akıllı saat tasarımı ile benzerliği su götürmez olan Mi Watch, mikrofon ve buton yerleşimi olarak da tamamen Apple’ı taklit etmiş. Aşağıda yer alan görselde Mi Watch (solda) ve Apple Watch (sağda) tasarımlarını görebilirsiniz.

Çoğu büyük teknoloji firması Apple’ın akıllı saat tasarımına karşı farklı bir tasarım anlayışı benimsemiş olsa da, Xiaomi için bu durum pek de böyle durmuyor. Apple’ı taklit ettiği gerekçesiyle daha önce de eleştirilmiş olan Xiaomi, yine bir Apple ürünü olan “Memoji” özelliğini “Mimoji” adıyla duyurmuş ve kendi web sitesinde yanlışlıkla Apple’ın reklamını kullanmıştı.

Yakında duyurulacak olan Xiaomi akıllı saatinin Google Wear OS platformunu kullanması bekleniyor. Cihaza dair henüz başka bir bilgi bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Xiaomi Kilit Ekranında Bildirimleri Gizleme [ÇÖZÜM]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir