Kapat

Yapay Zeka Sahte İnsanlar Üretmede Korkutucu Hale Geliyor!

Anasayfa
Bilim Yapay Zeka Sahte İnsanlar Üretmede Korkutucu Hale Geliyor!

Yapay Zeka bize yalan söylemede korkutucu derecede iyi olmaya başladı. Hayır onların amaçları uğruna bizleri yanıltmalarından bahsetmiyoruz. Daha çok bu onların dünyada hiç bulunmayan bir veriyi oluşturmaları ve bu işte çok başaralı olmalarıyla alakalı!

Videodan görülebileceği gibi, sonuçlar etkileyici. Görüntü üretmede birçok girişimi işaretleyen görüntü eserlerinden veya garip hatalardan hiçbirine sahip görünmüyorlar. Bununla birlikte, videonun insanları basit beyaz arka planlara karşı konumlandırdığı ve böylece oluşturulan görüntüleri etkileyebilecek kafa karıştırıcı arka planların potansiyelini en aza indirdiği de bir tesadüf olmadığı gibi yapay zekanın ne kadar ileri gidebileceğine kanıt niteliğindedir.

Bu göz kamaştıran teknoloji demosundan sorumlu şirket, Japonya’nın Kyoto Üniversitesi kampüsüne dayanan bir başlangıcı olan DataGrid. Video up top’un gösterdiği gibi, Yapay Zeka algoritması, göz kamaştırıcı geçiş efektleri ile bir formdan diğerine sürekli şekil değiştiren, gerçekçi görünümlere sahip insanların sonsuz bir geçit törenini oluşturabilir.

Her şeyde göründüğü gibi, bu büyüleyici (biraz rahatsız edici ve tuhaf olsa da) bir ilerlemedir. Giyim markaları için film figüranları veya katalog modelleri olarak istihdam edilseydik, muhtemelen şu anda biraz gergin hissediyorduk. En azından yapay zekanın sahte haberler üretme olasılığının bir sonraki seviyeye bırakılması çok daha iyi oldu. 🙂

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Microsoft, Yüz İfadelerinin Emoji Karşılığını Gösteren Bir Uygulama Geliştirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir