Kapat

Yeni Instagram Güncellemesi ile Birlikte ‘Videolar Üzerinden Alışveriş’ Yapılabilecek

Anasayfa
Güncelleme Yeni Instagram Güncellemesi ile Birlikte ‘Videolar Üzerinden Alışveriş’ Yapılabilecek

Batıda tatil sezonunu yaklaşmasıyla birlikte Instagram, platforma ekleyeceği yeni özellik ile beraber alışveriş deneyimini bir üst seviyeye taşıyor. Bu yılın başlarında alışveriş özelliğini yayına ekleyen Instagram daha sonra bu özelliği hikayeler kısmına da ekledi. Şimdi ise platform, özelliğe dair üç yeni güncelleme için hazırlanıyor.

Instagram tarafından aktarıldığı üzere, kullanıcılar yayınlarında gördükleri videolar üzerinden alışveriş yapabilecekler. Kullanıcılar ayrıca ürünleri “alışveriş koleksiyonu” olarak adlandırılacak olan bir liste altında kaydedebilecek.

 

 

Instagram şimdiye kadar işletme profillerinin ürünlerini sadece yayın ve hikayeler kısmında göstermesine izin veriyordu. Gelecek güncelleme ile beraber işletmeler ürünlerini video üzerinde yayınlayabilecek.

Kullanıcılar kaydettikleri ürünlere “Kaydedilenler” bölümünden erişebilecek. Adeta çevrimiçi bir mağaza gibi görünen bölümde, kullanıcılar satın almayı istediği ve beğendini ürünleri organize bir şekilde görüntüleyebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  WhatsApp çöktü !!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir