Kapat

Yeni ‘iPad Pro’ Oldukça Kolay Bükülüyor

Anasayfa
HABER Yeni ‘iPad Pro’ Oldukça Kolay Bükülüyor

JerryRigEverything isimli bir YouTube kanalında yayınlanan video, Apple’ın en yeni iPad Pro modelinin çok fazla efor sarf etmeden tamamen yok edilebileceğini gösteriyor. Tabletin solunda bulunan mikrofon deliği ve sağda bulunan Apple Pencil manyetik şarj kısmının zorlanması ile birlikte cihaz oldukça kolay bir şekilde kırılıyor.

Bu YouTube videosu, iPad Pro’nun ideal derecenin altında bir yapısal sağlamlığa sahip olmadığının tek göstergesi değil. Kullanıcılar tarafından aktarıldığı üzere bir iki günlük bir kullanımın ardından veya cihazın bir sırt çantasından taşınmasından sonra cihaz üzerinde hafif bükülmeler meydana geliyor. Bazı kullanıcılar ise cihazın kutusundan bu şekilde çıktığını aktarıyor.

Aynı zamanda, önceki iPad’leri de benzer şekilde bükmenin mümkün olduğunu vurgulamakta fayda var. Tasarım gereği, tabletler çok fazla yüzey alanına sahip ince cihazlardır. Eğer büyük bir kuvvet uygulayarak cihazı bükmeye çalışırsanız, kırılması en kaçınılmaz sonuçlar arasında yer alıyor. Aynı şekilde Samsung’un Galaxy Tab S4’ün de bir bükme testinde başarısız olması gayet normal görünüyor.

Videoda bulunan iPad Pro hakkında endişe verici olan durum ise cihazın çok az bir eforla kullanılmaz hale gelmesi. Apple piyasaya sürmeden önce cihazlar üzerinde oldukça fazla test yapıyor. Ancak yeni iPad Pro’nun gereğinden fazla ince olup olmadığı ise tartışmaya açık bir konu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Aquaman 2'nin Resmi Çıkış Tarihi Belli Oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir