Kapat

Yeni Minecraft RPG Oyunu “Minecraft Dungeons” Yarın Oyuncularla Buluşuyor

Anasayfa
HABER Yeni Minecraft RPG Oyunu “Minecraft Dungeons” Yarın Oyuncularla Buluşuyor

Geçtiğimiz ay çıkması beklenen ancak koronavirüs salgınından kaynaklanan problemler nedeniyle 26 Mayıs’a ertelenen Minecraft Dungeons, yarın itibarıyla oyuncularla buluşuyor.

Mojang tarafından geliştirilen Minecraft Dungeons, temel olarak dövüşme, eşya toplama ve seviye atlama ögelerinden oluşuyor. Yaklaşık 10 saatlik bir oynanış sunan oyunu dört kişi beraber oynamak mümkün. Oyun boyunca farklı seviyeleri keşfederek işaretle-ve-tıkla oynanış tarzı ile düşmanları alt etmek ve ganimetleri toplayarak her köşeyi keşfetmek gerekiyor.

Mistik güç küresine sahip bir kralın alt edilmesini konu alan bir hikayeye sahip olan oyunun oynanışına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Minecraft Dungeons Nasıl İndirilir?

Oyunu direkt olarak minecraftdungeons.net üzerinden satın almak mümkün ancak bu seçenek Türk kullanıcılar için pek de bütçe dostu değil. Bunun yerine, Minecraft Dungeons’ın standart versiyonunu Microsoft Store üzerinden 56,25 TL karşılığında satın alabilirsiniz.

Minecraft Dungeons - Windows 10
Minecraft Dungeons - Windows 10
Developer: ‪Microsoft Studios‬
Price: 56,25 ₺+

Eğer Minecraft Dungeons için böyle bir miktarı gözden çıkarmaya hazır değilseniz başka bir seçeneğiniz var. Xbox Game Pass abonesi olarak oyunu deneyebilirsiniz. Yalnızca Windows 10 kullanıcıları için geçerli olan Xbox Game Pass henüz beta sürecinde olsa da onlarca oyuna ev sahipliği yapıyor. Minecraft Dungeons da bu oyunlardan bir tanesi.

Xbox Game Pass’e ilk ay yalnızca 5,99 TL’ye üye olmak için Game Pass rehberimize göz atabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Minecraft'tan 'Pokemon GO' Tarzında Yeni Bir Oyun Geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir