Kapat

Yerli Otomobil “TOGG” Tanıtıldı! Fiyatı ve Özellikleri

Anasayfa
HABER Yerli Otomobil “TOGG” Tanıtıldı! Fiyatı ve Özellikleri

Türkiye’nin uzun süredir tanıtımı için gün saydığı yerli otomobil sonunda tanıtıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı törenle resmen tanıtılan yerli otomobil tasarımı ile göz doldururken tanıtım filmindeki sahip olduğu özelliklerle de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Yerli otomobilin emisyonsuz tamamen elektrikli olarak üretilecek olması sınıfının nadir arabalarından bir tanesi olmasını sağlıyor. Hızlı şarj özelliği sayesinde 30dk şarj süresi ve 500km menzile sahip olacak.

Yerli otomobilde 200 beygir güç ile 7.6 saniye, 400 beygir güç ile 4.8 saniye altında 0-100 km/s hızlanma kapasitesi bulunuyor. Bunlara ek olarak dünyada bir ilk olarak yerli otomobilde Holografik Asistan teknolojisi de bulunuyor. Ayrıca yansıtmalı ayna, start stop ve merkeze bağlı hata bildirimi gibi hale hazırda dünya devi otomobil firmalarının kullandığı özellikleri de barındırıyor.

Şuan için iki tipte üretilecek olan yerli otomobil daha sonra 3 farklı modelde daha üretilecek ve toplamda 5 farklı model ile piyasaya çıkarılmış olacak. 2030 yılına kadar tüm modellerin seri üretiminin tamamlanmış olması hedeflenmiyor.

Öte yandan yerli otomobil fabrikası Bursa’da olacak ve 2021 yılında tamamlanması bekleniyor. Yerli otomobilin üretim tarihi olarak 2022 yılı belirlenirken 2023 yılında seri üretime geçilmesi hedefleniyor.

Yerli otomobil TOGG satış fiyatı konusunda herhangi bir açıklama yapmazken, Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobilin satışı konusunda ön sipariş sisteminin devreye sokulacağını söyledi ve ilk ön siparişi kendisi verdi.

Yerli otomobil TOGG’un SUV ve Sedan modellerinin satış fiyatları ön sipariş sonrasında belirlenecek gibi duruyor.

Yerli otomobil iç dizaynı, döşemeleri ve ön konsolu nasıl olacak? İlk görüntüleri sizler için derledik;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Windows 10 Mobile Slow Ring Yayınlandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir