Kapat

YouTube, Amazon Prime ve Netflix Yayın Kalitesini Düşürdü

Anasayfa
HABER YouTube, Amazon Prime ve Netflix Yayın Kalitesini Düşürdü

Koronavirüs sebebiyle milyonlarca insan evlerinde vakit geçirmeye başladığından dolayı internet trafiğinde inanılmaz bir artış meydana geldi. Bu trafikle başa çıkmaya çalışan YouTube, Amazon Prime ve Netflix ise platformların yayın kalitesini düşürme kararı aldı.

Yayın kalitelerini varsayılan olarak “düşük kalite” olarak değiştirme kararı alan şirketler, Avrupa Birliği tarafından gelen istek doğrultusunda bu kararı verdi.

Yalnızca 30 gün boyunca etkili olacak olan bu karar, sadece Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği ülkelerinde uygulamaya konacak. Yüksek kaliteli yayın akışı daha fazla internet trafiği kullandığından dolayı, internet erişiminde bir sorun yaşanmaması için varsayılan yayın kalitesi daha düşük olarak değiştirildi.

Netflix’in aldığı bu kararı duyurmasından bir gün sonra YouTube ve Amazon Prime da Netflix’e katıldı.

YouTube, “İnsanlar bu zor zamanlarda güvenilir haberler bulmak, öğrenmek ve bağlantı kurmak için YouTube’a geliyor.” şeklinde açıklamada bulundu. Açıklamalarına, “Avrupa Birliği ile devam eden görüşmeler sonucunda Birleşik Krallık’ta ve Avrupa Birliğinde geçici olarak yayın kalitesini standart seviyeye alıyoruz.” şeklinde devam etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  IGTV Videoları Instagram Ana Sayfada Gösterilmeye Başlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir