Kapat

YouTube Onaylanmış Hesap Rozetlerinin Çoğunu Kaldırıyor!

Anasayfa
HABER YouTube Onaylanmış Hesap Rozetlerinin Çoğunu Kaldırıyor!

Youtube geçtiğimiz günlerde doğrulanmış hesap sahiplerine bir mail göndererek  doğrulanmış hesap rozeti alma politikasının değişeceğini ve doğrulanmış hesap rozeti bulunan mevcut çoğu Youtube kanalının doğrulanmış rozetinin kaldırılacağını iletmişti. Youtuberların çoğu bu ihtimalin çok düşük olduğunu gerçekleşse bile popülerlik ve takipçi sayısının göz önünde bulundurulacağını düşünüyordu. Ancak Youtube maillerden hemen sonra bir çok Youtube kanalının doğrulanmış hesap rozetini iptal etti. Peki Youtube doğrulanmış hesaplarını neden iptal ediyor?

Youtube rozetlerin iptali için en büyük gerekçeyi “Başka içerik üreticilerini içeriğini taklit eden YouTube kanallarının doğrulanmış rozetini kaldıracağız.” şeklinde açıkladı. Öte yandan Youtube doğrulanmış hesap rozetlerinin Youtube kanalını açan kişiler tarafından usulsüz olarak alındığını tespit ettiğinde hesabın popülerliğine ve takipçi sayısına bakmaksızın rozetleri iptal ediyor.

Özellikle iki gün içerisinde ABD’de bir çok Youtube kanalının doğrulanmış hesap rozeti askıya alındı. Henüz Türkiye’de ki herhangi bir içerik üreticisinin doğrulanmış rozeti kaldırılmazken, yeni politikalardan tüm dünyadaki Youtuberların etkilenmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  YouTube'da Oturum Açarken Sorun Oluştu Hatası [ÇÖZÜM]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir