Kapat

YouTube Originals Nedir?

Anasayfa
Uygulama YouTube Originals Nedir?

İnternet dünyasındaki en büyük video platformu olan YouTube tarafından ücretli bir opsiyon olarak geliştirilen ve 2015 yılında YouTube Red adıyla piyasalarda yerini alan yayın platformu, günümüzde Netflix ve Amazon gibi yayın ağlarının yükselmesi üzerine YouTube tarafından bu alanda var olma çabasının bir sonucu olarak çıkış yaptı. YouTube Red veya YouTube Premium şu anda ülkemizde kullanıma açık değil. Türkiye’de çıkış yapması üzerine nasıl bir fiyat politikası benimseneceği henüz belli olmasa da servis Amerika’da 11,99$ ücret ile kullanıcılara sunuluyor.

Farklı bir YouTube deneyimi olarak adlandırılan YouTube Premium aşağıdaki özellikleri içeriyor:

  • Reklamsız ve internetsiz YouTube
  • Yeni bir müzik hizmeti olarak YouTube Müzik
  • Arka planda oynatma
  • YouTube Originals

YouTube Originals Nedir?

YouTube tarafından bütçe sağlanan ve ünlü isimlerin olduğu çeşitli diziler ücretli aboneler için YouTube Originals başlığı ile platformda yer alıyor. Sadece YouTube Premium üyeleri tarafından izlenebilen bu içerikler YouTube tarafından alınan bir karar doğrultusunda 2020 yılı itibariyle tüm kullanıcılar için erişilebilir olacak. Çoğu içerik Türkiye’den görüntülenemiyor olmasına rağmen resmi YouTube Originals kanalı üzerinden bazı dizilerin ilk bölümlerine ve özel içeriklere erişebilirsiniz.

YouTube tarafından yayınlanan en popüler YouTube Originals yapımları:

1. Cobra Kai

2. Kedi

3. Scare PewDiePie

4. Youth and Consequences

5. Lifeline

6. Mind Field

Bu içeriklere şu anda ülkemizden erişelemiyor. Ancak bazı yapımların ilk bölümlerini ücretsiz olarak görüntüleyebilirsiniz. Türkiye’de ne zaman çıkacağı henüz bilinmeyen YouTube Premium’un fiyatı konusundaki belirsizlik de devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Facebook'a hava durumu uygulaması geliyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir