Kapat

Youtube Videoları Nereye Şikayet Edilir?

Anasayfa
Çözüm Youtube Videoları Nereye Şikayet Edilir?

Youtube platformunda içeriğinden rahatsız olduğunuz yada izinsiz yayın yapılan videoları Youtube’a bildirim göndererek şikayet edebilirsiniz. Tarafınıza ait yada üçüncü bir tarafa ait videoların izinsiz paylaşıldığını düşünüyorsanız aynı şekilde bildirim göndererek platforma şikayette bulunabilirsiniz. Peki Youtube videoları nasıl şikayet ediliyor?

Youtube videolarını şikayet etmek için şikayet edeceğiniz video bağlantısını açmanız gerekiyor. Video bağlantısı açıldıktan sonra aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Youtube Videolarını Şikayet Etme

  • Video sağ alt köşesinde bulunan üç nokta simgesine tıklayın
  • Daha sonra Bildir seçeneğini seçin
  • Karşınıza geri bildirimle alakalı bir menü çıkacaktır. Bu menüden video şikayeti konusunu seçmeniz gerekmektedir. Seçtiğiniz konu açıklama ile bağlantılı değilse dikkate alınmayacaktır. Bu sebeple konu başlığı iyi seçmeniz gerekiyor.

– Cinsel içerik

– Şitten içeren veya tiksindirici içerik

– Nefret söylemi veya aşağılayacı dil barındıran içerik

– Zarar verici tehlikeli hareketler

– Çocuk istismarı

– Terörizmi teşvik ediyor

– Spam veya yanıltıcı içerik

– Haklarımı ihlal ediyor

– Altyazı sorunu

  • Yukarıdaki ana başlıklardan herhangi birini seçtiğinizde size alt başlık olarak Youtube video şikayeti ile alakalı bir çok seçenek daha sunulacaktır. Buradan aynı şekilde ilgili başlığı seçiniz.
  • Alt başlığı seçtiğinizde “Bu, video açıklaması içindeki bağlantılar için geçerli” onay kutusu karşınıza çıkacak bu onay kutusunu işaretleyip “İleri” seçeneğini tıklayın.
  • Daha sonra karşınıza çıkan erkanda videoda şikayete konu olan zaman aralığı yada bölümü seçemenizi isteyen bir kutu ve açıklama bölüm çıkacaktır.
  • Gerekli açıklama ve zaman aralığı seçtikten sonra “Bildir” seçeneği ile şikayeti Youtube platformuna iletebilirsiniz.

Youtube video şikayetleri 2019 yılında düzenlenen yeni kurallar çerçevesinde belirli sayıya ulaştığında video kanaldan silinebilir. Şikayetler sonucunda silinen Youtube videoları artması halinde kanal sahibine yaptırım uygulanabilir yada kanal kapatılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Xiaomi Mi Band 4 - Müzik Kontrolü Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir