Kapat

Youtube’da Abone Sayısı Görünümü Değişiyor!

Anasayfa
HABER Youtube’da Abone Sayısı Görünümü Değişiyor!

Son zamanlarda sosyal medya platformlarında abone sayılarının ve beğeni sayılarının gösterimi ile alakalı bir takım değişiklikler gündeme gelmeye başldı.

Sosyal medyada yapılan bir araştırmada etkileşimlerin düşük kalmasının kullanıcıları etki altına aldığı ve platformlardan uzaklaştırdığı tespit edildi. Sosyal medya devleri bu konuda gelişmeleri takip ederek platformlarda değişiklik kararı aldılar. Instagram yakın zamanda beğeni sayılarının gösterimini kişiselleştireceğini açıklamıştı.

Gelişmelerin akabinde Youtube kullanıcıların insiyatifine sunduğu abone sayılarının yuvarlanması özelliği platform genelinde tek tip olarak kullanma sunmaya hazırlanıyor. Abone sayısındaki aşağı yönlü ani düşüşlerin kullanıcıları etkilemesinin önüne geçmek isteyen Youtube yakında güncellemeyi kullanamı sunacak.

Yeni güncelleme ile kanalların abone sayılarının bilgisayar ve telefonda tek tip görüntülenmeside sağlanmış olacaktır. (Örneğin, Bilgisayar: 153.533, Telefon 153k)

Abone sayısı yuvarlama güncellemesi ile bir hesabın 10.750.000 abonesi varsa bunu 11.000.000 olarak gösterecek. Önümüzdeki günlerde en çok karşılaşacağımız sorulardan bir tanesi “Youtube abone sayısındaki küsuratlar görünmüyor sebebi ne olabilir?” sorusu olacaktır.

Bu noktada bilinmesi gereken Youtube abone sayısındaki küsuratları yakın olan değere göre yuvarlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Apple 1 trilyon dolarlık ilk şirket oldu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir