Kapat

Yurt Genelinde Okullar Tatil Edildi

Anasayfa
HABER Yurt Genelinde Okullar Tatil Edildi

Koronavirüs tehdidi Dünya genelinde etkisini devam ettirirken, ülkemizde de virüse karşı tedbir kapsamında okulların tatil edilmesi kararı alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen toplantıdan çıkan sonuçları Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın aktardı.

“Koronavirüse karşı Türkiye olarak etkin ve başarılı mücadele verdik. İlgili birimlerimizin tavsiyeleri ve Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bu tedbirler kararlı bir şekilde uygulandı ve bundan sonra da devam edecek. Sağlık, eğitim, turizm, ekonomi alanlarında başarılı bir şekilde sürdürülmesi için vatandaşlarımızın aktif rol oynamaları, rehavete kapılmadan resmi açıklamaları dinlemek ve tavsiyeleri titiz bir şekilde dinlemek suretiyle bu süreci atlatmak mümkündür.”

“Cumhurbaşkanlığı öncülüğünde bir dizi kararlar alındı. Öncelikle ilk orta ve lise okulları 16 Mart tarihinden itibaren 1 hafta tatil edilecek. Dolayısıyla ara tatil önceye alınmış olacaktır. 23 Mart itibarıyla uzaktan eğitim yöntemiyle internet ve televizyon kanallarından öğrencilerimiz eğitim görecektir.”

“Bunun nasıl olacağını Milli Eğitim Bakanlığımız ailelerle paylaşacak.

Üniversitelerimizle ilgili 6 Mart’tan itibaren 3 hafta boyunca tatil edilecektir. Bunun nasıl telafi edileceği konusunda YÖK’le koordineli bir şekilde tanzim edilecek. Üniversitelerde eğitim kaybı olmaması için gerekli tedbirler alınacak.”

“Uzmanların yaptığı tavsiyeler çerçevesinde spor müsabakaların Nisan sonuna kadar seyircisiz oynanması kararı alınmıştır. Spor faaliyetlerinde kalabalık ortamın oluşmaması açısından bu kararın isabetli olduğunu ifade etmek istiyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Referandum günü Türkiye, Google’da en çok bunları arattı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir