Kapat

Yüzlerce Alman Siyasetçinin Verileri Sızdırıldı

Anasayfa
HABER Yüzlerce Alman Siyasetçinin Verileri Sızdırıldı

Hükümet, yüzlerce Alman siyasetçinin ve tanınmış kişilerin verilerinin çevrimiçi ortamda yayınlandığını belirtti. Hükümet Cuma günü yaptığı açıklamada, Şansölye Angela Merkel hakkında hassas bir materyalin ortaya çıkmadığını söyledi.

İçişleri Bakanlığı sözcüsü, verilerin bir saldırı sonucu ortaya çıkıp çıkmadığı konusunda bir yorum yapmadı. Veri sızıntısından sonra ulusal siber savunma kuruluşu acil olarak toplantıya çağrıldı.

Alman medyası daha önce, siyasi partilerin önemli isimlerinin kredi kartı bilgilerinin ve cep telefonu numaralarının hacker’lar tarafından açığa çıkarıldığını aktarmıştı.

İçişleri Bakanı Horst Seehofer Cuma günü yaptığı açıklamada bilgilerin, “bulut hizmetleri, e-posta hesapları veya sosyal ağlar için oturum açma bilgilerinin yasadışı kullanılması” yoluyla elde edildiğini söyledi.

Seehofer, Alman parlamento binasının ya da hükümetin bilgisayar sistemlerinin tehlikede olduğuna dair bir kanıt bulunmadığını ancak daha fazla ayrıntı elde edilmediğini söyledi. BSI ulusal siber savunma ajansının acil olarak toplanmasına sebep olan ihlalin bir hack veya sızıntının sonucu olup olmadığı konusunda ise belirsizlik sürüyor. Yetkililer, casusluk dahil olmak üzere tüm olasılıkları araştırıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir