Kapat

Zepeto Nasıl Kullanılır? Nasıl Altın Kazanılır?

Anasayfa
Çözüm Zepeto Nasıl Kullanılır? Nasıl Altın Kazanılır?

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen avatar oluşturma uygulaması olan Zepeto, Google Play ve iOS App Store üzerindeki liderliğini koruyor. Bu yazımızda Zepeto nasıl kullanılır ve nasıl altın kazanılır sorularını cevaplayacağız.

Zepeto Nasıl Kullanılır?

Öncelikle uygulamayı indirdikten sonra bir hesap oluşturmanız veya Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarından biri ile uygulamaya giriş yapmanız gerekiyor.

“Create a ZEPETO” seçeneğini seçerek e-mail adresiniz ile kayıt olun.

Erkek için “Male”, kız için ise “Female” seçeneğini seçin. Sonrasında ise açılan kamera ekranında yüzünüz tam olarak belirlenen alanın içinde olacak şekilde tarama işlemini gerçekleştirin.

Zepeto yüzünüzü tarama işlemini tamamladıktan sonra sizin 3D halinde karakterinizi oluşturacak.
Sonrasında ise karakterinize isim vererek devam edin.

Karakteriniz oluşturulduktan sonra eğer değiştirmek istediğiniz özellikler varsa, daha sonraki ekran üzerinde dilediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

Profilinizi tamamladıktan sonra karşınıza profil ekranınız çıkacak. Bu ekranda sanal evinizi, karakterinizi ve kıyafetlerinizi düzenleyebilirsiniz.
“Edit Face” kısmından tekrar karakterinize ait görünüşü değiştirebilirsiniz. “My Closet” kısmından sahip olduğunuz eşyaları görebilir, “My Space” ile sanal evinizi düzenleyebilirsiniz.

Nasıl Eşya Alınır?

Evinize eşya, karakterinize kıyafet ve selamlama şekli satın almak için profil ekranınızda “Item Shop” seçeneğine dokunun. 

“Fashion” kısmından kıyafet satın alabilir, “Interior” kısmından evinize eşya alabilir ve “Gesture” kısmından karakterinizin selamlama şeklini değiştirebilirsiniz.

Selamlama Şekli Nasıl Değiştirilir?

Profil ekranınızda “Add a Greeting” kısmına dokunarak, sizi ziyaret eden kullanıcıları karşılayacak olan bir metin girebilir ve selamla dansınızı seçebilirsiniz.

Nasıl Arkadaş Eklenir?

Arkadaşınızın kişiye özel altı haneli kodunu öğrendikten sonra arama kısmına bu kodu girerek arkadaşınızı takip edebilirsiniz.

 

Yukarıda kişiye özel altı haneli kod görünüyor.
Arkadaşınızın kodunu “Enter your friend’s code” kısmına girerek arkadaşınızı bulabilirsiniz.

Ayrıca “Zepeto Town Street” özelliğini kullanarak sokağa çıkabilir ve diğer Zepeto kullanıcılarını görerek istediğiniz kullanıcıyı takip edebilirsiniz.

Nasıl Beraber Fotoğraf Çekilir?

En solda bulunan menüye gelerek, takip ettiğiniz arkadaşlarınızla beraber fotoğraf çektirebileceğiniz özelliği kullanabilirsiniz.

“Get your Magic Shot! Photobooth!” sekmesi altında istediğiniz pozu seçtikten sonra, arkadaşınızı seçerek beraber fotoğraf çekin.

Zepeto Nasıl Oynanır?

Karakterinizi tamamen oluşturduktan ve arkadaşlarınızı takip ettikten sonra artık Zepeto’yu oynayabilirsiniz.
Yabancılarla tanışmak ve onları takip etmek için Zepeto Town Street’te yürüyün veya arkadaşlarınızla çeşitli pozlarda fotoğraf çektirerek oyunun keyfini çıkarın.

Nasıl Altın Kazanılır?

Zepeto’da gerçek para kullanarak altın kazanmak mümkün. Ancak buna gerek kalmadan bazı görevleri yerine getirerek de altın kazanabilirsiniz. Ayrıca her gün şans kolu özelliğini kullanarak da ödül kazanmak mümkün.

“Daily Quest” altında bulunan görevleri seçip yerine getirdikten sonra farklı miktarlarda altın kazanın.

İlk kez üye olduktan sonra 50 altın kazanıyorsunuz. Daha sonra kıyafet satın alma ve ev dekor menüsüne giriş yaptıktan sonra ise toplam 40 altın kazanabilirsiniz.
Her gün kullanılabilen “Lucky Spin” fırsatını kaçırmayın. Bu özellik ile her gün altın kazanabilir ve reklam izleyerek kazandığınız miktarı iki katına çıkarabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Samsung telefonlarda Wi-Fi bağlanma sorunu çözümü!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir