Kapat

Zuckerberg, WhatsApp, Messenger ve Instagram’ı Birleştirmeyi Planlıyor

Anasayfa
HABER Zuckerberg, WhatsApp, Messenger ve Instagram’ı Birleştirmeyi Planlıyor

The New York Times tarafından aktarılan bir habere göre, Mark Zuckerberg Facebook Messenger, Instagram ve WhatsApp‘ı entegre etmeyi planlıyor. Facebook’un sahip olduğu tüm servislerin entegrasyonu ile birlikte kullanıcıların birbirleriyle etkileşime girebilecekleri büyük bir ekosistemin oluşturulması amaçlanıyor.

Habere göre, bu uygulamalar bağımsız olarak çalışmaya devam edecek, ancak bir kullanıcı ekosistemdeki diğer bir uygulamayı kullanmak istediğinde varolan uygulamayı terk etmesine gerek kalmayacak. Örnek olarak kullanıcılar Messenger üzerinden WhatsApp’taki bir kullanıcıya mesaj gönderebilecek. Tüm uygulamalarda uçtan uca şifreleme uygulanmaya devam edecek.

Facebook sözcüsü tarafından yapılan açıklamada: “Uçtan uca şifreleme ile birlikte mesajlaşma uygulamalarımızı arkadaşlarınıza ve ailenize ulaşmanız için daha kullanışlı hale getirmeyi amaçlıyoruz. Tahmin edebileceğiniz gibi sistemin nasıl çalışacağına dair uzun soluklu bir planlama süreci gerçekleşecek” şeklinde aktarıldı.

Tüm servisleri entegre ederek Facebook kullanıcı etkileşimini arttırmayı ve mesajlaşmayı daha kolay hale getirmeyi amaçlıyor.

Bu hamle ile Facebook kendisine karşı kaybolan güveni yeniden temin etmeyi hedefliyor. Ancak, olumsuz tarafından bakacak olursak, Facebook’un kullanıcılardan daha fazla veri toplayabileceği ve bu hizmetlerde hedefli reklamlar görüntülenebileceği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir