İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

A101’den Alınan Ürünlerde Garanti, İade, Değişim İşlemleri

Ülkemizde zincir marketler her hafta çıkan aktüel bültenlerinde elektronik ürünlere de yer veriyor. Özellikle A101 her perşembe yaptığı indirimlerde mutlaka elektronik ürünlere de yer veriyor. Uygun fiyatlı bu elektronik ürünler çoğu müşterinin dikkatini çekmeyi başarıyor.

Bu noktada A101’den telefon, televizyon, tablet, bilgisayar yada diğer elektronik ürünlerden satın alan yada satın almak isteyen müşterilerin kafasında bir kaç soru işareti oluyor. En çok merak edilen konuların başında “A101’den alınan telefon iade edilebilir mi?”, “A101’den alınan ürünün garantisi var mıdır?”, “A101’den alınan televizyon kurulumu nasıl yapılır?” geliyor. Bu makalemizde bu soruları yanıtlayacağız.

A101’den alınan ürünün garantisi var mıdır?

Öncelikle ülkemizde yasal yollardan satılan tüm elektronik ürünlerin garantisi en az 2 yıl olmak zorundadır. Bu yüzden A101’den alınan elektronik ürünlerin ( Telefon, Televizyon, Tablet, Mouse, Klavye vb. ) en az iki yıl garantisi vardır. Bu noktada önemli olan konu ürünler arızalandığında nereye götürmeniz gerektiğidir.

A101’den alınan bir elektronik cihaz arızalandığında aksi bir durum yok ise ülkemizde satın aldığınız markaya teknik servis hizmeti veren servise götürmeniz gerekiyor. Satın aldığınız ürüne hangi servisin baktığını ürünün garanti belgesinden yada internetten öğrenebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

A101 İade, Değişim İşlemleri

A101’den alınan elektronik ürün “Telefon, Tablet vb.” arızalandığında iade yada değişimi için öncelikle teknik servisten iade, değişim raporu almanız ardından satın aldığınız şube ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

A101’den alınan televizyon kurulumu nasıl yapılır?

Ülkemizde elektronik mağazalarında satılan 40 inç ve üzeri televizyonlar normal şartlar altında servis tarafından kurulur ve garantisi başlatılır. Ancak A101’de satılan televizyonların çoğunda böyle bir prosedür yok. İsteğiniz doğrultusunda servis kurulum için geliyor ancak ekstra kurulum ücreti talep ediliyor.

Ürünü satın alırken mutlaka kurulum bilgisi almanızı tavsiye ediyoruz. Bazı üst modellerde garanti servis kurulumu ile başlatıldığından daha sonra servis konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

A101 resmi sitesinde yer alan İade Değişim Koşullarını bağlantıdan kontrol edebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

8 Yorum

8 Comments

 1. sevgi

  Temmuz 3, 2019 at 10:53 pm

  ben a 101 den geçen hafta buzdolabı aldım buzdolabı çok küçük iade etmek istiyorum nasıl yapacağım bikmiyorum.a101 den sipariş girildi bir hafta sonra ürün geldi şimdi online alışveriş diyekabul etmiyolar nereye başvurmalıyım

  • EMRE ASLAN

   Temmuz 6, 2019 at 1:05 am

   Online alışverişlerde iki haftalık süreç içerisinde iade hakkınız var. Tüketici hakem heyetinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Geç kalmadan başvuru yapmalısınız.

   • Barış

    Ekim 5, 2020 at 2:41 pm

    Ben bluetooth bağlantılı kulaklık aldım fakat farklı bir modeliyle değiştirmek istiyorum üzerine fiyatını eklediğimiz zaman bu kabul ediliyormu?

 2. Cemal

  Ekim 1, 2019 at 5:31 pm

  Ben a101 den aldığım telefonu iade etmek istiyorum. Telefonda hiçbir kusur yok ama 1500 e aldığım telefon 1400 liraya düşmüş daha 1 ay dolmadı bunu iade etme ihtimalim var mı

  • EMRE ASLAN

   Ekim 2, 2019 at 1:18 am

   Merhaba,

   Satış günü o fiyattan almayı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha sonra ürünün fiyatı ne kadar düşerse düşsün bu iade sebebi olarak maalesef sunulamıyor.

 3. Seyma

  Ekim 5, 2019 at 5:05 pm

  Ben kitaplik aldim ama online aldim.Magazina iade edebilir miyim?

  • Mehmet Ulu

   Ekim 6, 2020 at 11:10 pm

   Selamün aleyküm A 101 den reeder telefonu aldım cihaz 1 haftalık, mesajları çift yoluyor, kendiliğinden kapanıp açılmaya başladı, donmaya başladı. Aldığımızda adam hiçbir şekilde geri iade alamayız, bi sıkıntı çıkarsa garantiye yollarsınız dedi. Geri iade edebilmek için napabiliriz bilgilendirin bizi.

 4. Elif

  Aralık 14, 2022 at 7:52 pm

  İyi akşamlar elektrik süpürgesi alacağım online garantisini nasıl imzalatacağım

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar