İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Ambrosus (AMB) Coin nedir?

Ambrosus ( AMB ), yüksek teknolojili sensörler, blok zincir protokolü ve akıllı sözleşmeleri birleştiren ürünlerin yanı sıra kalite, güvenlik ve kaynaklarını garanti etmek için evrensel olarak doğrulanabilir, insan odaklı bir ekosistem inşa etmeyi amaçlıyor. Ambrosus, kendini “dünyanın ilk güvenilir gıda ekosistemi” olarak tanımlıyor. Sistem, gıda endüstrisinde değişmez bir işlem kaydı oluşturmak için yüksek teknolojili sensörlerin, blok zincir teknolojisinin ve akıllı sözleşmelerin bir kombinasyonunu içeriyor. AMB coin geleceği var mı?

Yiyecek ve Tıp hayati öneme sahip ürünlerdir, ancak günümüzün küresel tedarik zincirinin çalışma şekli nedeniyle çoğumuz yemek yediğimizde veya ilaç kullandığımızda ürünün geçmişini bilmiyoruz.

Ambrosus’un nihai amacı, gıdanın kalitesini, emniyetini ve kökenini sağlamaktır. Üreticilerinin yiyeceklerin kökeni konusunda gerçekçi olmalarına güvenmek yerine, Ambrosus blok zincirini kontrol ederek tam olarak nereden geldiğini öğrenebilirsiniz.

Ambrosus 2016 yılında kuruldu. Şirket İsviçre merkezli ve Birleşmiş Milletler tarafından desteklenmektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Ambrosus projesinde, ürünlerin tüm geçmişi güvenilir bir şekilde kaydediliyor ve buna göre ticari işlemler yürütebilen güvenilir bir ekosistem oluşturarak küresel tedarik zincirlerini radikal bir şekilde geliştirmeyi amaçlanıyor.

Bu sayede tüketicilerin ürünlerin nereden geldiğini ve içinde neler olduğunu kolayca görmelerini sağlaması hedefleniyor.

Ambrosus Nasıl Çalışır?

Ambrosus, gıdaların kalitesini, emniyetini ve kaynaklarını güvence altına alacak doğrulanabilir, topluluk temelli bir sistem oluşturmak için Parity Technologies (Ethcore) kullanıyor. Ethereum ekosistemi içinde geliştirildi .

Ambrosus’un ekosisteminin önemli bir parçası, çiftlikten çatala kadar olan tüm gıdaların tarihini kaydedebilen birbirine bağlı kalite güvence sensörleridir. Akıllı sözleşmeler, farklı tedarik zinciri oyuncuları arasındaki ticari ilişkileri yönetirken gıda tedarik zincirlerinin otomatik yönetimine izin verir.

Düzensizlik açısından, sensörler gıdayı kontrol eder, analiz eder ve bu analizin blok zincire kaydedilmesini sağlar.

Advertisement. Scroll to continue reading.

İşte Ambrosus platformunun önemli bileşenlerinden bazıları:

  • Tedarik Zinciri 2.0: Ambrosus, proseslerin, kalitenin ve izlemenin tam kontrolüyle tedarik zincirlerinin akıllı yönetimini sunmayı taahhüt eder.
  • Veri Dönüşümü: Ambrosus sensörleri, mallar ve gönderiler hakkında değerli veriler üretir; bu veriler Ambrosus ekosistemi aracılığıyla para kazanılabilir.
  • Doğrudan Fırsatlar: Ambrosus, gıda tedarik zinciri boyunca yeni ticaret fırsatları tanıtan bir meta değiş tokuş platformu ve merkezi olmayan bir pazara sahiptir.
  • Dağıtılmış Çok Yönlülük: Diğer blok zincir teknoloji şirketleri gibi, Ambrosus da merkezden uzaklaştırılmıştır; Web sitesi şunu açıklıyor: “Nano sensörlerden süper bilgisayara kadar tüm cihazlar hiçbir merkezi düğümle birlikte çalışıyor.”

Sensör Sistemleri

“Algılayıcı sistemler”, Ambrosus’un gıda tedarik endüstrisindeki bir maddenin hareketini izleyen algılayıcılar, biyolojik sensörler ve gıda izleyicilerinin kombinasyonunu ifade eder. Bu sensörler yiyeceklerin fiziksel özelliklerini ve çevresini gerçek zamanlı olarak değerlendirir ve izler; böylece gıda tedarikçilerinin önemli verileri tek tek birimlere kadar izlemesi sağlanır. Bu sistemde benzersiz kimlik, akıllı etiketleme ve anti-sabotaj mekanizmaları kilit rol oynamaktadır.

Blok Zinciri Protokolü

Ambrosus’un blok zinciri esnek ve ölçeklenebilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Ethereum ekosisteminde inşa edilmiştir, bu nedenle Ambrosus akıllı sözleşmeler kullanmaktadır. Ticari sözleşmeler akıllı sözleşmeler olarak kodlanır. Sözleşmeler, sensörler tarafından üretilen kalite ve güvenlik verilerine dayanarak kendiliğinden yürürlüğe girecektir. Anlaşmazlıklar otomatik olarak çözülür. Ambrosus’un blok zincirinin diğer önemli özellikleri derhal finansal yerleşim ve isteğe bağlı dinamik fiyatlandırma içerir. Ambrosus, özellikle Ethor blok zinciri için Parity Technologies ile ortaklık kurdu.

Güvenli Veri Depolama

Ambrosus, verileri tedarik zinciri boyunca paralel olarak işlenen dijital nitelikleri kullanarak korur. İşlem okumaları, veri kilitleme veya manipülasyondan korunmak için blok zincirde değişmez, merkezi olmayan, tamamen denetlenebilir bir şekilde kaydedilir. Veriler, sensörlerden toplanan sayısallaştırılmış bilgilerden (sensörler bu verileri kaydettikten sonra oluşturulan bir sertifika da dahil olmak üzere) gelir.

Geliştirici Araçları

Ambrosus, topluluk üyelerinin dağıtılmış uygulamalar, eklentiler ve protokol yükseltmeleri oluşturmasına izin veren geliştirici araçları ve modülleri sunmaktadır. Geliştiriciler, bu araçları mikro ödemeler yoluyla da para kazanabilir. Ambrosus, diğer Ethereum tabanlı protokollerle birlikte çalışabilir; bu da entegrasyonun geliştiriciler için sorunsuz olması gerektiği anlamına gelir.

AMB coin alım satım yapmak için Üye OL → Binance.com

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar