İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Angle Protocol (ANGLE) Token Nedir? | Geleceği Ve Toplam Arz

Gate.io borsasında ön satışa çıkan ANGLE Token hakkında bilgilendirmeleri bu yazımızda sizlere aktaracağız.

Dünyayı kasıp kavuran kripto para birimlerine her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Bir çoğu temel olarak aynı görevlere hizmet etse de proje açısından bir birinden çok farklı fikirleri barındırıyorlar. Yatırımcılar tamda bu sebepten yeni kripto para birimlerini araştırmaya yöneliyorlar.

Angle, merkezi olmayan, sermaye açısından verimli ve aşırı teminatlandırılmış ilk stabilcoin protokolü olmayı hedefliyor. Angle Protocol, herhangi bir tür sabit para basmak için kullanılabilir. Zincir üzerinde ilk likit Euro stabilcoini oluşturarak başlamayı hedefliyorlar.

ANGLE Nedir?

Angle, ölçeklenebilir, verimli, aşırı teminatlandırılmış ve merkezi olmayan bir stabilcoin protokolüdür. Angle, hemen hemen her tür stabil coin ihraç etmek için kullanılabilir ve bir EUR ve ardından USD gibi diğer stabilcoin’lerin piyasaya sürülmesiyle başlayı hedefliyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

ANGLE, Angle Protokolü yönetiminin ağırlık merkezi olacaktır. Angle İyileştirme Önerilerinin sonucunu oylamak ve karar vermek için kullanılacaktır. Bunun dışında, ANGLE, teminat ödemesinin tercihli olarak ele alınması ve tam tazminatın geri ödenmesi şansının daha yüksek olması için tetiklendiğinde kullanılabilir.

Belirteçler ve yönetişim ile ilgili belgeler teknik incelemede mevcuttur.

Angle Nasıl Çalışır?

  1. Angle, insanların teminatlarını sabit paralarla oracle değerinde takas etmelerini sağlar. Herkes kabul edilmiş bir teminatla gelebilir (wETH gibi) ve karşılık gelen miktarda stabilcoin almak için takas edebilir. Angle’ın sabit paralarını sistemin kabul edilen bir teminat türüyle değiştirmek de mümkündür. wBTC ve wETH tarafından teminatlandırılmış bir USD stabilcoin için 1000$ değerinde 1 wETH ile 1000 jeton alabilirsiniz. Ve eğer 1 wBTC 10000$ değerindeyse, 1000 jeton ile, 1 wETH veya 0.1 wBTC alabilirsiniz.
  2. Her zaman stabilcoinlere karşı teminatı ve teminata karşı stabilcoinleri takas edebilmek için, protokolün teminatın fiyatındaki değişikliklerden bağımsız olarak aşırı teminatlı kalması gerekir: bunu, sözleşmelerden yararlanan kalıcı vadeli işlemler düzenleyerek yapar. İnsanlar Angle’a gelebilir, bir miktar teminat getirebilir ve istikrarlı arayanlardan karşılamak istedikleri teminat miktarını seçebilirler: daha sonra seçtikleri çarpan ile kaldıraç elde ederler ve aynı zamanda protokolü teminatın oynaklığına karşı sigortalarlar. Stabil coin almak için stabil bir arayıcı tarafından getirilen 1 wETH varsa, biri Angle’a gelebilir, teminat getirebilir (0,5 wETH gibi) ve bu 1 wETH’yi kapatmayı seçebilir (dolayısıyla 3x kaldıraç elde eder).
  3. Dolayısıyla Angle, istikrar ve oynaklık arasında bir pazar yeri olarak görülebilir: istikrarlı arayanlar doğrudan istikrar elde eder ve kaldıraç ve oynaklık isteyen insanlar, istikrarlı arayanların getirdiği teminatın oynaklığını alır. Ancak, volatilitede sürekli vadeli işlemler şeklini alan teklife her zaman tam bir talep olmayabilir. Angle’ın bunu hesaba katması için bir teminat tamponuna ihtiyacı var. Bu nedenle protokol, insanların teminat yatırmasına ve bu tampon görevi görmesine olanak tanır: bu likidite sağlayıcıları, yatırdıkları teminat için otomatik olarak faiz biriktirir.

Angle’ın Protokolü Diğer Sabit Paralardan Neden Farklıdır?

  • Tıpkı Maker gibi, Angle da aşırı teminatlandırılmış bir protokoldür, ancak bunun aksine, sermaye açısından verimlidir: 1 stablecoin çıkarmak için sadece 1 teminata ihtiyacınız var, daha fazla değil.
  • Angle’ın dönüştürülebilirliği, protokolün sağlamlığı pahasına yapılmaz. Fazla teminatlı yapısı sayesinde ve çoğu algoritmik tasarımın aksine, Angle hala banka kaçakçılığına karşı dirençlidir.
  • Protokol tarafından izin verilen sabit paralar ve teminatlar arasındaki takaslar nedeniyle, sabit paralar oldukça likittir. Angle ile insanlar kripto teminatlarından ve daha genel olarak zincirde iyi temsil edilmeyen para birimlerine sabitlenmiş sabit paralardan kolayca istikrarlı Euro alabilirler.

Angle’ın Diğer Avantajları Nelerdir?

  • Angle, teminat üzerinde doğrudan kaldıraç elde etmek için kullanılabilir. Angle protokolünün Hedging Ajanı olarak, Angle’a gelebilir ve seçtiğiniz teminat/stablecoin çiftinde istediğiniz kaldıraç çarpanını fonlama oranı olmadan almayı seçebilirsiniz.
  • Angle, en yaygın borç verme protokolleriyle alabileceğinizden daha yüksek bahis ödülleri önerir. Angle’ın protokolünün Standart Likidite Sağlayıcısı (SLP) olarak, protokolle etkileşime giren kullanıcıların neden olduğu işlem ücretlerinin bir kısmını ve protokolün rezervlerini ödünç vererek elde edilen borç verme getirilerinin bir kısmını alırsınız. Ödünç verilen protokolde 150, SLP’den gelen 50 varsa, o zaman SLP’ler 50’ye katkıda bulunmalarına rağmen 150’den verim alabilirler.

Angle Token Nasıl Alınır?

Angle Protocol maksimum arz miktarı 1,000,000,000 ANGLE token’dir. Angle Token satın almak için Gate.io borsasına bağlantıdan komisyon indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

MetaElfLand, E-Spor on-chain oyunlarının piyasada gelişmesiyle ekip bu hazineyi keşfetmeye karar verdi. Profesyonel Aktüer Üyelerin de yardımıyla MetaElfLand, tüm dünyadaki oyunculara uzun soluklu, adil ve...

Kripto Para

Typelt, kullanıcıların onu günlük yazma aktivitelerini gerçekleştirmek için kullanarak pasif bir gelir elde etmelerini sağlayan devrim niteliğinde yeni bir klavyedir. Bu yenilikçi klavye, klavye temalarını,...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...

Kripto Para

Hatom: HTM, farklı bir ürün yelpazesi aracılığıyla DeFi ortamını canlandırmak gibi belirgin bir amacı olan MultiversX’in ilk likidite protokolü olarak hizmet ediyor. Organik ve...