İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

APE Coin Nedir? | ApeCoin Hakkında Bilgiler | APE Coin Binance’da

Kültür, sanat, oyun, eğlence ve etkinlikler aracılığıyla web3’te yeni bir ifade buldu. Blok zincirinin kültür üzerindeki etkisinin olasılıkları o kadar sonsuzdur ki, bunların hepsi henüz tahmin edilemez. APE, sıradakini desteklemek için yapılmış, topluluk tarafından kontrol edilen ve oluşturulan bir simgedir. Kültürü meta veriye yönlendiren topluluk liderliğindeki girişimler için merkezi olmayan bir protokol katmanı olarak hizmet edecektir.

APE VAKFI

APE Vakfı, ApeCoin’in kahyasıdır. Bu bir gözetmen değil, ApeCoin DAO’daki ApeCoin sahiplerinin üzerine inşa edebileceği temel katmandır.

Vakıf, merkezi olmayan ve topluluk liderliğindeki yönetimi kolaylaştırır ve zamanla daha merkezi olmayan hale gelecek şekilde tasarlanmıştır. ApeCoin DAO’nun kararlarını yönetmekle görevlidir ve günlük yönetim, defter tutma, proje yönetimi ve DAO topluluğunun fikirlerinin gerçeğe dönüşmesi için ihtiyaç duydukları desteğe sahip olmasını sağlayan diğer görevlerden sorumludur.

APE Vakfı’nın amacı, APE ekosisteminin büyümesini ve gelişmesini adil ve kapsayıcı bir şekilde yönetmektir. ApeCoin DAO tarafından yönlendirildiği şekilde harcamalarını ödemek için multisig cüzdan tarafından kontrol edilen Ekosistem Fonunu kullanır ve ApeCoin sahiplerinin açık ve izinsiz yönetişim süreçleri aracılığıyla işbirliği yapmaları için bir altyapı sağlar.

Advertisement. Scroll to continue reading.

ApeCoin DAO

ApeCoin DAO var çünkü merkezi olmayan yönetişim, küresel olarak dağılmış bir topluluk oluşturmak ve yönetmek için kritik öneme sahip ve bu nedenle APE ekosisteminin başarısı için kritiktir.

APE İyileştirme Önerisi Süreci (bkz. Yönetim ) ApeCoin DAO üyelerinin Ekosistem Fonu tahsisleri, yönetişim kuralları, projeler, ortaklıklar ve daha fazlasıyla ilgili kararlar almasına izin verecektir. ApeCoin DAO üyeliği tüm ApeCoin sahiplerine açıktır.

APE Vakfı üzerindeki özel bir konsey (DAO’nun “Yönetim Kurulu”), ApeCoin DAO üyelerinin emriyle Vakıf yöneticilerinin gözetimini sağlar. Kurulun amacı, DAO tekliflerini yönetmek ve topluluğun vizyonuna hizmet etmektir. ApeCoin DAO kuralları kapsamında idari inceleme gerektiren tekliflerde toplanır. İlk Kurul, altı aylık bir dönem için görev yapar, bundan sonra DAO üyeleri Kurul üyeleri için yıllık olarak oy kullanır.

ApeCoin Nedir?

ApeCoin, web3’ün ön saflarında yer alan merkezi olmayan bir topluluk yapısını güçlendirmek için APE ekosisteminde kullanılan bir ERC-20 yönetişim ve yardımcı program belirtecidir.

Ekosistemin açık kaynaklı protokol katmanı olarak ApeCoin, çeşitli amaçlara hizmet eder:

Advertisement. Scroll to continue reading.
  • ApeCoin, ekosistemin yönetişim belirtecidir ve ApeCoin sahiplerinin ApeCoin DAO’ya katılmasına izin verir.
  • ApeCoin, tüm katılımcılarına merkezi aracılar olmadan kullanılabilecek ortak ve açık bir para birimi sağlayan ekosistemin hizmet simgesidir.
  • ApeCoin, özel oyunlar, ürünler, etkinlikler ve hizmetler gibi ekosistemin normalde kullanılamayan belirli bölümlerine erişim sağlar.
  • ApeCoin, üçüncü taraf geliştiricilerin APE’yi hizmetlere, oyunlara ve diğer projelere dahil ederek ekosisteme katılmaları için bir araçtır.

ApeCoin’in toplam arzı kalıcı olarak 1 milyar token olarak sabitlenmiştir. Sözleşme arabirimi aracılığıyla hiçbir para basma yeteneği ortaya çıkmaz, bu nedenle toplam arz asla artmaz. Benzer şekilde, sözleşme arayüzü herhangi bir belirteç yazma kapasitesi göstermez, bu nedenle toplam arz asla azalmayacaktır.

Standart uygulamaya uygun olarak, projeye katkıda bulunanlar için belirteçlerin bir kısmı başlangıçta kilitlenecektir. Kilitli jetonların kilidi, 17 Mart 2022 lansman gününden başlayarak açılacaktır.

Ape Coin Nasıl Alınır?

ApeCoin satın almak ve yatırım yapmak için Üye OL → Binance.com

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

SATS, Binance’te listelendiğinin duyurulmasından bu yana işlem hacmi ve sahiplerinin ilgisindeki artışla %155 büyüme kaydetti.  Binance’in geri sayımına göre SATS, 1 saat 15 dakika içinde Binance’te...

Kripto Para

TerraUSD (USTC), Terra blok zincirinin merkezi olmayan ve algoritmik stablecoin’idir. Değeri ABD Dolarına sabitlenmiş, ölçeklenebilir, getiri sağlayan bir madeni paradır. TerraUSD, Terra topluluğuna değer sunmak ve Dai gibi...

Kripto Para

SAIL, Solana’da inşa edilen yeni bir ekosistemin ana hizmet belirteci olacak. gSAIL, dSAIL, vSAIL ve nSAIL için kullanılacaktır. SAIL’i tutmak, tüm SAIL ekosistem platformunda daha fazla...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...