İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Apple iPhone şarj çok hızlı bitiyor | Çözüm

iPhone şarj çok hızlı bitiyor. Yüklediğimiz uygulamaların çoğu konum servisini kullanıyor ve arka planda sürekli çalışıyor. Bu durum şarjımızın normalden çok daha hızlı bitmesine neden oluyor. Çoğu zaman sorunu pilde sansak da aslında uygulamaların aşırı pil tüketimleri bu soruna neden olmaktadır.

→ Pil süresini uzatmak için yapılması gerekenlerin başında iyi bir arka plan seçimi geliyor. Arka plan düz ve koyu renk olursa pil çok daha az harcanıyor.

→ Arka planda çalışan uygulamalardan bildirim ihtiyacı duymadığımız uygulamaları kapatmamız pil ömrünü %10 oranında arttıracaktır. 

Ayarlar / Genel / Arkaplan Uygulamaları

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Aynı şekilde konum servisini çoğu uygulama kullanıyor. Ancak bizim o uygulamalar için konum servisine ihtiyacımız olmayabilir zaten ihtiyacımız olduğunda kendimiz aktifleştiririz sürekli açık kalması ciddi oranda pil ömrünü etkiliyor.

Ayarlar / Gizlilik / Yer Hizmetleri

Ekran parlaklığını otomatikte kullanmayın ortam ışığına göre sürekli aydınlık dengesi değiştiğinden yarardan çok zararı oluyor.

Telefonunuzun şarjı dolu iken yüzde 10 da kapanıyor ise bu pilin arızalı olduğu ömrünü doldurmak üzere olduğuna işarettir. Bu durumlarda servisten destek almanız gerekiyor

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

Apple pil ömrü sorunu çözümü nedir? iPhone pili çok çabuk bitiyor? iPhone telefonum yüzde 10 da kapanıyor nasıl çözerim? iPhone şarj sorunu çözümü? iPhone pil sorunu çözümü? İPhone batarya sorunu çözümü nedir? iPhone 6 – 6s – 7 şarjı çok çabuk, hızlı bitiyor nasıl çözerim?

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar