İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

APT Coin Nedir? | Apricot Nedir? | APT Coin Hakkında Bilgiler

Apricot Solana’da kaldıraçlı verim çiftçiliğini destekleyen yeni nesil bir borç verme protokolüdür. Misyonu, kullanıcıları olumsuz yanlardan korurken verimi en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olmaktır.

Apricot ile kullanıcılar şunları yapabilir:

  • Faiz kazanmak için mevduat varlıkları (Ödünç Apricot)
  • Ticaret veya kaldıraçlı verim çiftçiliği için ödünç varlıklar (Apricot Cross-Farm)
  • Otomatik kaldıraç azaltmanın ne zaman ve nasıl gerçekleşeceğini önceden yapılandırma (Apricot Assist)

Apricot Çapraz Çiftliği (X-Farm)

Apricot X-Farm, kullanıcıların mevcut varlıklarından elde ettikleri verimi en üst düzeye çıkarmaları için marjlar arası kaldıraçlı verim çiftçiliği hizmeti sunar.

Örneğin USDT-USDC LP çiftçiliğini ele alalım. Diğer kaldıraçlı verim çiftçiliği protokollerinde, kullanıcıların stablecoin çiftini yetiştirmeye başlamadan önce bir miktar USDT ve USDC’ye sahip olmaları gerekir. Cüzdanlarında USDT ve USDC yoksa, önce diğer tokenleri bu sabit paralarla takas etmek zorunda kalacaklar.

Apricot X-Farm’da, kullanıcıların çiftçiliğe başlamak için herhangi bir miktarda USDT veya USDC’ye sahip olmaları gerekmez. Bunun yerine, stabilcoin olmayan varlıklarını 3 kata kadar kaldıraçla stablecoin ödünç almak için teminat verebilirler ve hemen USDT-USDC LP’yi yetiştirmeye başlayabilirler. Bu sabit paralar daha sonra otomatik olarak havuzlanacak ve LP jetonları için istiflenecek ve bu da 3 kat çiftçilik verimi ile sonuçlanacak.

Kısacası, X-Farm kullanarak kullanıcılar şunları yapabilir:

  1. Halihazırda sahip olduğımız desteklenen varlıkları yatırın. (örn. SOL, BTC, USDT, USDC, vb.)
  2. Tamamen ödünç alınan varlıkları kullanarak 3 kata kadar kaldıraçla LP jetonları yetiştirmeye başlayın.
  3. Hesabınızdaki LP jetonları otomatik olarak stake edilir ve periyodik olarak birleştirilir, bu nedenle hemen 3x LP çiftçiliği getirisi kazanmaya başlarsınız.

Bu şekilde, X-Farm, kullanıcıları herhangi bir varlık satmaya zorlamadan ek getiriye erişimini verimli bir şekilde artırır.

APT Coin Nedir?

APT token, Apricot ekosisteminin yerel belirtecidir. Maksimum arz miktarı 1,000,000,000 APT token olarak belirlenmiştir. Gelecekte bu miktar kesinlikle aşılmayacaktır.

APT Token Nasıl Alınır?

APT Token satın almak için Gate.io borsasına bağlantıdan komisyon indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Kripto Para

Solice, Solana blok zinciri üzerine kurulmuş bir VR Metaverse’dir. Ekip, Blockchain ve DLT’nin tüm metaverse ekosistemi için gelecekteki altın temeller olacağına inanıyor. Solice’nin Hedefi,...

Kripto Para

Galaxy Fight Club (GFC) sadece bir avatar projesi değil, diğer tüm farklı NFT koleksiyonlarını tek bir platformda bir araya getiren gerçek zamanlı bir PvP...

Kripto Para

Revuto, kripto ve DeFi hizmetlerinden yararlanarak aboneliklerinizi yönetmenize ve ödemenize yardımcı olmak için Cardano üzerine kurulu bir dApp’tir. Nihai hedefi, kullanıcıların aboneliklerini yönetmelerine ve paradan...

Kripto Para

PsyOptions, Solana blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir Amerikan tarzı seçenekler protokolüdür. Çekirdek protokolün mimarisine ve geliştirilmesine rehberlik eden ilkeler, esneklik ve birleştirilebilirliktir. Çekirdek protokol, seçeneklerin...