İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

APT Coin Nedir? | Apricot Nedir? | APT Coin Hakkında Bilgiler

Apricot Solana’da kaldıraçlı verim çiftçiliğini destekleyen yeni nesil bir borç verme protokolüdür. Misyonu, kullanıcıları olumsuz yanlardan korurken verimi en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olmaktır.

Apricot ile kullanıcılar şunları yapabilir:

  • Faiz kazanmak için mevduat varlıkları (Ödünç Apricot)
  • Ticaret veya kaldıraçlı verim çiftçiliği için ödünç varlıklar (Apricot Cross-Farm)
  • Otomatik kaldıraç azaltmanın ne zaman ve nasıl gerçekleşeceğini önceden yapılandırma (Apricot Assist)

Apricot Çapraz Çiftliği (X-Farm)

Apricot X-Farm, kullanıcıların mevcut varlıklarından elde ettikleri verimi en üst düzeye çıkarmaları için marjlar arası kaldıraçlı verim çiftçiliği hizmeti sunar.

Örneğin USDT-USDC LP çiftçiliğini ele alalım. Diğer kaldıraçlı verim çiftçiliği protokollerinde, kullanıcıların stablecoin çiftini yetiştirmeye başlamadan önce bir miktar USDT ve USDC’ye sahip olmaları gerekir. Cüzdanlarında USDT ve USDC yoksa, önce diğer tokenleri bu sabit paralarla takas etmek zorunda kalacaklar.

Apricot X-Farm’da, kullanıcıların çiftçiliğe başlamak için herhangi bir miktarda USDT veya USDC’ye sahip olmaları gerekmez. Bunun yerine, stabilcoin olmayan varlıklarını 3 kata kadar kaldıraçla stablecoin ödünç almak için teminat verebilirler ve hemen USDT-USDC LP’yi yetiştirmeye başlayabilirler. Bu sabit paralar daha sonra otomatik olarak havuzlanacak ve LP jetonları için istiflenecek ve bu da 3 kat çiftçilik verimi ile sonuçlanacak.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Kısacası, X-Farm kullanarak kullanıcılar şunları yapabilir:

  1. Halihazırda sahip olduğımız desteklenen varlıkları yatırın. (örn. SOL, BTC, USDT, USDC, vb.)
  2. Tamamen ödünç alınan varlıkları kullanarak 3 kata kadar kaldıraçla LP jetonları yetiştirmeye başlayın.
  3. Hesabınızdaki LP jetonları otomatik olarak stake edilir ve periyodik olarak birleştirilir, bu nedenle hemen 3x LP çiftçiliği getirisi kazanmaya başlarsınız.

Bu şekilde, X-Farm, kullanıcıları herhangi bir varlık satmaya zorlamadan ek getiriye erişimini verimli bir şekilde artırır.

APT Coin Nedir?

APT token, Apricot ekosisteminin yerel belirtecidir. Maksimum arz miktarı 1,000,000,000 APT token olarak belirlenmiştir. Gelecekte bu miktar kesinlikle aşılmayacaktır.

APT Token Nasıl Alınır?

APT Token satın almak için Gate.io borsasına bağlantıdan komisyon indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

MetaElfLand, E-Spor on-chain oyunlarının piyasada gelişmesiyle ekip bu hazineyi keşfetmeye karar verdi. Profesyonel Aktüer Üyelerin de yardımıyla MetaElfLand, tüm dünyadaki oyunculara uzun soluklu, adil ve...

Kripto Para

Typelt, kullanıcıların onu günlük yazma aktivitelerini gerçekleştirmek için kullanarak pasif bir gelir elde etmelerini sağlayan devrim niteliğinde yeni bir klavyedir. Bu yenilikçi klavye, klavye temalarını,...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...

Kripto Para

Hatom: HTM, farklı bir ürün yelpazesi aracılığıyla DeFi ortamını canlandırmak gibi belirgin bir amacı olan MultiversX’in ilk likidite protokolü olarak hizmet ediyor. Organik ve...