İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Uygulama

Aptoide Nasıl Kullanılır?

Hepimizin bildiği üzere Huawei Amerika Birleşik Devletlerinde Hükümet tarafından bazı argümanlara dayalı olarak banlanmıştı. Daha sonrasında ise Google yeni çıkacak Huawei telefonları için Android güncellemesi almayacağını açıklamıştı. Tüm bu kaosun arasında Huawei yeni işletim sistemi için çalışmaya geçeceklerini açıklamış,gözler desteği çeken firmalara alternatif arayışlarına gitmişti. İnsanlar arasında merak yaratan bir diğer konu ise doğal olarak Google Play kullanılamayacağı için hangi uygulama mağazasının bunu sağlayacak olmasıydı. Sonunda ise beklenilen oldu ve Huawei kararlı bir adım atarak Aptoide ile Uygulama Mağazası konusunda anlaştı! Şimdi ise bu haberin duyulması ardından gözler bu sefer Aptoide’e çevrildi. Gündemi takip eden insanlardan çoğu bu uygulamayı ilk defa duydu ve şuan merak ediyor. Şimdi ise “Aptoide Nedir?” ve “Aptoide nasıl kullanılır?” sorularınıza cevap buluyor olacağız.

-Öncellikle Nedir bu Aptoide?

Aptoide, öncelikli olarak mobil cihazlar, tabletler ve televizyonlarda çalışabilen uygulamaları yüklemek için kullanılan “mağaza” yazılımıdır. Aptoide’de, Android varsayılan Google Play Store’dan farklı olarak, benzersiz ve merkezi bir mağaza yoktur; bunun yerine, her kullanıcı kendi mağazasını yönetir. Yazılım paketi, Kasım 2011’de kurulan ve merkezi Lizbon, Portekiz’de bulunan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Aptoide S.A. tarafından yayınlandı. Uygulamanın yaklaşık 30 dile tamamen çevirildiğini ve aralarında Türkçenin de bulunduğunu belirtmekte fayda var.

Aptoide uygulamasının birkaç sürümü var: Akıllı telefonlar ve tabletler için Aptoide, akıllı TV’ler ve STB’ler için Aptoide TV – Aptoide VR ve Aptoide Kids – çocuklara özel cihazlar için geliştiriliyor. *Ayrıca resmi olmayan bir İos sürümüne de erişmeniz mümkün.

-Neden Aptoide’i Tercih Etmeliyim?

Aptoide ile kendi uygulama mağazanızı oluşturup istediğiniz gibi yönetme imkanına sahipsiniz. Anroid uygulamalarınızı yayınlayıp insanlara kolayca dağıtılmasını sağlamak için çok daha fazla imkana sahip olacaksınız. Aptoide ile beraber Android’in en güvenli mağazasında gezinin. Çünkü bu uygulama mağazasındaki içerikler denetim altında ve özellikle çocukların kullanımına uygun bir şekilde tasarlanmış bir biçimde önümüze sunuluyor. Ayrıca Aptoide dünyanın en büyüklerinden altı akıllı teknoloji üreten markası ile işbirliği içerisinde. Ve son olarak Aptoide, 200 milyon üzeri kullanıcı verisi bulunan “Appcoins” Kripto parasını kabul eden ilk uygulama mağazası.

-Aptoide Nasıl Kullanılır?

Aptoide kullanımı oldukça basit. Öncellikle cihazınızdan buradan  Aptoide paketini yükleminiz gerekmektedir. Yapmanız gereken tek şey bilinmeyen kaynaklardan indirmelere izin verme seçeneğini etkinleştirmek, bu seçeneğin anlamı Google play dışından yapılan indirmelere izin verilmesi anlamına geliyor ve sitenin güvenliğine emin olmak için girip araştırmak en doğal hakkınız. Daha sonra aşağıdaki adımları uygulamaya geçiyoruz.

 

Advertisement. Scroll to continue reading.
  1.  Adım 1  : Bir kullanıcı hesabı oluşturun. Bunu bir Google veya Facebook hesap bilgilerinizi uygulayarak da yapabiliyorsunuz.
  2.  Adım 2 : Kullanıcı ayarlarını tercihlerinize göre değiştirin. Uygulamayı kendi isteğinize göre yapılandırma ve android cihazınızı, kullanım şeklinize göre ayarlamak için seçtiğiniz ayarları etkinleştirme veya devre dışı bırakma hakkına sahipsiniz.
  3.  Adım 3 : İndirmek istediğiniz uygulamaları ve bulabileceğiniz farklı kategorileri araştırın. Editörün seçimine, coğrafi bölgenizdeki en çok indirilenlere, en popüler trendleşmiş uygulamalara, en üst sıralardaki oyunlara göz atabilirsiniz…tam tersine Aptoide hiç duymadığınız uygulamaları keşfetmenin harika bir yoludur.
  4.  Adım 4 : Arama motorunu kullanmaya başlayabilir ve kendi uygulama köşenizi oluşturabilirsiniz.

 

Buna benzer mobil uygulama haberlerinden ve sorun çözümlerinden haberdar olmak için sitemizi takipte kalın..

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar