İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Aventus (AVT) Coin Nedir? | AVT Coin Hakkında Bilgiler

Geleceğin para birimi olarak tanımlanan kripto paralar, gün geçtikçe sayısını arttırmaktadır. Sayısız kripto paranın bulunduğu kripto para borsasında adından sıkça bahsettiren bir kripto para birimi ise Aventus (AVT) olmaktadır. 8 Eylül 2017 tarihinde kripto para borsasına adımını atan Aventus, izlediği grafiklerle de fazlasıyla merak edilmektedir. Peki Aventus (AVT) Coin Nedir?

Aventus (AVT), Ethereum işlemlerine ölçeklenebilirlik, daha düşük maliyet ve hız getiren bir katman-2 blok zinciri protokolüdür.

Ethereum, kendisini kendi başarısının kurbanı yapan ölçeklenebilirlik sorunlarına sahiptir. Çoğu işletme için tercih edilen blockchain ağı olarak, maksimum işlem hacmi talebi karşılamada fazlasıyla yetersizdir. Arz ve talep ekonomisi, bu nedenle işlem ücretlerini çok hızlı bir şekilde artırdı ve bu da onları çok pahalı hale getirdi.

Aventus Ağı (AvN), işletmelerin Aventus’un ikinci katman protokolü ile Ethereum ağının üzerine inşa etmesine izin vererek bu sorunu çözüyor. AvN ile uygulamalar, Substrate üzerine inşa ederek Polkadot ekosistemine bağlanarak diğer gelecek vaat eden blockchain teknolojileriyle, çapraz zincirle kolayca çalışabilir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Aventus’un Faydaları

Ölçek

Aventus Ağı (AvN) teorik olarak saniyede 2.000 işleme kadar ölçeklenebilir. Bu Ethereum’dan 133 kat daha fazla.

Fiyat

Aventus Ağı’ndaki ortalama işlem maliyeti sadece 0,01 ABD Doları’ndan (AVT ile ödenir) başlayacak ve zamanla azalacaktır. Bu, geçen yılki ortalama Ethereum işlem ücretinden% 99 daha ucuz.

Hız

AvN, jeton transferini 0,13 saniye içinde işleyecektir. Bu, Ethereum blok zincirinden 100 kat daha hızlıdır.

Kurumsal Sınıf

AvN, geçen yıl boyunca özel test ağlarında aktif olan minimum 8,5 milyon müşteri işlemine dahil olacak.

AVT Kullanım Durumları

  • Finansal varlıklar
  • Tedarik zinciri
  • Ödüller ve Sadakat
  • Canlı eğlence
  • Veri bütünlüğü
  • Merkezi Olmayan Uygulamalar

AVT Coin Yorum

AVT Coin, 3 seneye yakın bir süredir kripto para borsasında bulunuyor ve izlediği grafikler ile kendisinden sıkça bahsettiriyor. Kripto para borsasına girdiği zamanda 12.2TL olan AVT, 18 Ocak 2018 tarihinde ise 21.09TL olarak işlem gördü. Yüksek fiyatlar ile devam edeceği düşünülse de 18 Ocak 2018 tarihinden sonra büyük bir çöküş yaşandı ve ortalama fiyatı 0.9TL olarak değer gördü. Ancak son zamanlarda tekrar yükselip fiyatını 6TL civarına çıkartan AVT; bu yükselişle piyasa değerini 27,395,451TL’ye, hacmini ise 2,327,732TL’ye yükseltti.

Giderek değerini katlayan AVT dalgalanmalar ile 6TL’den 4.56TL’ye kadar düşse de 26 Mart 2021 tarihi itibariyle haftalık olarak değerini %14.76 arttırdı. Yavaş yavaş toplam arzını oluşturmaya başlayan AVT Coin’in arzı da merak konusu oldu.

Advertisement. Scroll to continue reading.

AVT Coin Toplam Arz

AVT Coin toplam arz açısından son yılın en yüksek arzını elde etti. 6,000,000 AVT dolaşan arzı bulunan AVT, tarihi boyunca ise Altcoin’ler açısından maksimum arzlardan birisine ulaşarak 10,000,000 toplam arz elde etmeyi başardı ve yoğun talep görmeye başladı. Bu arza ulaştığı takdirde 45,639,486TL piyasa değeri bulunduracak AVT bu şekilde değerini de katlayacak. Bu nedenle ise toplam arza ulaşması için giderek talep edilen AVT’nin bu gidişle fiyatını tekrardan 10TL civarlarına yükseltebileceği düşünülüyor.

Şimdiye kadar ilk piyasaya katıldığı zamanlar haricinde düşük bir fiyat ile ilerleyen AVT şimdilerde o sessizliğini bozdu ve müthiş bir yükseliş yakaladı. Kimisine göre AVT boğa piyasasına girdi ve yükselişini uzun bir süre boyunca sürdürecek. Ancak bazı ünlü yatırımcılara göre ise AVT’ye yatırım yapmamak gerek. Bunun sebebi ise bu yükselişin yalnızca bir dalgalanma olduğu ve daha fazla ilerlemeyeceği. Artık tüm bu tahminleri zaman gösterecek.

Kripto para alım satım yapmak için Üye OL → Binance.com

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

MetaElfLand, E-Spor on-chain oyunlarının piyasada gelişmesiyle ekip bu hazineyi keşfetmeye karar verdi. Profesyonel Aktüer Üyelerin de yardımıyla MetaElfLand, tüm dünyadaki oyunculara uzun soluklu, adil ve...

Kripto Para

Typelt, kullanıcıların onu günlük yazma aktivitelerini gerçekleştirmek için kullanarak pasif bir gelir elde etmelerini sağlayan devrim niteliğinde yeni bir klavyedir. Bu yenilikçi klavye, klavye temalarını,...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...

Kripto Para

Hatom: HTM, farklı bir ürün yelpazesi aracılığıyla DeFi ortamını canlandırmak gibi belirgin bir amacı olan MultiversX’in ilk likidite protokolü olarak hizmet ediyor. Organik ve...