İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Aventus (AVT) Coin Nedir?

Geleceğin para birimi olarak tanımlanan kripto paralar, gün geçtikçe sayısını arttırmaktadır. Sayısız kripto paranın bulunduğu kripto para borsasında adından sıkça bahsettiren bir kripto para birimi ise Aventus (AVT) olmaktadır. 8 Eylül 2017 tarihinde kripto para borsasına adımını atan Aventus, izlediği grafiklerle de fazlasıyla merak edilmektedir. Peki Aventus (AVT) Coin Nedir?

Aventus (AVT), Ethereum işlemlerine ölçeklenebilirlik, daha düşük maliyet ve hız getiren bir katman-2 blok zinciri protokolüdür.

Ethereum, kendisini kendi başarısının kurbanı yapan ölçeklenebilirlik sorunlarına sahiptir. Çoğu işletme için tercih edilen blockchain ağı olarak, maksimum işlem hacmi talebi karşılamada fazlasıyla yetersizdir. Arz ve talep ekonomisi, bu nedenle işlem ücretlerini çok hızlı bir şekilde artırdı ve bu da onları çok pahalı hale getirdi.

Aventus Ağı (AvN), işletmelerin Aventus’un ikinci katman protokolü ile Ethereum ağının üzerine inşa etmesine izin vererek bu sorunu çözüyor. AvN ile uygulamalar, Substrate üzerine inşa ederek Polkadot ekosistemine bağlanarak diğer gelecek vaat eden blockchain teknolojileriyle, çapraz zincirle kolayca çalışabilir.

Aventus’un Faydaları

Ölçek

Aventus Ağı (AvN) teorik olarak saniyede 2.000 işleme kadar ölçeklenebilir. Bu Ethereum’dan 133 kat daha fazla.

Fiyat

Aventus Ağı’ndaki ortalama işlem maliyeti sadece 0,01 ABD Doları’ndan (AVT ile ödenir) başlayacak ve zamanla azalacaktır. Bu, geçen yılki ortalama Ethereum işlem ücretinden% 99 daha ucuz.

Hız

AvN, jeton transferini 0,13 saniye içinde işleyecektir. Bu, Ethereum blok zincirinden 100 kat daha hızlıdır.

Kurumsal Sınıf

AvN, geçen yıl boyunca özel test ağlarında aktif olan minimum 8,5 milyon müşteri işlemine dahil olacak.

AVT Kullanım Durumları

  • Finansal varlıklar
  • Tedarik zinciri
  • Ödüller ve Sadakat
  • Canlı eğlence
  • Veri bütünlüğü
  • Merkezi Olmayan Uygulamalar

AVT Coin Yorum

AVT Coin, 3 seneye yakın bir süredir kripto para borsasında bulunuyor ve izlediği grafikler ile kendisinden sıkça bahsettiriyor. Kripto para borsasına girdiği zamanda 12.2TL olan AVT, 18 Ocak 2018 tarihinde ise 21.09TL olarak işlem gördü. Yüksek fiyatlar ile devam edeceği düşünülse de 18 Ocak 2018 tarihinden sonra büyük bir çöküş yaşandı ve ortalama fiyatı 0.9TL olarak değer gördü. Ancak son zamanlarda tekrar yükselip fiyatını 6TL civarına çıkartan AVT; bu yükselişle piyasa değerini 27,395,451TL’ye, hacmini ise 2,327,732TL’ye yükseltti.

Giderek değerini katlayan AVT dalgalanmalar ile 6TL’den 4.56TL’ye kadar düşse de 26 Mart 2021 tarihi itibariyle haftalık olarak değerini %14.76 arttırdı. Yavaş yavaş toplam arzını oluşturmaya başlayan AVT Coin’in arzı da merak konusu oldu.

AVT Coin Toplam Arz

AVT Coin toplam arz açısından son yılın en yüksek arzını elde etti. 6,000,000 AVT dolaşan arzı bulunan AVT, tarihi boyunca ise Altcoin’ler açısından maksimum arzlardan birisine ulaşarak 10,000,000 toplam arz elde etmeyi başardı ve yoğun talep görmeye başladı. Bu arza ulaştığı takdirde 45,639,486TL piyasa değeri bulunduracak AVT bu şekilde değerini de katlayacak. Bu nedenle ise toplam arza ulaşması için giderek talep edilen AVT’nin bu gidişle fiyatını tekrardan 10TL civarlarına yükseltebileceği düşünülüyor.

Şimdiye kadar ilk piyasaya katıldığı zamanlar haricinde düşük bir fiyat ile ilerleyen AVT şimdilerde o sessizliğini bozdu ve müthiş bir yükseliş yakaladı. Kimisine göre AVT boğa piyasasına girdi ve yükselişini uzun bir süre boyunca sürdürecek. Ancak bazı ünlü yatırımcılara göre ise AVT’ye yatırım yapmamak gerek. Bunun sebebi ise bu yükselişin yalnızca bir dalgalanma olduğu ve daha fazla ilerlemeyeceği. Artık tüm bu tahminleri zaman gösterecek.

Kripto para alım satım yapmak için Üye OL → Binance.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Kripto Para

Binance USD, dünyanın en büyük işlem hacmine sahip ve önde gelen kripto para borsası Binance tarafından desteklenen, dolar destekli bir stabil coin’dir . Binance tarafından çıkartıldığı ilk günden günümüze...

Kripto Para

Synchrony, bir ekosistemin ilkellerine farklı şekillerde maruz kalmak için tek tıklamalı çözümler üreten zincir üstü araç setlerini değerlendirmek ve optimize etmek için karmaşık bir...

Kripto Para

DeFi For You, kredi geri ödendiğinde veya bir tasfiye eşiği aşıldığında serbest bırakılan akıllı sözleşmelerde kripto ve NFT teminat paketlerini güvence altına alarak kredi...

Kripto Para

Zodium, LINE FRIENDs’ın eski kurucu ortağı ve üyeleri tarafından yaratılan, animasyonlu 3D karakter NFT’ye dayanan bir “Kazanmak İçin Oyna” projesidir. 12 zodyak hayvanının ve...