İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Axie Infinity (AXS) Nedir? | Nasıl Oynanır?

Bilgisayar ve konsol oyunları son dönemlerde oldukça popüler bir şekilde insanlar arasında online yada offline olarak oynanmaktadır. Bu oyunlardan biri olan Axie Infinity günümüzde milyonlarca insan tarafından oynanmaktadır. Bu oyunun, oyuncuları için getirdiği yeniliklerden biri de oyun ile alakalı olan kripto para birimidir.

Son zamanlarda kripto takipçileri tarafından oldukça fazla merak edilen “axs neden yükseldi?” sorusuna bu makale ile yanıt vermiş olacağız.

Axie Infinity Nedir? Nasıl Oynanır?

Axie Infinity, NFT’ler tarafından desteklenen Ethereum tabanlı bir blok zinciri oyunudur. Oyun ekosisteminin ilham kaynağı, oyuncuların birbirleriyle etkileşime girebilecekleri, kendi oyun içi karakterleri ve varlıklarıyla ilgilenebilecekleri ve ayrıca oyun içi etkinliklere katılarak ödüller kazanabilecekleri Pokemon’dur.

Axie, oyuncularını birbirleriyle savaştıklarında ve evcil hayvanları için kara tabanlı bir krallık kurduklarında oyun platformunun üzerine inşa edilen jetonlarla ödüllendirir. Ayrıca oyun içi evcil hayvan toplayıp yetiştirirken daha fazla kazanabilirler.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Axs Coin Nedir?

Axie Infinity Shards (AXS), platformun yerel belirtecidir. Oyun içi öğeler, transferler, bahisler ve oylama satın almak için kullanılabilir. Ancak kullanıcıların oyun içi ödüllerini talep edebilmeleri için AXS jetonlarını oyuna kilitlemeleri gereklidir. Ayrıca oynamaya devam etmeleri ve birçok oyun içi aktiviteye katılmaları gerekiyor. Bu süreçte, dağıtılan AXS ödüllerine de hak kazanıyorlar.

AXS sağlamanın amacı, kullanıcıların ve oyun geliştiricilerinin amacının uyumlu olmasını sağlamaktır. Buna ek olarak, AXS, özellikle oyunun gelecekteki yönünün ne olacağına karar vermede platformun daha merkezi olmayan ve topluluk tabanlı olmasına da izin veriyor.

Axs Coin Nasıl Kazanılır?

Axie, “kazanmak için oyna” felsefesiyle desteklenmektedir. Oyuna katılan oyunculara, oyuna yaptıkları katkılara göre ödüller verilir. Oyunun özellikle pandeminin ortasında bu kadar popüler olmasının nedeni oyuncuların platformdan gelir elde etmeleridir. Kullanıcılara, gelir açısından bu zor zamanlarda, bir blok zincirinin gerçekte ne olduğu hakkında karmaşık bilgilere sahip olmalarını gerektirmeden gelir elde etme yeteneği verdi.

Oyundan axs jeton kazanmanın yollarından bazıları şunlardır:

 • Skor tablosu ödülleri kazanmak için PVP savaşlarında rekabet edin.
 • Eksenlerin üremesi ve pazarda satılması.
 • Mystics ve Origins gibi nadir eksenler hakkında bilgi toplamak ve spekülasyon yapmak.
 • Axies yetiştirmek için gereken aşk iksirleri için çiftçilik. Bunlar Uniswap ve Binance gibi borsalarda satılabilir.

Axs coin merkezi olmayan kripto borsaları üzerinde işlem görmektedir. Alım satım işlemlerinde sıklıkla kullanılsa da genellikle yatırım amaçlı olarak insanlar arasında kullanılmaktadır. Öte yandan yalnızca oyun oynamak için de bu NFT’ler kullanılmaktadır.

Axie Infinity Coin Piyasası

Birçok kripto para birimine baktığımızda son dönemlerde oldukça büyük bir düşüş olmuştur. Bu düşüşte AXS coin tam tersi şekilde etki görmüştür. İçerisinde bulunduğumuz günlerde piyasa hareketlenmeye başladığı için coin de kendine katma değer almıştır. 23 Haziran’da 3,7 dolar gibi değerlerden işlem görürken güncel olarak 68 dolar gibi bir seviyeye yükselmeyi başarmıştır. Hızlı bir şekilde yüksek değerlerde artış gösteren bu coin birçok insanın dikkatini üstüne çekmiştir. AXS toplam arz ise 270 milyon olarak belirlenmiştir. Günlük ticaret hacmi ise 618 milyon olarak hesaplanmaktadır. NFT coin olması da piyasa içerisinde göz önünde olmasını sağlayan önemli bir özelliktir.

Axie Infinity Coin Kuruluşu

2018 yılında temelleri atılan bu coinin yaratıcıları Vietnam merkezli bir şirket olan Sky Mavis olarak bilinmektedir. İki ortak tarafından ortaya konan bu proje, günümüzde oldukça popüler olmayı başarmıştır. Ortaklardan birisi, özellikle oyun konusunda oldukça bilgili ve deneyimlidir. Bu deneyimler, Blockchain teknolojisi ile birleştiği anda karşımıza harika bir ürün çıkmıştır. AXS coin üzerinde yapılan geliştirmeler yoğun olarak oyun ile entegre edilebilmesi üzerinedir. Her geçen gün oyun içinde daha kullanılabilir hale getirilmektedir. Bu sayede hem yatırımcıları oyuna yönlendirebilmektedirler aynı zamanda oyuncuların daha ciddi ve bağlı halde oyuna sarılmalarını sağlamaktadır. Bu oyun popülasyonuna dahil olan kişiler hem kendilerini eğlenirken hem de para kazanırken bulabilmektedirler.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Axs coin toplam arz miktarı, 270.000.000 AXS token’dir. Şuan için dolaşımda 60.907.500 AXS token bulunmaktadır. Oyun içerisindeki ödül programı ile maksimum arz oluşana kadar kazanım devam edecektir.

Oyunu oynamak için axieinfinity.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

AXS coin almak için dünyanın en büyük kripto para borsası Binance.com platformunu kullanabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

4 Yorum

4 Comments

 1. MehmetCan

  Ağustos 20, 2021 at 3:21 pm

  AXS coin geleceği çok parlak bir coin 4 – 5 yıl sonra çok çok daha yüksek bir değerde olacaktır. Hem arzı düşük hem de milyonlarca kişi tarafından oynana bir oyunda kullanılıyor. YTD

 2. Mevlüt

  Ağustos 22, 2021 at 12:00 pm

  Süper bir proje axs coin kim tarafından çıkartıldı tam anlamadım ama oyun içerisinde maden yapılması harika bir fikir.

 3. Melis

  Ağustos 24, 2021 at 7:51 pm

  Bu coinler ne işi yarıyor bilmiyorum ama axs coin baya popüler galiba çevremdeki herkes alıyor.

 4. Melih Can

  Ağustos 24, 2021 at 11:05 pm

  Axs kripto paralar içerisinde en mantıklı işlevi olan coindir. Net.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

NanoByte, kripto-cüzdanları e-para, kredi kartları, sigorta ve diğer yatırımlar gibi FIAT ürünleriyle uyumlu hale getirerek kripto para birimini geleneksel/geleneksel para birimi sistemine bağlamayı amaçlamaktadır....

Kripto Para

Gate.io Startup listelemesine eklenen ASTO Coin hakkında merak edilenleri sizler için derliyoruz. Altered State Machine (ASTO), Dinamik NFT’ler tarafından desteklenen yapay zeka için Merkezi...

Kripto Para

Web 2.0’a elveda deyin ve web 3.0 ile geleceğe girin. Web’i tamamen yeni bir bakış açısıyla keşfetmenizi sağlayan yerleşik kripto özellikleri içeren tamamen sürükleyici...

Kripto Para

Black Stallion, çeşitli zırhlı savaş araçları ve uçakların yanı sıra ek silahlarla (örneğin Drone’lar) dolu bir oyun evrenidir. MBG evreninde, taret gibi tank parçaları, tankın...