İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Binance Referans Kodu Nedir?

Binance’ın referans programında win to win sistemi uygulanmaktadır. Kullanıcılar bu sistemde, sahip oldukları referans kodu ile arkadaşlarına davet göndererek kazanç sağlayabilmektedirler. Yeni kayıt olan kullanıcılar da bu Binance referans kodu ile alım-satım işlem ücretlerinde indirim kazanabilmektedir.

Binance referans kodu kullanılan kişi kazanç sağlarken kendisini davet eden kişi de kazanç sağlamaktadır. Referans komisyonu olarak ödenecek olan varlık türü, davetli kişinin alım-satım işlemlerinden kazanılan komisyon ücretinin varlık türü ile aynı olarak verilir. Davetli kişi BNB almayı tercih etti ve BNB indiriminden faydalandıysa, referans komisyonlarının ödemesinde kullanılacak varlık türü de aynı olacak ve komisyonlar BNB olarak ödenecektir.

Davetli kişinin ödülü alabilmesi için mutlaka kendisine gönderilmiş olan referans kodu bağlantısını kullanarak kayıt yapması gerekmektedir. Referans bağlantısını kullanmak yerine davette bulunan kişinin ID kodu ile kayıt olursa, kendisine de hak tanınan komisyon ücretlerinden pay alamayacaktır.

Binance davet edilecek kişi sayısı ile ilgili herhangi bir sınırlama yapmamaktadır. Referans oranları ise her gün Türkiye saati ile 03.00 te hesaplanmaktadır. Binance kendi kararı ile herhangi bir zamanda referansların oranlarında değişiklik yapabilir ve referans programının kurallarını değiştirme hakkına sahiptir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Binance Referans Kodu Ekleme

Binance referans kodu ekleme için: Binance’ye  ait olan  web sitesine gidin ve hesabınıza giriş yapın. Binance’nin kullanıcı merkezine giderek Referans-bonus kazan seçeneğine tıklayın. Daha sonra davet edeceğiniz arkadaşınızın komisyon oranını belirleyin.

Binance’ de varsayılan referans oranı %20’dir, fakat davet eden kişiler, arkadaşlarıyla %0, %5 ya da %10 komisyon oranını paylaşmayı da tercih edebilirler. Şimdi arkadaşınızı kaydolması ve referans kimliğinin, referans bağlantısıyla Binance’te işlem yapabilmesi için Şimdi Davet Et seçeneğini tıklayabilirsiniz.

Referans kodu: https://www.binance.com/tr/register?ref=13569008

Binance’e referans kodu ile davet ettiğiniz kişi sisteme kaydolup al-sat yapmaya başladığında, referans komisyonu hesaplanır ve her saat Binance hesabınıza transfer edilir. Davet edenin günlük ortalama BNB hesap bakiyesi 500 BNB ya da üstünde olursa, taban referans oranı %40’a yükselecektir.

Binance kullanıcıları, istedikleri zaman uygulamada “Toplam Arkadaş Sayısı”, “Kazandıklarınız”, “En Son Komisyon Geçmişi” gibi bilgilerini görebilmektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Davette bulunan kişiler, davet ettiği arkadaşlarının Binance alım-satım işlemlerindeki ücretlerden aldığı komisyonların belli bir bölümünü komisyon ödülü olarak onlarla paylaşabilir. Davet eden kişiler özel olarak paylaşım oranlarını sistemde sunulan tercihlere göre ayarlayabilirler.

Binance ‘in hesap çeşitleri arasında bulunan marjin hesaplarına ve alt hesaplara, spot hesaplara uygulanan bilinen referans komisyon yüzde kurallarının aynısı uygulanmaktadır.

Örnek vererek anlatacak olursak; Binance’te davet eden kişi davet ettiği arkadaşının alt ve marjin hesaplarında gerçekleştireceği alım-satım işlemlerinden de faydalanabilmektedir. Uygulanacak referans komisyon oranları ise aynı şekilde olmaktadır.

Binance referans kodu ekleme ve referans kodu ile yapılan alım-satım işlemlerinden elde edilebilecek komisyon oranları ve türleri ile ilgili bilmeniz gereken tüm ayrıntılara yazımızda yer verdik.

Binance komisyon oranları makalemizden alım satımlardaki komisyon ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

  1. MehmetCan

    Ağustos 20, 2021 at 3:19 pm

    Daha önce %0 kayıt olana komisyon veren bir link oluşturmuştum. Şimdi ise %10 %10 paylaşmak istiyorum binance referans kodu değiştirme konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

Band Protocol(BAND), gerçek dünya verilerini ve API’leri toplayan ve akıllı sözleşmelere bağlayan zincirler arası bir veri oracle platformudur. Güvenli, Ölçeklenebilir Blockchain-Agnostik Merkezi Olmayan Oracle...

Kripto Para

DYDX, dYdX topluluğunun dYdX Katman 2 Protokolünü (“protokol”) gerçekten yönetmesini sağlayan bir yönetişim belirtecidir. DYDX, protokolün ortak kontrolünü sağlayarak, tüccarların, likidite sağlayıcılarının ve dYdX...

Kripto Para

Geleneksel yani itibari para birimlerinin miladını doldurduğu fikri artık daha güçlü savunulurken alternatif olarak görülen kripto paralara olan ilgi çığ gibi büyüyor. Kripto paraların...

Kripto Para

Paradaki yenilikleri destekleyen merkezi olmayan bir finansal altyapı olan Ampleforth protokolünün FORTH belirtecini birlikte inceleyelim. Bin önceki yazımızda protokolün diğer belirteci olan AMPL coin...