İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

Bitcoin’in Yükselişi Ne Kadar Sürecek? Uzmanlardan Bitcoin Yorumları

Kripto paraların atası olarak kabul edilen Bitcoin son günlerde rekor üstüne rekor kırıyor. Bitcoin’deki yükseliş diğer kripto paralar üzerinde olumlu bir hava estirirken dalgalı piyasaların hakim olduğu bu günlerde yatırımcıların dikkati bir anda kripto paralara doğru yönelmeye başladı.

Kripto paralar ve BlockChain teknolojisine uzak olan daha önce farklı alanlara yatırım yapan yatırımcıların akıllarında Bitcoin için bir çok soru işareti varken Bitcoin’deki yükselişin ne kadar süreceği, düşüş olup olmayacağı konusunda uzmanların çoğu farklı yorumlar yapıyor.

Uzmanlara göre en tipik hataların başında yatırımcıların sahip oldukları tüm paraları bir kripto değere yatırmaları geliyor. Kripto para işlemlerine başlarken tedbiri elden bırakmamak belki de en önemli adımlardan bir tanesidir.

Diğer sorunlardan biri de kripto değerlerin dolar temelli fiyatlamalarında yaşanan dalgalanmalar olarak nitelendirilebilir. Yatırımınız dolar ve döviz kurlarıyla dalgalanıyorsa, hedeflenen kar beklenenin çok daha altında olabilir.

Peki bu dönemde Bitcoin alınır mı?

Bitcoin’in Gördüğü En Yüksek Değer

Bitcoin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesini 42.000 dolar ile 08 Ocak 2021’de gördü. Bu değer Bitcoin için 2021yılının ve tüm zamanların en yüksek değeri olarak kayıtlara geçti.

Geçtiğimiz yıllarda rekor seviyeleri genelde Aralık aylarında gören Bitcoin için önümüzdeki dönemde nasıl bir yol haritası olacak hep birlikte göreceğiz.

Uzmanlardan Bitcoin Yorumları

Uzmanlara göre hızlı değer artışı yaşayan bir kripto varlığa yatırım yapmak aslında büyük risk taşıyor. Çünkü yatırımcı bilmeden tepe noktasına alım yapmış olabilir.

Sonuç olarak, yatırımcılar için şunu söylemek gerekir. Hatalar kaçınılmazdır, ancak ne kadar kayıp veya kazançla devam edeceğiniz bir seçimdir. Kaybetmeyi kabullenebileceğiniz miktardan daha fazla yatırım yapmamaya özen göstermek bir yatırımdaki en iyi başlangıç olacaktır.

Bitcoin için yakın dönemde bir çok spekülasyon ortaya atılırken uzmanlar Bitcoin’in bir süre yatay pozisyon alacağını savunuyor.

Ünlü ekonomist Raoul Pal yaptığı bir açıklamada: “Bitcoin dünyayı yiyor… Etrafındaki her şeyi emen ve onu yok eden süper kütleli bir kara delik haline geldi. Görüyorsunuz, altın bitcoin’e karşı çöküyor. Altın yatırımcıları BTC’ye dönecek” dedi.

Bitcoin için ortaya atılan bazı büyük iddiaların başında yakın dönemde 100.000 dolar seviyesinde olması geliyor. Kimine göre ise bu büyük çıkışın sert bir düşüşü olacak. Hep birlikte takip edip olanları göreceğiz.

Sitemizdeki diğer kripto para analizlerine bağlantıdan yada menüden ulaşabilir uzman analizlerini okuyabilirisiniz.

Bilgilendirme: Teknobur.com’da yer alan analiz, bilgi ve yorumlar yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Detaylar…

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Uygulama

Müziği seven herkes stüdyoda ortamında şarkı söylemek ister. Sesinizdeki rahatsız eden tınıları düzeltmek ve hayallerinizdeki gibi şarkı söylemek artık Smule ile çok kolay. Android...

Kripto Para

Decentraland (MANA), programlayıcı ve içerik geliştiricilerin içerik ve uygulamalardan para kazanma yöntemlerinde adeta bir devrim oluşturmayı hedefleyen, bir sanal gerçeklik platformu ve blockchain ağı...

Kripto Para

SNGLS Coin Nedir? SingularDTV ( SNGLS ), merkezsiz  bir eğlence endüstrisinin temelini atan blok eğlence stüdyosudur. SingularDTV‘nin platformu, telif hakları yönetimi, proje finansmanı ve peer-to-peer...

Uygulama

Easy Voice Recorder Nedir? Değerli anılarınızı kaydetmek için Easy Voice Recorder sizin yakın arkadaşınız olacak. Önemli ayrıntıları,  toplantılarınızdaki önemli noktaları, dersleri ve daha birçoğunu...