İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

Bitcoin’in Yükselişi Ne Kadar Sürecek? Uzmanlardan Bitcoin Yorumları

Kripto paraların atası olarak kabul edilen Bitcoin son günlerde hızla artışını sürdürmeye devam ediyor. Bitcoin’deki yükseliş diğer kripto paralar üzerinde olumlu bir hava estirirken dalgalı piyasaların hakim olduğu bu günlerde yatırımcıların dikkati bir anda kripto paralara doğru yönelmeye başladı.

Kripto paralar ve BlockChain teknolojisine uzak olan daha önce farklı alanlara yatırım yapan yatırımcıların akıllarında Bitcoin için bir çok soru işareti varken Bitcoin’deki yükselişin ne kadar süreceği, düşüş olup olmayacağı konusunda uzmanların çoğu farklı yorumlar yapıyor.

Uzmanlara göre en tipik hataların başında yatırımcıların sahip oldukları tüm paraları bir kripto değere yatırmaları geliyor. Kripto para işlemlerine başlarken tedbiri elden bırakmamak belki de en önemli adımlardan bir tanesidir.

Diğer sorunlardan biri de kripto değerlerin dolar temelli fiyatlamalarında yaşanan dalgalanmalar olarak nitelendirilebilir. Yatırımınız dolar ve döviz kurlarıyla dalgalanıyorsa, hedeflenen kar beklenenin çok daha altında olabilir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Peki bu dönemde Bitcoin alınır mı?

Bitcoin’in Gördüğü En Yüksek Değer

Bitcoin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesini 61.844 dolar ile 13 Mart 2021’da gördü. Bu değer Bitcoin için 2021 yılının ve tüm zamanların en yüksek değeri olarak kayıtlara geçti.

Geçtiğimiz yıllarda rekor seviyeleri genelde Aralık aylarında gören Bitcoin için önümüzdeki dönemde nasıl bir yol haritası olacak hep birlikte göreceğiz.

Uzmanlardan Bitcoin Yorumları

Uzmanlara göre hızlı değer artışı yaşayan bir kripto varlığa yatırım yapmak aslında büyük risk taşıyor. Çünkü yatırımcı bilmeden tepe noktasına alım yapmış olabilir.

Sonuç olarak, yatırımcılar için şunu söylemek gerekir. Hatalar kaçınılmazdır, ancak ne kadar kayıp veya kazançla devam edeceğiniz bir seçimdir. Kaybetmeyi kabullenebileceğiniz miktardan daha fazla yatırım yapmamaya özen göstermek bir yatırımdaki en iyi başlangıç olacaktır.

Bitcoin için yakın dönemde bir çok spekülasyon ortaya atılırken uzmanlar Bitcoin’in bir süre yatay pozisyon alacağını savunuyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Ünlü ekonomist Raoul Pal yaptığı bir açıklamada: “Bitcoin dünyayı yiyor… Etrafındaki her şeyi emen ve onu yok eden süper kütleli bir kara delik haline geldi. Görüyorsunuz, altın bitcoin’e karşı çöküyor. Altın yatırımcıları BTC’ye dönecek” dedi.

Bitcoin için ortaya atılan en büyük iddiaların başında yakın dönemde 100.000 dolar seviyesinde olması geliyor. Kimine göre ise bu büyük çıkışın sert bir düşüşü olacak. Hep birlikte takip edip olanları göreceğiz.

Sitemizdeki diğer kripto para analizlerine bağlantıdan yada menüden ulaşabilir uzman analizlerini okuya bilirisiniz.

Bilgilendirme: Teknobur.com’da yer alan analiz, bilgi ve yorumlar yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Detaylar…

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar