İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

BlockMason (BCPT) Coin nedir?

BlockMason ( BCPT ), Ethereum blok zinciri kullanan kullanıcılar arasında borç transferi, ödünç para verilmesi ve yatırım amaçlı kripto para kredisi verilmesini içeren bir temele dayanıyor. BlockMason ( BCPT ) özellikle bankaların şuan verdikleri tüketici kredisi mantığını kripto paralar üzerinde uygulamayı düşünüyor.

BlockMason Credit Protocol

Kripto paraların, dijital ortamda en çok ilgi gören alanlardan bir tanesi olmaya başlaması ile birlikte Blockmason Credit Protocol yatırımcıların kolaylığı adına tasarlanmıştır.

Blockchain’in önümüzdeki yüzyılların mimari temelini oluşturduğu düşünülmektedir.  BCPT olarak isimlendirilen sistem ilk olarak pazarda 2018’de, çeşitli merkezi olmayan uygulamaları başlatmayı planlanan kredi protokolü olarak yerini almıştır. Bu kredi Protokolü’nün 5 trilyon dolarlık hacme sahip coin pazarını daha şeffaf ve sağlıklı bir geleceğe getirdiğini görmekteyiz. Borç alıp- vermek, insanların temel ihtiyaçları arasında bulunur. Oluşturulan block zinciri sayesinde borç alıp-vermek son derece kolaylaşmaktadır.

BCPT bu sayede gündelikli ödemeler ve borçları birçok para biriminde hızlıca kaydetme ve ödeme olanağı sağlamaktadır. İlk çalışması olan Credit Protocol’de ise kullanıcılarına borçların ve kredi mesuliyetlerinin Blockchain’e kaydedilmesini, onların kalıcı olarak orada saklanmasını güvenilir bir şekilde yapmaya yönelik yöntemler sunmaktadır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

BCPT Coin Nedir?

Blackmason Credit Protocol Token, Credit Protocol’e destek veren token isim kısaltmasıdır. Ethereum Blockchain’inine verilerin kaydedilmesini sağlamak için gerekli olan ERC-20 adıyla da yardımcı program olarak bilinmektedir. Coin market cap verilerine göre BCPT’nin bitcoin’e karşı değer kaybettiği görülmektedir. Daha net verilerle açıklayacak olursak;

Piyasa hacmi bakımından 720. sırada yer alan BCPT coin, kontrol edildiği sırada 0.0270 dolardan işlem görüyordu. BCPT BTC işlem çiftine bakıldığında ise token’ın BTC karşısında 0,00000284 BTC ile işlem gördüğü ifade edilebilir. Bununla birlikte CoinMarketcap verilerine göre BCPT BTC işlem çiftinde BCPT coin’in son 24 saat içinde Bitcoin’e karşı %7 değer kaybettiği de görülüyor.

BCPT Coin Kurucusu Kimdir?

2018 yılında, Yılın Yükselen Girişimcisi ödülünü alan ve daha önce Lefkoşa Üniversitesi ve Toronto Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak bulunan Anthony DiIorio ve Blockchain News’in kurucusu olan Richard Kastelein Blockmason Credit Protocol’un projenin kurucuları arasında yer alıyor

Bunların bilgilerin yanında mevcut piyasa değeri 3.145.294 USD dolar bandında olan BCPT coin’in 24 saatlik işlem hacmi de 1.010.055 USD olarak görülmektedir. Ayrıca toplamda hedeflenen BCPT Coin toplam arzın tamamı olan 116.158.667 BCPT’nin de hali hazırda dolaşımda olduğu görülüyor.

BCPT Coin Yorum

BCPT coin’in, Binance Chain’de çalışmaya başlaması ile birlikte projenin ismi herkes tarafından duyulmuş ve büyük ses getirmiştir. Bu durumun etkisi ile; BCPT yorumları yorumcuların vakit ayırdığı daha geniş paylaşımlarla karşımıza çıkmıştır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bununla birlikte görülen manzarada yatırımcılar da BCPT coin ile ilgili pozitif düşüncelere sahip bulunuyorlar. Investing’deki BCPT yorumlarında yaptığımız incelemeye göre genel itibari ile yaptıkları yatırımlarda karlı çıktıklarını dile getiren yatırımcılar, BCPT coin’i sevdiklerini ifade ediyorlar. Fakat tabii ki her platformda görüldüğü gibi burada da karın yanında zarar ettiğini dile getiren yatırımcıların olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Yatırımcılar bunları da dikkate almalıdır. Ayrıca BCPT coin’in mevcut arzı az olduğu için değerli bir coin olduğu yorumları da yapılıyor.

BCPT coin alım satım yapmak için Üye OL → Binance.com

Yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

BAND Coin Nedir?BAND Coin BilgileriBAND Coin Nasıl Alınır? Band Protocol(BAND), gerçek dünya verilerini ve API’leri toplayan ve akıllı sözleşmelere bağlayan zincirler arası bir veri...

Kripto Para

Oceanland’da Neler Oldu?OLAND Coin Nedir? OLAND Coin BilgileriOLAND Coin Nasıl Alınır? Oceanland(OLAND), kripto ekonomisini oyun dünyasıyla birleştiren bir Play-to-Earn blok zinciri oyunudur. Oyuncular, ana karakter...

Kripto Para

VP Coin Nedir?VP Coin BilgileriVP Coin Nasıl Alınır? Vortex Protokolü(VP), mevcut depolama yöntemleri üzerinde yinelenir. C60’ın temel yapısına göre, orijinal protokol, bütünün tam bir kapalı...

Kripto Para

TRR Coin Nedir?TRR Coin BilgileriTRR Coin Nasıl Alınır? Terran(TRR), işletmeler olarak NFT kavramı hakkında farkındalığı yaymayı amaçlamaktadır. Ek olarak Terran, kullanıcılar için en verimli ve...