İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

BOBA Coin Nedir? | BOBA Network Nedir? | Haber | Yorum

Boba, Enya ekibi tarafından OMG Vakfı’na temel katkıda bulunanlar olarak inşa edilen bir L2 Ethereum ölçeklendirme ve büyütme çözümüdür. Boba, gaz ücretlerini azaltan, işlem hacmini iyileştiren ve akıllı sözleşmelerin yeteneklerini genişleten yeni nesil Ethereum Katman 2 İyimser Toplama ölçeklendirme çözümüdür. Boba, topluluk tarafından yönlendirilen likidite havuzları tarafından desteklenen hızlı çıkışlar sunarak İyimser Toplama çıkış süresini yedi günden yalnızca birkaç dakikaya indirirken, LP’lere teşvikli verim çiftçiliği fırsatları sunuyor.

Boba’nın genişletilebilir akıllı sözleşmeleri, Ethereum ekosistemindeki geliştiricilerin, AWS Lambda gibi web ölçeğinde altyapıda yürütülen kodu çağıran dApp’ler oluşturmasını sağlayarak zincir üzerinde yürütülmesi çok pahalı veya imkansız olan algoritmaların kullanılmasını mümkün kılacaktır.

BOBA Netwrok Nedir?

Boba Network, Optimism tarafından yapılan harika açık kaynak çalışması ile Enya ekibinin takas tabanlı rampa, hızlı çıkış, zincirler arası köprüleme ve diğer özellikler üzerindeki araştırma ve geliştirme çabalarını birleştiren bir Optimistic Rollup’tur.

Boba Ağı Güvenli mi?

Boba Ağı, Ethereum zinciri kadar güvenlidir. İyimser Toplamalar, Ethereum’un kendisi “canlı” olduğu (işlemleri aktif olarak sansürlemediği) sürece güvenlidir. Bu güvenlik modeli, Boba Optimism tabanlı zincirde yayınlanan kötü işlem sonuçlarını ortaya çıkarmak için kullanıcılara ödeme yapıldığı bir “dolandırıcılık kanıtları” sistemi tarafından desteklenmektedir.

BOBA Coin Nedir?

BOBA, topluluk girişimleri ve ağın geleceği için yön için kullanılacak olan Boba DAO’nun yönetimi için kullanılacaktır. Her bir BOBA coin sahibi, Boba Network’e yatırdıkları her token için bir oy alacaktır. Token sahipleri, yönetişim yönergelerine uygun olarak DAO’daki teklifler için teklif sunmaya, oy vermeye ve oyları devretmeye hak kazanacaktır.

Boba Network üzerinde stake edilen BOBA jetonları, topluluk tarafından yönetilen bir zincir üzeri dağıtım yoluyla ağ tarafından kazanılan işlem ücretlerinin bir kısmını da alacaktır. Ücret paylaşımı düzenlemelerinin zamanlaması ve özellikleri, bir Boba DAO yönetişim teklifinde paylaşılacak ve ağ, bu tür ayrıntıların belirlenmesine yardımcı olacak kadar uzun süre sabit bir durumda çalıştıktan sonra bir DAO oylamasına tabi olacaktır.

BOBA Coin Nasıl Alınır?

BOBA Coin satın almak için Gate.io borsasına bağlantıdan komisyon indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Kripto Para

Ritestream, Film ve TV NFT’leri için merkezi olmayan küresel bir platformdur. Film ve eğlence prodüksiyonlarına fon sağlamak ve bunları piyasaya sürmek, film yapımcıları ve...

Kripto Para

Luna Rush, blockchain teknolojisine dayalı yeni başlatılan bir RPG oyunudur. Seviye Atlamaya ve Stratejiye Odaklanmış nihai boşta oyun deneyiminin tadını çıkarın! Luna Rush, Anime...

Kripto Para

Xoil Wars, öğrenmesi on dakika ve ustalaşması ömür boyu süren dijital bir tahsil edilebilir kart oyunudur. Oyuncular ana üslerinde savaşan robotlardan oluşan sert takımlar kurabilir,...

Kripto Para

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik endüstrileri son birkaç yılda muazzam bir şekilde büyüdü. Ancak, ana akım haline gelmeden önce çözülmesi gereken birçok sorun var. Bu sorunların...