İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

BP Coin Nedir? | Beyond Protocol Nedir? | BP Coin Hakkında Bilgiler

Beyond Protocol’de, blockchain ağı ve konsensüs katmanları, güvenli ve tutarlı replikasyondan sorumlu uygulamadan bağımsız bir motor olan Tendermint Core’un üzerine inşa edilmiştir. Tendermint, işlemlerin yayılmasından ve sipariş edilmesinden sorumludur. İşlemlerin geçerliliği konusunda fikir birliğine varmak için Bizans Hata Toleranslı (BFT) algoritmasına dayanır. Konsensüs algoritması, blok zincirine işlem blokları eklemekten sorumlu doğrulayıcı düğümlerle çalışır. İçerideki tüm işlemler geçerliyse yeni bir blok onaylanır ve seçilen doğrulayıcı düğümlerin üçte ikisi imzalanır.

Doğrulayıcılar sırayla işlem blokları önerir ve bunlara oy verir. Bloklar, her yükseklikte bir blok olacak şekilde zincirler halinde işlenir. Bir blok başarısız olursa, protokol bir sonraki tura geçer ve yeni doğrulayıcıya bu yükseklik için bir blok gönderme fırsatı verilir. Bir bloğu başarılı bir şekilde işlemek için iki aşamalı oylama gereklidir: ön oylama ve ön taahhüt. Doğrulayıcıların üçte ikisinden fazlası aynı rauntta aynı blok için ön taahhütte bulunduğunda, blok tamamlanmış olur.

Doğrulayıcılar, teklif sahibinin olmaması veya yavaş bir ağ gibi çeşitli nedenlerle bir blok gerçekleştiremeyebilir. Tendermint, teklif sahiplerinin belirli doğrulayıcıların atlanması gerektiğini belirlemesine de olanak tanır. Doğrulayıcılar, bir sonraki aşamaya geçmek için oylamadan önce teklif sahibinin kendilerine eksiksiz bir teklif bloğu göndermesi için kısa bir süre bekler.

Tendermint, bir zaman aşımına bağlı olması nedeniyle asenkron bir protokolden ziyade zayıf senkronize bir protokoldür. Öte yandan protokolün geri kalanı eşzamansızdır ve doğrulayıcılar yalnızca doğrulayıcı kümesinin üçte ikisinden fazlasını duyduktan sonra ilerler. Tendermint, bir sonraki tura atlamak için yaptığı gibi bir blok işlemek için aynı tekniği kullanarak işleri kolaylaştırır. Doğrulayıcıların üçte birinden azı Bizanslıysa, Tendermint güvenliğin asla bozulmayacağını garanti eder; bu nedenle doğrulayıcılar asla çelişkili eylemlerde bulunmayacaktır.

Beyond Protocol Nedir?

Beyond Protocol, geliştiricilerin kolaylıkla uygulamalar oluşturmaları için tasarlanmış zarif bir blok zinciridir. Beyond Protocol, bağlı IoT cihazlarından oluşan ağını birden fazla sektöre hızla genişleterek, kritik görev sorunlarına anında çözümler oluşturmanıza ve çok da uzak olmayan bir gelecekte nelerin mümkün olduğunu yeniden tasarlamanıza olanak tanıyor.

2030 yılına kadar 230 milyon araç olması bekleniyor. Beyond Protocol, EV’leri ve EV altyapısını merkezi olmayan bir ağda entegre ederek, kendi kendilerini şarj etmelerini, fiyat pazarlığını yapmalarını ve işlemleri tamamlamalarını sağlıyor.

BP Coin Nedir?

BP coin, Beyond Protocol için bir ERC-20 yönetişim belirtecidir. BP maksimum arz miktarı 500.000.000 BP token ile sınırlandırılmıştır. Şuan dolaşımda 7.427.778 BP token bulunmaktadır.

BP Coin Nasıl Alınır?

BP Token satın almak için Gate.io borsasına bağlantıdan komisyon indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Kripto Para

Luna Rush, blockchain teknolojisine dayalı yeni başlatılan bir RPG oyunudur. Seviye Atlamaya ve Stratejiye Odaklanmış nihai boşta oyun deneyiminin tadını çıkarın! Luna Rush, Anime...

Kripto Para

Xoil Wars, öğrenmesi on dakika ve ustalaşması ömür boyu süren dijital bir tahsil edilebilir kart oyunudur. Oyuncular ana üslerinde savaşan robotlardan oluşan sert takımlar kurabilir,...

Kripto Para

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik endüstrileri son birkaç yılda muazzam bir şekilde büyüdü. Ancak, ana akım haline gelmeden önce çözülmesi gereken birçok sorun var. Bu sorunların...

Kripto Para

Kripto para birimi ve blok zinciri tabanlı platformların ortaya çıkmasıyla birlikte, küresel finansal manzara, günlük çığır açan yeniliklerle benzeri görülmemiş bir oranda değişim yaşıyor. Sonuç...