İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

BP Coin Nedir? | Beyond Protocol Nedir? | BP Coin Hakkında Bilgiler

Beyond Protocol’de, blockchain ağı ve konsensüs katmanları, güvenli ve tutarlı replikasyondan sorumlu uygulamadan bağımsız bir motor olan Tendermint Core’un üzerine inşa edilmiştir. Tendermint, işlemlerin yayılmasından ve sipariş edilmesinden sorumludur. İşlemlerin geçerliliği konusunda fikir birliğine varmak için Bizans Hata Toleranslı (BFT) algoritmasına dayanır. Konsensüs algoritması, blok zincirine işlem blokları eklemekten sorumlu doğrulayıcı düğümlerle çalışır. İçerideki tüm işlemler geçerliyse yeni bir blok onaylanır ve seçilen doğrulayıcı düğümlerin üçte ikisi imzalanır.

Doğrulayıcılar sırayla işlem blokları önerir ve bunlara oy verir. Bloklar, her yükseklikte bir blok olacak şekilde zincirler halinde işlenir. Bir blok başarısız olursa, protokol bir sonraki tura geçer ve yeni doğrulayıcıya bu yükseklik için bir blok gönderme fırsatı verilir. Bir bloğu başarılı bir şekilde işlemek için iki aşamalı oylama gereklidir: ön oylama ve ön taahhüt. Doğrulayıcıların üçte ikisinden fazlası aynı rauntta aynı blok için ön taahhütte bulunduğunda, blok tamamlanmış olur.

Doğrulayıcılar, teklif sahibinin olmaması veya yavaş bir ağ gibi çeşitli nedenlerle bir blok gerçekleştiremeyebilir. Tendermint, teklif sahiplerinin belirli doğrulayıcıların atlanması gerektiğini belirlemesine de olanak tanır. Doğrulayıcılar, bir sonraki aşamaya geçmek için oylamadan önce teklif sahibinin kendilerine eksiksiz bir teklif bloğu göndermesi için kısa bir süre bekler.

Tendermint, bir zaman aşımına bağlı olması nedeniyle asenkron bir protokolden ziyade zayıf senkronize bir protokoldür. Öte yandan protokolün geri kalanı eşzamansızdır ve doğrulayıcılar yalnızca doğrulayıcı kümesinin üçte ikisinden fazlasını duyduktan sonra ilerler. Tendermint, bir sonraki tura atlamak için yaptığı gibi bir blok işlemek için aynı tekniği kullanarak işleri kolaylaştırır. Doğrulayıcıların üçte birinden azı Bizanslıysa, Tendermint güvenliğin asla bozulmayacağını garanti eder; bu nedenle doğrulayıcılar asla çelişkili eylemlerde bulunmayacaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Beyond Protocol Nedir?

Beyond Protocol, geliştiricilerin kolaylıkla uygulamalar oluşturmaları için tasarlanmış zarif bir blok zinciridir. Beyond Protocol, bağlı IoT cihazlarından oluşan ağını birden fazla sektöre hızla genişleterek, kritik görev sorunlarına anında çözümler oluşturmanıza ve çok da uzak olmayan bir gelecekte nelerin mümkün olduğunu yeniden tasarlamanıza olanak tanıyor.

2030 yılına kadar 230 milyon araç olması bekleniyor. Beyond Protocol, EV’leri ve EV altyapısını merkezi olmayan bir ağda entegre ederek, kendi kendilerini şarj etmelerini, fiyat pazarlığını yapmalarını ve işlemleri tamamlamalarını sağlıyor.

BP Coin Nedir?

BP coin, Beyond Protocol için bir ERC-20 yönetişim belirtecidir. BP maksimum arz miktarı 500.000.000 BP token ile sınırlandırılmıştır. Şuan dolaşımda 7.427.778 BP token bulunmaktadır.

BP Coin Nasıl Alınır?

BP Token satın almak için Gate.io borsasına bağlantıdan komisyon indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

NanoByte, kripto-cüzdanları e-para, kredi kartları, sigorta ve diğer yatırımlar gibi FIAT ürünleriyle uyumlu hale getirerek kripto para birimini geleneksel/geleneksel para birimi sistemine bağlamayı amaçlamaktadır....

Kripto Para

Gate.io Startup listelemesine eklenen ASTO Coin hakkında merak edilenleri sizler için derliyoruz. Altered State Machine (ASTO), Dinamik NFT’ler tarafından desteklenen yapay zeka için Merkezi...

Kripto Para

Web 2.0’a elveda deyin ve web 3.0 ile geleceğe girin. Web’i tamamen yeni bir bakış açısıyla keşfetmenizi sağlayan yerleşik kripto özellikleri içeren tamamen sürükleyici...

Kripto Para

Black Stallion, çeşitli zırhlı savaş araçları ve uçakların yanı sıra ek silahlarla (örneğin Drone’lar) dolu bir oyun evrenidir. MBG evreninde, taret gibi tank parçaları, tankın...