İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Bytecoin (BCN) nedir?

Bytecoin (BCN), ilk kez Temmuz 2012’de piyasaya sürülen bir gizlilik politikasıdır. Piyasaya sunulduğunda yaklaşık 10 satoşi fiyatla satıldı ve tarihinin çoğunda bu fiyatta kaldı. Bununla birlikte, BCN fiyatı 17 Mayıs’ta Aniden Poloniex’te 109 satoşiye kadar yükselerek rekor kırdı.

Bytecoin’in diğer kripto para birimlerinden önemli bir farkı var. CryptoNote teknolojisine dayanan ilk altcoin olmasıdır. Bytecoin’in benzersiz bir diğer özelliği, bit eşliğinde bir kod çetesinden oluşmamasıdır. Bunun yerine sıfırdan kodlandı.

Bytecoin Özellikleri nelerdir?

Bytecoin’in reklamı yapılan bazı özelliklerine bir göz atalım:

Ücretsiz uluslararası anında ödemeler: Bytecoin ağı internet kadar hızlı çalışır. Ödemeler, şifreleme doğrulamasını gerektirdiğinden ödemelerinizin işlenmesi biraz zaman alacaktır. Bytecoin, işlemlerin yaklaşık 2 dakika içinde işlendiğini iddia ediyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Güvenlik: Bytecoin “kullanıcı parasını kaybolması imkansız olan en güvenli ve en modern kriptografik algoritmalarla korur”. Bytecoin’in yapımcıları, para biriminin çalınmasının “süper bir bilgisayarın muazzam miktarda pahalı elektrik ve hesaplama gücünü gerektirdiğini” iddia ediyor. Bu nedenle, cüzdanınıza erişebilen tek kişi sizsiniz.

Güvenli gizli veriler: Bytecoin, bu bilgileri açığa çıkarmayı seçmediğiniz sürece “mali operasyonlar ve cüzdan bakiyeniz hakkında bilgi edinmenin tamamen imkansız” olduğunu iddia eder. Yalnızca iş ortaklarınızın ve üçüncü tarafların göreceği bilgileri yönetebilirsiniz.

BCN coin alım satım yapmak için Üye OL → Binance.com

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

2 Yorum

2 Comments

  1. hüseyin

    Ağustos 31, 2018 at 11:45 pm

    adet sayılarınıda bilgilendirme olarak verirseniz arkadaşların işine yarar ben bulabilirim ama bulamayan yada bu konuya dikkat etmeyenler için hem hatırlatıcı olur tşk.

  2. fatih

    Eylül 4, 2018 at 10:45 pm

    dip yapmış coinlerden hacim yükselince yatırımcısını sevindirecektir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar