İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

CHEQ Coin Nedir? | Cheqd Coin Hakkında Bilgiler

CHEQ, işlerini geçersiz trafikten korumak isteyen pazarlama organizasyonları için dünyanın önde gelen çözümlerinden biri olmayı hedefliyor. İsrail Askeri Savunma İstihbaratı mezunları tarafından inşa edilen CHEQ, siber güvenlik inovasyonunun ön saflarında yer almakta ve bugün teknolojide en hızlı büyüyen kategorilerden biri olan Müşteri Edinme Güvenliğinin (CAS) büyümesine öncülük etmektedir.

CHEQ, 2016 yılında İsrail Askeri Savunma İstihbaratı Birimi 8200 mezunları tarafından kuruldu. O zamanlar, botlar ve geçersiz kullanıcılar interneti sarıyordu ve şirketin kurucularını işletmelerin çevrimiçi olarak gelişmesine yardımcı olacak bir çözüm aramaya teşvik ediyordu.

“Kötü botlardan ve kötü niyetli faaliyetlerden arınmış, şeffaf, özgün ve insani bir internet oluşturma”

Bugün bu vizyon, siber güvenlikte en hızlı büyüyen kategorilerden biri olan ve pazarlamacılar ve pazara giriş ekipleri için oluşturulmuş ilk güvenlik platformu olan Müşteri Edinme Güvenliğini (CAS) doğurarak gelişti.

Advertisement. Scroll to continue reading.

CAS Nedir?

Müşteri Edinme Güvenliği (CAS): Geçersiz trafiğin çevrimiçi müşteri edinme hunisi boyunca varlıklarla etkileşime girmesini önlemeyi amaçlayan siber güvenlik odaklı bir iş stratejisidir.

CHEQ Tarafından Çözüm Geliştirilen Sorunlar

 • Ortak Dolandırıcılığı: Bir bağlı kuruluş pazarlamacılarının veya ağının, komisyonlarını şişirmek için ortaklarının sitesine geçersiz trafik çekmeye çalıştığı bir tür geçersiz kötü niyetli etkinlik.
 • Otomasyon Aracı: Otomatik etkinliği tekrarlayan, hızlı ve geniş ölçekte gerçekleştirmek için kullanılan bir araç.
 • Bot: Ajansla hareket etmek veya insan davranışını simüle etmek için tasarlanmış bir bilgisayar komut dosyası.
 • Davranışsal Anomaliler: Aşırı sayfa atlama, yenileme ve insan dışı kaydırma ve tarama kalıpları gibi bir kullanıcı/ziyaretçi tarafından dijital varlıklar üzerinde gerçekleştirilen anormal eylemler.
 • Ters İbraz Dolandırıcılığı: Bir kart sahibinin bir satın alma işlemi gerçekleştirdiği ve daha sonra ödemeye itiraz etmek ve öğeyi elinde tutarken geri ödeme talebinde bulunmak için kart sahibiyle iletişime geçtiği bir tür geçersiz kötü niyetli etkinlik.
 • Çiftlik Tıklama: A Trafiği, kayıtları veya katılımı artırmak için içeriğe veya reklamlara hızla tıklayan, kiralanabilen bir işçi grupları.
 • Geçersiz Tıklama: Reklamverenlerin bütçesini tüketmek amacıyla büyük miktarda reklam tıklaması oluşturmaya yönelik bir girişimde bulunulan bir tür geçersiz kötü niyetli etkinlik.
 • İstemci Tarafı Algılama: İstemci tarafında bulunan, istek sunucudan geçtikten sonra uygulanan algılama teknikleri. Yaygın örnekler arasında TCP Teknikleri ve STUN Teknikleri bulunur.
 • Geçersiz Çerezler: Bir bağlı kuruluş pazarlamacılarının veya ağının, genellikle bir 3. taraf sitesi aracılığıyla, bir ziyaretçinin tarayıcısına bilgisi ve rızası olmadan bir çerez yerleştirmeye çalıştığı bir tür geçersiz kötü niyetli etkinlik. Bu, ziyaretçiler bir e-Ticaret sitesinde bir satın alma işlemi yaptığında, bağlı kuruluşun ziyaretçiyi o e-Ticaret sitesine yönlendirmek için kredi talep edebilmesi ve onlara bir komisyon kazanması için yapılır.
 • Paletli: Web sayfalarını kataloglamak ve dizine eklemek için tasarlanmış otomatik bir komut dosyası.
 • Muşteri Kazanımı: Bir şirketin çevrimiçi müşteri kazanmak için toplu pazarlama çabaları.
 • Veri Merkezi Trafiği: Kişisel ağların aksine büyük veri depolama tesislerinden kaynaklanan trafiktir. Çoğu zaman kötü amaçlı bot etkinliği oluşturmak için kullanılabilir.
 • Geçersiz Kötü Amaçlı Etkinlik: Kötü niyetli insan kullanıcılardan gelen ve genellikle müşteri edinme dönüşüm huninizden engellenmesi gereken etkinlik. 
 • Geçersiz Şüpheli Etkinlik: Potansiyel olarak kötü niyetli veya insan dışı nitelikler veya davranışlar sergileyen, ancak kesinlikle kötü niyetli veya insan dışı olmayan kullanıcılar tarafından oluşturulan etkinlik.
 • Geçersiz Trafik: Gerçek ödeme yapan müşterilere dönüşme şansı olmayan kullanıcılar/ziyaretçiler. Bunlara botlar, sahte hesaplar, proxy kullanıcıları, rakipler, tıklama çiftlikleri, JS devre dışı bırakılmış tarayıcılar, otomasyon araçları ve daha fazlası dahildir.
 • Geçersiz Ziyaret: Geçersiz bir kullanıcının ücretli pazarlama, organik arama veya doğrudan bir açılış sayfasına veya web sitesine ulaşması eylemi.
 • JavaScript Devre Dışı Bırakılmış Tarayıcı: Web sitesi işlevselliğinde kesintiye neden olur ve ziyaretçinin belirli widget’lar, formlar ve sayfa öğeleriyle gerektiği gibi etkileşime girmesini engeller.
 • Ağ Anomalileri: Düzensiz tarama kalıpları (saat, hacim, konum) veya kullanıcı özellikleri (IP, UA, OS) genellikle kötü amaçlı etkinliğin göstergesidir.
 • Tekrar Ziyaret: Geçersiz bir kullanıcının en az ikinci kez bir web sitesine veya açılış sayfasına dönmesi eylemidir.
 • Spam Robotu: Kullanıcılara genellikle e-posta yoluyla aktif olarak büyük miktarda mesaj gönderen bir bottur.

CHEQ Coin Nedir?

CHEQ, platformun yerel belirtecidir. Platform içerisindeki tüm yönetişim faaliyetleri ve satın alma işlemlerde kullanılmaktadır. Maksimum arz miktarı 1.000.000.000 CHEQ token’dir.

CHEQ Coin Nasıl Alınır?

CHEQ Token satın almak için Gate.io borsasına komisyon indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

SATS, Binance’te listelendiğinin duyurulmasından bu yana işlem hacmi ve sahiplerinin ilgisindeki artışla %155 büyüme kaydetti.  Binance’in geri sayımına göre SATS, 1 saat 15 dakika içinde Binance’te...

Kripto Para

TerraUSD (USTC), Terra blok zincirinin merkezi olmayan ve algoritmik stablecoin’idir. Değeri ABD Dolarına sabitlenmiş, ölçeklenebilir, getiri sağlayan bir madeni paradır. TerraUSD, Terra topluluğuna değer sunmak ve Dai gibi...

Kripto Para

SAIL, Solana’da inşa edilen yeni bir ekosistemin ana hizmet belirteci olacak. gSAIL, dSAIL, vSAIL ve nSAIL için kullanılacaktır. SAIL’i tutmak, tüm SAIL ekosistem platformunda daha fazla...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...