İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Chrome Güvenli Değil Hatası Kaldırma | Çözüm

Google Chrome tarayıcısını kullanan kullanıcıların zaman zaman karşılaştığı “bu siteye bağlantınız tam olarak güvenli değil” hatası genelikle “https” güvenlik sertifikası olamayan sitelere erişim esnasında çıkmaktadır. Bu siteye bağlantı güvenli değil hatası Chrome dışında diğer tarayıcılarda da karşımıza çıkıyor ve sebebi aynıdır.

Güvenlik sertifikası olan sitelerde araç çubuğunda kilit şeklinde genellikle yeşil renk “Bağlantı Güvenli” işareti bulunmaktadır. Diğer sitelerde ise araç çubuğunda kilit simgesine tıkladığınızda “Bu siteye bağlantınız güvenli değil” ibaresi yer almaktadır. Peki güvenlik sertifikası olan sitelerin diğerlerine göre farkı nedir?

Güvenlik sertifikası olan sitelere şifreler ve kredi kartı bilgileri gibi veriler gönderilirken gizli olarak gitmektedir. Diğer sitelerde ise veriler şifresiz olarak siteye iletilmektedir. Tabi ki güvenlik sertifikası olamayan sitelerin hepsi güvensiz değildir, bu noktada özellikle alışveriş yaptığımız sitelerin güvenlik sertifikası olup olmadığına dikkat etmemizde yarar var.

Chrome Güvenli Değil Hatası Kaldırma

Google Chrome üzerinde “bu siteye bağlantınız tam olarak güvenli değil” hatası kullanıcılar tarafından düzeltilebilecek bir hata değildir. Kullanıcılar bağlantı güvenli devam et deçeneğini kullandığında zaten siteye erişim sağlayabiliyorlar.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bağlantı güvenli değil hatasını site sahipleri kaldırmak istiyorsa mutlaka bir güvenlik sertifikası (SSL) satın almaları gerekmektedir. Güvenli bağlantı girişimi başarısız hatası güvenlik sertifikası yüklemesi sonrasında çözülecektir.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar