İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Chrome Güvenli Değil Hatası Kaldırma | Çözüm

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

Google Chrome tarayıcısını kullanan kullanıcıların zaman zaman karşılaştığı “bu siteye bağlantınız tam olarak güvenli değil” hatası genelikle “https” güvenlik sertifikası olamayan sitelere erişim esnasında çıkmaktadır. Bu siteye bağlantı güvenli değil hatası Chrome dışında diğer tarayıcılarda da karşımıza çıkıyor ve sebebi aynıdır.

Güvenlik sertifikası olan sitelerde araç çubuğunda kilit şeklinde genellikle yeşil renk “Bağlantı Güvenli” işareti bulunmaktadır. Diğer sitelerde ise araç çubuğunda kilit simgesine tıkladığınızda “Bu siteye bağlantınız güvenli değil” ibaresi yer almaktadır. Peki güvenlik sertifikası olan sitelerin diğerlerine göre farkı nedir?

Güvenlik sertifikası olan sitelere şifreler ve kredi kartı bilgileri gibi veriler gönderilirken gizli olarak gitmektedir. Diğer sitelerde ise veriler şifresiz olarak siteye iletilmektedir. Tabi ki güvenlik sertifikası olamayan sitelerin hepsi güvensiz değildir, bu noktada özellikle alışveriş yaptığımız sitelerin güvenlik sertifikası olup olmadığına dikkat etmemizde yarar var.

Chrome Güvenli Değil Hatası Kaldırma

Google Chrome üzerinde “bu siteye bağlantınız tam olarak güvenli değil” hatası kullanıcılar tarafından düzeltilebilecek bir hata değildir. Kullanıcılar bağlantı güvenli devam et deçeneğini kullandığında zaten siteye erişim sağlayabiliyorlar.

Bağlantı güvenli değil hatasını site sahipleri kaldırmak istiyorsa mutlaka bir güvenlik sertifikası (SSL) satın almaları gerekmektedir. Güvenli bağlantı girişimi başarısız hatası güvenlik sertifikası yüklemesi sonrasında çözülecektir.

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar