İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama | Otomatik Cinsiyet Belirleme

Bir Çin cinsiyet tahmin çizelgesi, annenin doğum tarihini ve tahmini gebe kalma tarihini veya bebeğin doğum tarihini alarak bebeğin cinsiyetini tahmin eder, ardından sayıları annenin hamile kaldığı aydaki yaşına ve aydaki gebe kalma tarihine dönüştürür. Sonuç, bir erkek veya kız bebeğiniz olup olmayacağına dair bir tahmindir. 

Gelenek, efsaneye göre, bir kraliyet Çin mezarında bir cinsiyet tahmin takviminin keşfedildiği 700 yıl kadar geriye gider. Çin astrolojisi uygulayıcıları, bu çizelgelerin bebeğinizin cinsiyetini tahmin etmede oldukça iyi bir iş çıkardığına inanıyor.

Ancak güvenilir kaynaklardan grafiğin kendisi hakkında, gerçekten çalışıp çalışmadığı ya da ne kadar doğru olduğu hakkında çok fazla bilgi yok. Kısacası, Çin cinsiyet belirleyici takvimi, bebeğin cinsiyetinin nasıl tahmin edileceğine dair başka bir eski eş hikayesi olabilir. 

Çin takvimi cinsiyet hesaplama çizelgesi ne kadar doğrudur?

Pek çok hamile anne adayı, Çin cinsiyet tahmin çizelgesinin, erkek veya kız çocuğu olup olmadığınızı söylemek için tıbbi olmayan en iyi test olduğunu söylüyor. Ama gerçekten ne kadar doğrular?

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bazıları Çin cinsiyet takvimi kullanmanın bebeğinizin cinsiyetini tahmin etmede yüzde 93’e kadar doğru olabileceğini iddia ediyor . Ve yaşınıza ve hamile kaldığınız aya bağlı olduğundan, hamileliğinizin herhangi bir noktasında çizelgeye başvurabilirsiniz.

Eğer öğrenmek istiyorsanız, bebeğinizin cinsiyetini ortaya çıkarabilen ikinci trimester ultrasonunun aksine,  Çinli bir cinsiyet tahmincisi kullanmak için çok uzun süre beklemeniz gerekmez.

Çin cinsiyet takvimlerinin işe yaradığına dair gerçek bir kanıt yok. Tablo bilime dayanmıyor, bu nedenle diğer düşük teknolojili, tıbbi olmayan cinsiyet testlerinden daha doğru değil (uzmanların bildiği kadarıyla). Ne de olsa, yalnızca iki sonuçla ya bir erkek ya da bir kızınız olacak bilimsel olmayan herhangi bir yöntem, zamanın yaklaşık yüzde 50’sinde doğru olacaktır!

Çin cinsiyet takvimi kullanmalı mıyım?

Tabii, istersen! Bunu ve diğer cinsiyet tahmini “erkek mi kız mı?” sorusunu denemeyi test edebilirsin. Özellikle de bunları aileniz ve arkadaşlarınızla yaparsanız oldukça eğlenceli olabilir.

Yani cinsiyet tahmin oyunlarından hoşlanıyorsanız deneyebilirsiniz. Sonuçları çok ciddiye almayın veya büyük kararlar almak için kullanmayın (mükemmel bebek adını seçmek veya çocuk odasını nasıl dekore edeceğinize karar vermek gibi).

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bebeğimin cinsiyetini kesin olarak nasıl belirleyebilirim?

Bebeğinizin cinsiyetini doğru bir şekilde öğrenmek istiyorsanız, doğumhaneniz veya ebenizle bir randevu ayarlamanız gerekecektir. Uygulayıcınızın bebeğinizin cinsiyetini belirlemek için kullanabileceği birkaç farklı test vardır.

Bebeğin cinsiyetini bulmanın tıbben sağlam diğer yolları yüzde 100 doğrudur ve noninvaziv prenatal testler (NIPT), koryon villus örneklemesi (CVS) ve amniyosentez (amnio) içerir. 

İlki, erken yaşta ne yaşadıklarını bilmek isteyen anne adayları tarafından giderek daha sık kullanılan bir kan testidir. Diğer ikisi, kromozomal anormallikleri tespit etmek için tasarlanmış daha invaziv prosedürler olduğundan, genellikle daha yüksek riskli gebelikler için ayrılmıştır.

Çin cinsiyet tahmin çizelgeleri, çocuğunuzun kız mı erkek mi olacağını tahmin etmenin eğlenceli bir yolu olabilir. Ama bilime dayanmıyorlar, bu yüzden onları sadece kendi eğlenceniz için kullanmalısınız.

Kesin olarak öğrenmek istiyorsanız, doğru olduğu bilinen tıbbi testlerden biri için doktorunuza gitmeniz gerekir. Ya da sadece bekleyebilirsin! Birkaç ay içinde bu sevimli küçük insanla tanışacak ve cevabı kendiniz öğreneceksiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Çizelgesi

Çin Takvimi ile 2022 yılı için hesaplama işlemini yapmaya başlamadan önce bu yıl için tam olarak kaç yaşında olduğunuzu ve hangi ayda gebe kaldığınızı bilmeniz gereklidir. 

Örneğin gebe kalacak bir kadın 27 yaşında ise aşağıda ki tablolardan kendi yaşı ile ilgili bölümü bulması gereklidir. Ardından o senenin aylarına bakarak gebe kaldığı aya göre doğacak çocuğunun cinsiyet tahminini görebilir.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

İnceleme

İnsanlık yavaş yavaş dijital çağa geçiyor; insanlar pandemi nedeniyle sanal alanda daha fazla vakit geçirmeye başladılar. Metaverse, kimsenin görmezden gelmemesi gereken bir gelecek olarak...

Uygulama

Sosyal medya kullanıcıların büyük bir çoğunluğu içeriklerin kişiselleştirilememesinden şikayetçidir. Touchapp, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyimin anahtarını sunuyor. Aralık ayında kullanıma sunulan uygulama her geçen gün...

Çözüm

Backlink, bir web sitesinden farklı bir web sitesine trafik yönlendirmek üzere sayfa içeriğinde URL, metin ve görsel ögelerin kullanılmasıyla oluşturulan köprü bağlantıları ifade eder....

HABER

Kredi notu, tüm bankaların erişebildiği kredi siciliniz, bankalarla gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri barındıran bir kişisel finans geçmişini ifade eder. Bankalar kendilerinden borç isteyen yani kredi...