İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Compound (COMP) Coin Nedir?

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

Compound (COMP), geleneksel bir para piyasasını işletmek için dağıtılmış bir bilgisayar ağını teşvik etmeyi amaçlayan, Ethereum üzerinde çalışan bir yazılımdır .

Gelişmekte olan merkezi olmayan finans ( DeFi ) protokollerinden biri olan Compound, bu hizmeti sağlamak için birden fazla kripto varlığını kullanarak, banka gibi bir finansal aracı olmadan gereken borç verme ve borçlanmayı mümkün kılıyor .

Basitçe söylemek gerekirse, Compound, kullanıcıların borç alanların erişimi için kredi havuzlarına kripto para yatırmalarına olanak tanır . Borç verenler daha sonra yatırdıkları varlıklardan faiz kazanır.

Bir para yatırma işlemi yapıldıktan sonra Compound, borç verene cToken (depozitoyu temsil eden) adı verilen yeni bir kripto para birimi verir. CToken örnekleri arasında cETH, cBAT ve cDAI bulunur.

Her cToken kısıtlama olmaksızın aktarılabilir veya takas edilebilir, ancak yalnızca başlangıçta protokole kilitlenen kripto para birimi için kullanılabilir. Tüm bu süreç otomatiktir ve Bileşik kod tarafından yönetilir, yani borç verenler mevduatları istedikleri zaman çekebilirler.

Bu etkinliği teşvik etmek için Compound, COMP adı verilen hizmetine özgü başka bir kripto para birimi kullanır. Bir kullanıcı bir Bileşik piyasası ile her etkileşime girdiğinde (varlığı ödünç alarak, geri çekerek veya geri ödeyerek), ek COMP tokenleri ile ödüllendirilir.

Karmaşık olsa da, model şu ana kadar oldukça fazla kullanıcı çekmekte ve diğer DeFi kripto para birimlerini modelini benimsemeye teşvik etmekte ustalık gösterdi. DeFi Pulse veri sitesine göre, 2020 itibarıyla Compound protokolünde 500 milyon doların üzerinde varlık kilitlendi.

Binance’de COMP tokenleri ile alım satım 25 Haziran 2020’de başladı.

Compound (COMP) coin satın almak ve yatırım yapmak için Üye OL → Binance.com

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar