İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

D-Smart Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır?

D-Smart uydu alıcısını güncellemek için hızlı ve basit iki yöntem vardır. Bu yöntemler, ethernet ile bağlı olduğumuz cihazın ayarlar kısmından otomatik güncellemesini açarak her güncelleme geldiğinde kendisini güncellemesine izin verebiliriz. Bir diğer yöntem ise manuel olarak da gerçekleştirilebilir. Eğer cihazınız daha önce kullanılmadı ise, ilk olarak cihazın aktif hale getirilmesi gerekir. Cihazın tüm ışıkları yanıp sönmeye başladığında, cihazın ön yüzündeki kanal değiştirme tuşlarından sağ tarafa olan tuşa basılı tutularak, ekranda güncelleme ve kurulum paneli gelene kadar bırakılmaması gerekir. Ekrana panel geldikten sonra tuş bırakılarak, cihazın kendisini güncellemesi beklenir.

Bu durum sadece ilk kurulum için geçerlidir. Normal güncellemeler için aşağıdaki yazıda ayrıntılı ve aşamalı bir şekilde anlattım. İster manuel, olarak ister otomatik olarak D-Smart uydu alıcınızı güncelleyebilirsiniz.

D-Smart Manuel Yazılım Güncelleme

Burada manuel şekilde güncellemeye yapacağız. D-Smart cihazımızın fişini çıkartarak elektriğini tamamen cihazdan kesiyoruz. Işıklarının tamamen kapanmasını bekleyelim, yaklaşık 15 saniye kadar.

Bir süre kapalı duran cihazımızı tekrardan fişe takarak çalıştırıyoruz. Cihazımızın ön tarafında bulunan LED’lerin yanmasını bekliyoruz. LED’ler yanmaya başladığında, cihaz ilk olarak tek bir LED yakıp söndürmeye başlar, bu sırada bir müdahale etmeden bekliyoruz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bir süre sonra diğer ışıkların da yanması ile birlikte, kumandamızı elimize alarak iki defa geri tuşuna basıyoruz. Cihazın ön tarafında bulunan ekranda ‘0000’ sayılarını yok olarak yerine ‘—-‘ çizgileri gelecektir. Cihazın ekranın da çizgileri gördüğümüzde, kumandamızdan ‘2’4’8’5′ numaraları tuşlayarak kumandamızın ‘OK’ onay tuşuna basıyoruz. Bu sayede yazılım güncelleme aşamamız başlamış bulunmakta.

Bu aşamadan sonra kumandayı ve cihazı bırakıp kendini güncellemesini bekleyeceğiz. Yukarıdaki işlemleri sırası ile doğru uyguladığımızda, ekranımıza yükleme paneli gelecektir. Panel geldikten sonra cihaz yazılım güncellemesini başlatacaktır. Cihaz kendisini güncellemeye başladıktan sonra cihazı kapatmayın ve herhangi bir tuşa basmayın. Manuel güncellememiz bu aşamalar ile gerçekleşmiştir.

D-Smart Güncellemede Sorun Çıkması

Cihaz güncellemesi tamamladıktan sonra otomatik olarak kanal arama işlemine başlayacaktır. Eğer güncelleme ile bir sıkıntınız olduğu ise eski kanallarınızı göremiyorsanız, cihazın kurulumu bittikten sonra cihazı kapatıp tekrar açarak kolay kurulum yapmanız gerekir. Cihazın uydu bağlantısı yerinden oynadığı takdirde, bağlantı zayıflığından az kanala erişim sağlayacaktır. Uydu kablosunun temas etme durumlarında kanalların kaybolması görülebilir bir sorundur. Bu gibi durumlarda cihaz bağlantıları kontrol edilerek tekrardan, hızlı ve kolay kurulum yapılabilir. Bağlantının zayıf ve güçsüz olduğu durumlarda bazı kanallar yok olabilir, bu durumlarda kuruluma gerek yoktur. Bağlantı tekrar güçlendiğinde kanallar tekrardan geri gelecektir. Kanalların bağlı olduğu farklı uydu tiplerinden kaynaklanan sorunlardan da olabilme ihtimali oldukça yüksektir. Uydu kurulumunun ve bağlantı yerleri, uzun kullanımlar için oldukça önem ve dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Eğer sorun düzelmediyse, en sağlıklı olan yetkili servis ile iletişime geçip sorununuzu anlatabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

  1. Hasan

    Ekim 15, 2020 at 9:27 pm

    Harika faydalı bir yazı an itibariyle güncellendi. Çok teşekkürler hocam.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar