İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Decentraland (MANA) Coin nedir?

Decentraland (MANA), programlayıcı ve içerik geliştiricilerin içerik ve uygulamalardan para kazanma yöntemlerinde adeta bir devrim oluşturmayı hedefleyen, bir sanal gerçeklik platformu ve blockchain ağı olarak tanımlanmaktadır. Decentraland; 3D tabanlı bir deneyim ile kullanıcılar, geliştiriciler ve yatırımcılar için sürükleyici bir tecrübe olmaktadır.

Decentraland, Ağustos 2017’de bir İlk Para Teklifi (ICO) ile sunulduktan sonra tasarlanmıştır. ICO ile kazanılan başarı sayesinde MANA token’ları sadece birkaç saniye içinde hızla satılmıştır. Projenin amacı olarak; dijital para birimi MANA, kullanıcıların sanal gerçeklik ekonomisi üzerinden LAND (ARAZİ) satın almasına imkan vermektedir. Diğer taraftan Decentraland market’ de, kurulan dünyalar için çeşitli eşyalar satın alınabiliyor. Decentraland market ’ten alınan eşyaların ödemeleri ise MANA ile yapılabiliyor.

Projenin arkasındaki ekip, 2015 yılında Decentraland üzerinde çalışmaya başladı ve dijital gayrimenkul sahipliğini bir blockchain ağındaki kullanıcılara tahsis etmek için bir kavram kanıtı sundu. Teknoloji lideri Smart Contract Solutions’ı kurucusu  Esteban ORdano ve proje lideri ise, CRV’de piyasa araştırması analisti olan Ari Meilich oldu.

MANA Coin Nedir?

Ethereum tabanlı olarak çalışan MANA sahipliği blockchain’de korunmaktadır. Bu özelliği Decentraland’ı hacim açısından Ethereum ağına dayanan bu günün en büyük projelerinden biri haline getirmektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

MANA Coin, açık artırmalardan transferlere kadar, tüm Decentraland ekosistemine güç veren kripto para birimidir. MANA CoinMarketCap’in ilk 120 arasında yer almaktadır.

Şu anda, her MANA token’ı 0,0912 dolar olarak işlem görmekte ve piyasaya sunulmasından sadece birkaç yıl geçmesine rağmen 57 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip bulunmaktadır. Bununla birlikte 131.465.158 USD ile piyasa hacmi bakımından 88. sırada yer alan MANA coin’in 24 saatlik işlem hacminin yaklaşık olarak 27 milyon dolar olduğu görülmektedir.

CoinMarketCap verilerine göre, 13 Kasım 2017’de tüm zamanların en dip seviyesini 0,0078 dolar ile gören Decentraland MANA, 9 Ocak 2018’de de 0,2888 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştür.MANA toplam arz 2.196.540.685 MANA olması beklenirken, dolaşımdaki arz şu anda 1.411.924.448’dir.

MANA Coin Yorum

Decentraland’in üç boyutlu bir platform ile hizmet veriyor olması kullanıcılarının ilgi ve beğenisini toplamaktadır. Platformda herhangi bir sınır olmadan tamamen hayal dünyası ile tasarlanan alanlar is dikkatleri toplayan başka bir nokta olarak görilmektedir.

Decentraland ile ilgili yorumlar içerisinde, sanal gerçekliğin Blockchain alanına taşınmış olmasından oldukça memnun olduklarını ifade eden kullanıcılar bulunmaktadır. Platform piyasaya sürüldüğünden bu yana MANA kullanıcılarından gördüğü ilgi büyüyerek hizmetlerine devam etmektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Platformun gördüğü ilgiye bağlı olarak MANA Coin’in de destekçileri oldukça fazla sayıdadır. Özellikle son zamanlarda platformun gelişen yönleri ile birlikte MANA Coin’in de fiyatının artıyor olduğu görülmüştür. Bu gelişmeler MANA  token’ın popülaritesine de katkı sağlamış durumdadır.

MANA coin alım satım yapmak için Üye OL → Binance.com

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar