İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Elrond (EGLD) Coin Nedir? | Toplam Arz

İnternetin icadından günümüze kadar geçen süreçte kişisel verilerin korunması, gizlilik ve erişilebilirlik konularında bir çok yenilikler yapıldı. Yapılan binlerce güncelleme ve yenilik günümüzde hala kişisel verilerin korunması konusunda tam bir güven vermiyor. Bu noktada özellikle Blockchain alt yapısını kullanılarak bir çok adım atılmaya başlandı.

Elrond Network (EGLD) Coin Nedir?

Elrond(EGLD), veri parçalama yöntemi kullanarak son derece hızlı işlem gerçekleştirebilen blockchain protokolüdür. Proje kendini FinTech, merkeziyetsiz finans ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi teknolojileri içeren, yeni nesil internet ekosistemi olarak tanımlıyor.

Elrond ilk olarak Ağustos 2019’da duyuruldu ve Temmuz 2020 tarihinde kullanıma açıldı.

Elrond Kurucuları

Elrond, Lucian Todea ile birlikte Beniamin ve Lucian Mincu kardeşler tarafından, sektörün en acil çözülmesi gereken sorunu olarak gördükleri blockchain ölçeklenebilirliği konusuna çözüm sunmak amacıyla 2017 yılının sonlarında kuruldu.

Projeyi Farklı Kılan Nedir?

Elrond kendini yeni internet ekonomisi, merkeziyetsiz uygulamalar ve kurumsal kullanım için geliştirilmiş blockchain platformu olarak tanımlıyor. En büyük özelliği olarak yüksek orandaki ölçeklenebilirliği öne çıksa da; durum, ağ ve işlem parçalama sistemini uygulayan ilk blockchain ağı olduğu söyleniyor. 

EGLD Coin Toplam Arz

Elrond token maksimum arz miktarı 31.415.926 EGLD token olarak açıklanmıştır. Şuan için toplam arz miktarı 22.398.888 EGLD tokendir ve dolaşımda 19.439.705 EGLD token bulunmaktadır.

Elrond ağı üzerinde oluşturulan EGLD Token 4 Temmuz itibari ile Binance borsasında listelenmiştir.

Elrond (EGLD) token satın almak ve yatırım yapmak için Binance.com borsasını kullanabilirsiniz.

Kaynak : elrond.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar