İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

İnceleme

Elton EL49DLK08 Televizyon İncelemesi ve Özellikleri

Bu yazımızda, bütçe dostu cihazlardan biri olan Elton markasının EL49DLK08 modeline bir göz atıyoruz. Bazı perakende satış mağazalarında satışa sunulan ürün, kendisine 1,699.00 TL’den alıcı bulacak.

Yerli üretim olan cihaz aşağıdaki özellikleri ile ön plana çıkıyor:

Elton EL49DLK08  49″  Özellikleri

  • Dahili uydu alıcılı
  • 400 Hz
  • 2×8 W ses çıkışı
  • 3 adet HDMI girişi
  • Coaxial ses çıkışı
  • PC IN (VGA üzerinden)
  • USB media player
  • 2 yıl garanti

Öncelikle, hiçbir mecrada hakkında fazla bir bilgi bulunmayan Elton markasının EL49DLK08 modeli hakkında yukarıdaki özellikler temel alınarak olumlu bir yorum yapmak mümkün değil. Dahili Wi-Fi özelliği konusunda herhangi bir bilgi bulunmadığından dolayı televizyonun Smart TV olmadığı kanısındayız. Bundan dolayı, televizyona çeşitli uygulamaları yüklemek ve internette gezinmek istiyorsanız, EL49DLK08 modeli sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Ancak yine de USB girişi sayesinde çeşitli medya dosyalarını televizyonda oynatabilirsiniz. İki yıl boyunca Sunny garantisi altında olan cihazın ayrıca Coaxial ses çıkış özelliği bulunuyor. Yüksek bant genişliğine sahip olan Coaxial bağlantı 24 bit/192 kHz’e kadar yüksek  ses kalitesini destekleyebilmektedir.

Ancak bu bağlantı çeşidi, Dolby TrueHD ve DTS-HD Master Audio gibi yüksek kaliteli ses formatlarını desteklemek için gereken bant genişliğine sahip değildir. Dolayısıyla, modern bir ev sineması ortamında, kullanımı oldukça sınırlıdır. Ancak, cihaz görüntünün yanında sesi de taşıyan 3 adet HDMI girişine sahip olduğundan dolayı bu konuda endişe etmenize gerek yok.

[infobox color=”#dd3333″]Ürün kurulumu müşteri tarafından ya da servis tarafında yapılabilmektedir. Elton ürünlerini servis kurması halinde 75TL ücret alınmaktadır. [/infobox]

Cihaz ne kadar muadillerine göre ucuz olsa da, bu cihaz konusunda beklentilerinizi yüksek tutarsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Ayrıca Elton markası ile ilgili şikayetlere de bu bağlantıdan ulaşabilir ve son kararı verebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar