İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

İnceleme

Elton EL49DLK1705 Televizyon İncelemesi ve Özellikleri

Bu yazımızda artık bir gelenek haline gelmiş olan Elton marka televizyon incelemeleri serisinde EL49DLK1705 modelini inceliyoruz. Özellikle bazı mağazalarda gerçekleştirilen kampanyalar doğrultusunda uygun fiyata satılan televizyon için “EL49DLK1705 modeli alınır mı?” gibi soruları açıklığa kavuşturacağız.

 

Yerli üretim olan televizyon aşağıdaki özellikleri ile ön plana çıkıyor:

  • Dahili uydu alıcılı
  • Yenileme Hızı : 400 Hz
  • Ses Çıkışı : 2×8 W
  • HDMI Girişi : 2 Adet
  • USB Girişi : 1 Adet
  • Coaxial Ses Çıkışı : Var
  • PC IN(VGA üzerinden) : Var
  • PC Audio Ses Girişi : Var
  • 2 Yıl Sunny Garantisi

Elton EL49DLK1705 Detaylı İnceleme

Bu noktada Elton EL49DLK1705 modelini çeşitli açılardan inceleyerek tüm detayları dahil etmeye çalıştık. Cihaz henüz geniş kitlelere ulaşamadığından dolayı kullanıcı yorumları henüz yeterli seviyede değil. Ancak marka hakkında yapılan şikayetleri Şikayetvar üzerinden takip edebilirsiniz.

Ekran Boyutu

Cihaz 49″ boyutu ile ekran boyutu konusunda kesinlikle yeterli görünüyor. Köşeden köşeye uzunluğu 124 cm olan televizyon oturma odanızda oldukça şık bir şekilde konumlandırabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çözünürlük

Full HD olduğu belirtilen cihaz, 1920 x 1080 px çözünürlüğe sahip. Yani bu da 1080p görüntü çözünürlüğü anlamına geliyor. Buna göre uydu alıcısında bulunan HD kanalları yüksek kalitede izleyebilir ve HDMI girişi ile bağladığınız cihazlarınızdan da medyalarınızı 1080p kalitesinde oynatabilirsiniz.

Ekran Yenileme Hızı

Öncelikle bu özellik konusunda televizyonlar arasında bir belirsizlik ortaya çıkıyor. Çünkü çoğu marka ekran yenileme hızının reklamını yaparken gerçek panel yenileme hızından söz etmiyor. Bundan dolayı 400 Hz olarak belirtilen ekran yenileme hızı aslında 60 Hz veya 120 Hz olarak karşımıza çıkıyor. Televizyon sektöründe 240 Hz veya üzeri olarak pazarlanan ekran yenileme hızlarına genellikle televizyon üreticilerinin algoritmaları ile yapay bir şekilde ulaşılıyor. Bundan dolayı bir televizyonun gerçek anlamda ulaşabileceği ekran yenileme hızı en fazla 120 Hz olabilir dersek pek de yanılmış olmayız. EL49DLK1705 modelinin de gerçek yenileme hızının çok büyük olasılıkla 400 Hz olmadığına dikkat çekmek gerekiyor.

Smart TV

EL49DLK1705 maalesef  Smart TV özelliğine sahip değil. Wi-Fi ve Bluetooth gibi özelliklere sahip olmayan cihazda kendi medyalarınızı oynatabilmek için USB girişini veya farklı cihazları bağlamak HDMI girişlerini kullanabilirsiniz.

Elton EL49DLK1705 modeli uygun fiyatı ile giriş seviyesinde bir performans sunan bir cihaz. Televizyondan olan beklentilerinizi göz önüne alır ve buradaki özelliklerle kıyaslama yaparsanız daha sağlıklı bir karar verebileceğinizi umuyoruz. Bir sonraki incelemede görüşmek üzere, hoşça kalın.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar