İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

En Az Arızalanan Akıllı Telefonlar 2021

Akıllı telefonlar hayatımızın büyük bir parçası haline geldi. Telefonlardaki özelliklerin artması ve yazılımların geliştirilmesi ile birlikte telefonlar arasındaki kalite farkları da hızla artmaya başladı. Sıvı teması, düşme ve darbe alma gibi fiziksel hasarların yanı sıra akıllı telefonların büyük bir çoğunluğu sıklıkla arızalanıyor.

Akıllı telefon seçiminde en az arıza yapan telefonları araştıran müşteriler forum siteleri yada satış sitelerindeki ürün yorumlarından yararlanmaya çalışıyorlar. En az arıza yapan telefon markası Apple olarak biliyor olmasına rağmen bazı serilerde Apple’da bile ciddi sorunlar yaşandı.

Bu makalemizde en çok arıza yapan telefon modellerini araştıran firmalardan aldığımız verileri değerlendirerek en az arıza yapan akıllı telefonları sizler için listeleyeceğiz.

Yurt dışındaki araştırma firmaları tarafından yapılan en çok arızalanan cep telefonları anketine ek olarak İstanbul Şişli’de bulunan ve yoğun müşterisi olan bir telefon bakım evinden konu hakkında ellerindeki en çok arıza veren telefon verileri bizlerle paylaşmalarını istedik. Topladığımız veriler ışığından en az arızalanan telefon markalarını sizler için bu makalemizde derliyoruz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

En Az Arızalanan Akıllı Telefon Markaları 2021

Öncelikle fiyat konusunda diğer rakiplerine göre daha pahalı olan ancak servis noktalarından alınan bilgilere ve araştırmalara göre fiziksel hasar dışında Apple cep telefonları %2 gibi çok düşük bir orana arıza gösteriyor. Bu arızalarında büyük bir kısmı yazılımsal olduğundan sorun çabuk gideriliyor.

Apple’dan sonra en az arızalanan akıllı telefonlar Huawei marka telefonlar olarak görünüyor. Huawei cep telefonlarının servise dönüş oranları da %2 olarak görünüyor.

Bu iki marka içinde en çok dikkat çeken nokta çok yüksek adetlerde satış yapmalarına rağmen arızalanma oranlarının düşük olmasıdır.

En Çok Arızalanan Akıllı Telefon Markaları

En çok arıza veren akıllı telefon markası olarak listenin başından Samsung görünse de ürün çeşitliliği ve satış adetlerinin diğerlerinden çok daha fazla olduğu düşünüldüğünde bu arızalanma oranı ortalama olarak %8 civarına düşmektedir.

Ülkemizde satışı olan cep telefonu markalarından en çok arıza veren telefon markaları Reeder ve General Mobile  aslında listede başı çekiyor. Araştırma şirketleri servis noktalarından verileri aldıkları için sonuç biraz farklı görünüyor. Satışı az olan marka modeller doğal olarak daha az servise gidiyor buda tabloyu bir nebzede olsa etkiliyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar