İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

İnceleme

En İyi Krallık Oyunları (PC) – 2021

Orta çağın savaşlarla geçen dünyasını daha yakından tanırken aynı zamanda kendi krallığını kurmak ve yönetmek isteyen oyuncular için onlarca farklı oyun bulunuyor. Siz de kendinizi bir anda krallık kurma oyunu arayışında bulduysanız bu yazımızda yer alan oyunlardan birini deneyebilir ve orta çağa kendi krallığınızla adınızı yazdırabilirsiniz. İşte listemizde bulunan en iyi 10 krallık kurma oyunu:

1. Anno 1800

Sanayileşme, diplomasi ve keşif zamanı olan 19. yüzyıla hoş geldiniz. Teknolojik yenilikler, komplolar ve değişen bağlılıklarla dolu olan bu çağ, klasik Anno oynanışı bakımından mükemmel bir ortam sunuyor.

2. Banished

Bir şehir kurma ve strateji oyunu olan Banished’de kimsesiz bir gruba liderlik etmeniz ve bir yerleşim yeri inşa etmeniz gerekiyor.

3. Mount & Blade II: Bannerlord

Yerli geliştiricilerimizden TaleWorlds tarafından geliştirilen ve uzun yıllar boyunca oyuncular tarafından beklenen Bannerlord henüz erken erişim aşamasında olsa da büyük yenilikler sunuyor.

4. Knights of Honor

Gerçek zamanlı bir strateji oyunu olan Knights of Honor ile orta çağ Avrupası’nda 100 farklı krallıktan dilediğinizi seçerek krallığınızı kurabilirsiniz.

5. The Settlers 7: Paths to a Kingdom

Zafere ulaşmak için Ordu, Ticaret veya Bilim opsiyonlarından birini seçerek krallığınızı ileriye taşıyın.

6. Crusader Kings 2

Orta çağda geçen oldukça büyük bir strateji oyunu olan Crusader Kings 2 ile 1066-1453 yılları arasında bir hanedanlığa hükmederek zafere ulaşmanız gerekiyor.

7. Mount & Blade: Warband

Türkiyedeki ve Dünyadaki tüm oyuncuların dikkatini çekerek büyük başarıya ulaşan Mount & Blade: Warband bir strateji oyunu oynamak yerine bireysel olarak savaşlara dahil olmak ve krallığını aktif olarak yönetmek isteyen oyuncular tarafından tercih ediliyor. Yakın zamanda çıkması beklenen ve Warband ile yaratılan atmosferi çok daha ileriye taşıyacak olan Mount & Blade II: Bannerlord tüm Dünyadaki oyuncular tarafından heyecanla bekleniyor.

8. Anno 1404

Orta çağ ve rönesans dönemlerinde geçen Anno 1404 oyunculara şehir inşa etme, ekonomik simülasyon ve gerçek zamanlı strateji elementleri gibi karmaşık bir oynanış sunuyor.

9. Stronghold

Stronghold ile askeri gücünüzü kullanarak yeni alanlara hükmedebilir ve ayrıca ekonomi ve gelişme üzerine stratejik kararlar alabilirsiniz.

10. Medieval II: Total War

Sıra tabanlı stratejik oyunları gerçek zamanlı taktiksel savaşlar ile birleştiren Medieval II: Total War orta çağda yer alan savaş, din ve politik elementleri oyuncularla buluşturuyor.

11. Age of Empires II: The Age of Kings

Orta çağda geçen Age of Empires serisinin ikincisi olan The Age of Kings oyunculara 13 oynanabilir medeniyet sunuyor. Kaynaklarınızı toplayarak binalar inşa etmeniz ve ordularınızla rakiplerinizi bozguna uğratarak bölgeleri fethetmeniz gerekiyor.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar