İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

En İyi Mobil Bankacılık Uygulamaları | 2021

female hands holding credit card and a touch phone on the table in the office and making a purchase onlain

Yapılan bir araştırmaya göre herhangi bir bankada hesabı olan her üç kişiden ikisi mobil bankacılık uygulaması kullanılıyor. Bu noktada sadece mobil uygulaması iyi olduğu için tercih edilen bankalar bile var. Öyle ki mobil bankacılık uygulamaları herkes için o kadar da kullanışlı olmayabiliyor. Mobil bankacılık uygulamaları tercih edilirken en çok Havale, EFT ve yatırım işlemleri gibi sık kullanılan işlemlerin hızlı olup olmadığına bakılıyor.

Bu makalemizde en iyi mobil bankacılık uygulamalarını güvenlik ve hız testlerini bizzat kendimiz yaparak sizler için listeledik. Günümüzde mobil bankacılık anlamında her banka öne çıkmak için bir çok yeniliğe imza atıyor. Her bankanın kendi içerisinde avantaj sağladığı bölümler bulunuyor ancak kullanıcı dostu ve hızlı mobil bankacılık uygulamaları bir bakışta kendini belli ediyor.

Hemen hemen her bankanın bir mobil uygulaması var. Mobil bankacılık uygulamaları arasında bir sıralama yaparken mobil şube başvurusunun pratik bir şekilde yapılması ve şifre işlemlerinin şubeye gitmeden hallolması gibi konuları da ele aldık. Ayrıca IBAN paylaşımı, son hareketler ve hızlı transfer gibi basit işlemlerin kaç tıklama ile yapılabildiğini kontrol ettik çünkü günümüzde zaman en kıymetli hazinemiz ve bu uygulamalar bize zaman kazandırmak için varlar. En iyi mobil bankacılık uygulamaları listemizi uygulamalar üzerinde yapılan güncelleme ve yeniliklere göre sürekli güncel tutacağız. Liste ülkemizde faaliyet gösteren 15 büyük bankanın mobil uygulamalarının incelenmesi sonucunda oluşturulmuştur. Gelin en iyi mobil bankacılık uygulamalarını inceleyelim.

Kuveyt Türk Mobil

Şimdi nereden çıktı bu Kuveyt Türk mobil uygulaması diyebilirsiniz. Önceliğiniz güvenlik ve hız ise Kuveyt Türk bu konuda mükemmel bir mobil uygulama geliştirmiş bunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Uygulama üzerinde sol tarafta açılır menü yardımı ile sadece birkaç tıklama ile Havale, EFT ve bir çok farklı yatırım işlemini saniyeler içerisinde yapabilirsiniz. Yine aynı şekilde yatırım hesaplarını bir kaç tıklama ile anında açabiliyor ve dakikalar içerisinde bir çok para birimine anında yatırım yapabiliyorsunuz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Uygulamada aynı zamanda ana sayfa yapısını seçenekler içerisinden isteğiniz şekilde dizayn edebiliyorsunuz. Güvenliğiniz için son başarılı ve başarısız giriş işlemleri cihazlar ve ip adresleri kayıt altına alınıyor. Kullandığım uygulamalar arasında en kullanışlı olanı Kuveyt Türk Mobil bankacılık uygulamasıdır.

Kuveyt Türk Mobil Öne Çıkanlar;

→ Hızlı erişim ve kullanışlı arayüz

→ Mobil şubeden en hızlı hesap açma ve yatırım yapma imkanı

→ En kolay IBAN paylaşım sistemi

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Hesap hareketlerini tek tıkla “7, 15, 30, 60, 90, 180, 360” gün şeklinde görüntüleme

→ QR kod ile tek tıkla günlük 3.000TL ye kadar ATM’den para çekme

Dil seçenekleri: Türkçe, İngilizce ve Arapça

Akbank Direkt Mobil

Akbank Direkt, sürekli güncellenmesi ve hızlı işlem menüsü ile diğer mobil bankacılık uygulamaları arasında kendisini direkt olarak belli ediyor. Ana sayfada görüntülenebilen ana hesap kartları ve gün içi işlemler menüsü gün içerisinde hesaplarınızı kolayca kontrol etmeniz için gayet kullanışlıdır. Yatırım işlemleri açısında biraz karışık olan Akbank Direkt uygulamasında yatırım yaparken biraz kafanız karışabilir.

Uygulamada ana sayfada görüntülenecek kartları seçebilir ve bakiye görünümü ile alakalı özelleştirme yapabilirsiniz. Güvenliğiniz için son başarılı ve başarısız giriş denemesi yapılan tarihler kayıt altına alınmaktadır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Akbank Direkt Mobil Öne Çıkanlar;

→ Hızlı erişim

→ En hızlı gün içi işlemler listelemesi

→ Kolay başvuru ve nakit ihtiyaçlar menüsü

→ Hızlı ödeme menüsü ile anında işlem

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ IP kısıtlama özelliği ile güvenliği üst seviyelere çıkartma özelliği

Dil Seçenekleri:  Türkçe

Akbank
Akbank
Developer: AKBANK
Price: Free
‎Akbank
‎Akbank
Developer: Akbank T.A.S
Price: Free

İşCep Mobil

İş Bankası’nın mobil bankacılık uygulaması olan İşCep diğer uygulamalara göre basit bir arayüze sahip olsa da çok kullanışlı bir uygulama geliştirmişler. Sol tarafta açılır menü sayesinde dakikalar içerisinde bir çok işlem yapılabiliyor. Uygulamada gözden kaçan bazı küçük detaylar uygulama hakkında görüşümüzü biraz değiştirdi. IBAN paylaşımı gibi basit işlemlerin menüler içerisinde bir çok tıklama sonucunda ulaşılabilir olması kullanıcıların zaman kaybına yol açıyor. Son hareketlerin görüntülenmesi için bile en az 5 – 6 tıklama yapmanız gerekiyor. Ancak bazı ufak detaylar dışında oldukça güvenli ve kullanışlı bir uygulama diyebiliriz.

Uygulamada ana sayfa belirli şablonlar ile isteğinize göre değiştirilebiliyor. Para giriş çıkışlarında bildirim sistemi ile anında bilgilendiriliyorsunuz. Tanımlı cihazlarım menüsü ile hesabınızın kurulu olduğu cihazların listesini görebiliyorsunuz.

İşCep Mobil Öne Çıkanlar;

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Hızlı erişim ve basit bir arayüz

→ Mobil şubeden dakikalar içerisinde hesap açma

→ Hesap hareketleri bildirimi

→ Kısa yollarım menüsü ile hızlı işlem yapma özelliği

Dir Seçenekleri : Türkçe

Advertisement. Scroll to continue reading.
‎İşCep
‎İşCep
Price: Free

En iyi mobil bankacılık uygulamaları listesi, en hızlı para transferi, en hızlı IBAN paylaşımı, en hızlı yatırım, en hızlı borç ödeme ve bunun yanı sıra güvenlik gibi birçok faktör ele alınarak yazarlarımızın değerlendirmesi sonucunda oluşturulmuştur.

Sizden Gelenler;

Hangi bankanın uygulaması daha iyidir? Mobil banka uygulamalarından hangisi en kullanışlıdır? En güvenli mobil banka uygulaması hangisidir? Mobil bankacılık uygulamalarının en iyisi hangisidir? Hangi bankanın mobil uygulamasını kullanmalıyız?

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar