İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

En İyi TikTok Ekipmanları ve Aksesuarlar

Popüler kısa video paylaşım uygulaması TikTok artık daha profesyonel bir hal almaya başladı. Yayın açarak getiri elde etmeye başlayan kullanıcılar video kalitesini arttırmak için yeni ekipmanlar edinmeye başladılar. Kaliteli bir video çekimi için gereken yardımcı aksesuarları sizler için listeledik.

TikTok için video hazırlarken ortam ışığı, ses ve çevre faktörleri videonun kalitesi için çok büyük önem arz ediyor. Durum böyle olunca sadece telefonun özellikleri popüler bir video oluşturmak için yetersiz kalabiliyor.

TikTok Ekipmanları

  • İyi bir kameraya sahip cep telefonu yada profesyonel fotoğraf makinesi
  • Led stüdyo ışığı
  • Yaka mikrofonu
  • Yeşil arka fon
  • TikTok için özel tasarlanmış giysiler

TikTok LED Stüdyo Işığı

Video çekiminde aydınlatma en önemli unsurlardan bir tanesidir. TikTok ışığı kurulumu oldukça basit bir ekipmandır. TikTok ışıkları genel olarak tripod üzerinde bulunur yuvarlak bir led şeridi ve ortasında telefon sabitleme bölümü olması gerekmektedir. Aydınlatmayı kurduktan sonra daha kaliteli videolar ve canlı yayınlar yapabilirsiniz. Mobil olarak telefon yanında taşınması için kamera etrafını saracak şekilde telefona monte edilen tiktok ışıkları da vardır.

TikTok Yaka Mikrofonu

Özellikle canlı yayınlarda yaka mikrofonu kullanımı büyük önem taşıyor. Telefon aydınlatma üzerinde sabit olacağından dolayı mikrofon size uzak kalacak ve dış sesler daha fazla duyulacaktır. Dış mekan video çekimlerinde de aynı şekilde kaliteli bir yaka mikrofonu kullanmak gerekmektedir.

TikTok Yeşil Arka Fon

Videoları evde çeken ve ortamı müsait olmayan kullanıcılar için yeşil arka plan kullanmak kaçınılmaz oluyor. Yeşil arka fon yardımcı uygulamalar yardımı ile  videolarınızı farklı bir ortamda çekmişsiniz izlenimi yaratmanızı sağlayacaktır. Canlı yayınlarda arka planı kendiniz belirleyebileceksiniz.

TikTok Giysileri

Tekstil firmaları popüler uygulama için bir çok kıyafet üretiyor. Uygulamaya olan ilginizi giysilerinize yansıtmanız takipçilerinizin ilgisini daha çok çekmenizi sağlayacaktır. Bu sayede sponsorluk anlaşması talepleri de alabilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Çözüm

Sosyal medya uygulamalarından gelir elde etmek isteyenlerin en çok merak ettiği konular hediyelerin kaç para ettiğidir. Tiktok’da en çok merak edilen “hediye puanı hesaplama,...

Uygulama

Popüler kısa video paylaşım platformu TikTok yayıncıların ve takipçilerin ilgisini çekecek özellikleri platforma eklemeye devam ediyor. TikTok hediye gönderme seçeneği ile yayıncıları desteklemek için...

Çözüm

Kullanıcılar tarafından son zamanlarda en çok kullanılan video paylaşım uygulamaları arasında yer alan TikTok video uygulamalarının çoğunda olduğu gibi internet paketi düşmanı diyebiliriz. Tiktok...

Çözüm

Tiktok uygulamasında yakın zamanda hayata geçirilen canlı yayın bağış sistemi ile fenomenler düzenli olarak yayın açmaya başladırlar. Uygulamanın canlı yayın özelliği takipçilerinde oldukça fazla...