İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Epson yazıcı kablosuz ( wi-fi ) bağlantı sorunu çözümü!

Epson yazıcı kablosuz ( wi-fi ) bağlantı sorunu çözümü! Epson yazıcıların bir çok modelinde kablosuz ağ bağlantısı özelliği vardır. Ancak Wi-Fi özelliğini kurmak bazen göründüğü kadar kolay olamayabiliyor. Epson yazıcınızı kablosuz ağa bağlamakta sorun yaşıyorsanız aşağıdaki otomatik bağlantı ayarını denemenizde yarar var.

WPS Kablosuz otomatik ayarı

Erişim noktası, Wi-Fi Korumalı Kurulum (WPS) standardını destekliyorsa güvenlik ayarları otomatik olarak yapılabilir.

Erişim noktasının açık ve iletişimin kullanılabilir olduğunu doğrulayın.

Yazıcıya LAN kablosu takılıysa bu kabloyu yazıcıdan çıkarın.

Not:

LAN kablosunu çıkardığınızda Ağ durum ışığı (turuncu) ve Ağ durum ışığı (yeşil) sırasıyla yanıp söner. Ağ durum ışığı (turuncu) yanıncaya kadar veya hem Ağ durum ışığı (turuncu) hem de Ağ durum ışığı (yeşil) sönünceye kadar bir sonraki adıma geçmeyin.

Erişim noktası WPS düğmesini (veya karşılık gelen düğmeyi) basılı tutarak WPS'yi ayarlayın.

Not:

WPS düğmesinin yeri için erişim noktasının (kablosuz yönlendirici) Kullanım Kılavuzuna bakın. Bazı durumlarda bunun fiziksel bir düğme yerine bir yazılım ayarı olacağına lütfen dikkat edin.

Advertisement. Scroll to continue reading.

WiFi düğmesine üç saniye boyunca basın. Ağ durum ışığı (turuncu) ve Ağ durum ışığı (yeşil) sırasıyla yanıp söner.

Ağ bağlantısı başarılı bir şekilde kurulduğunda Ağ durum ışığı (turuncu) ve Ağ durum ışığı (yeşil) aynı anda yanıp söner. Ağ durum ışığı (yeşil) beş dakika sonra yanar.

Ağ bağlantısı başarısız olursa sadece Ağ durum ışığı (yeşil) yanıp söner. Hataları silmek için WiFi tuşuna bastıktan sonra yordamı 2. adımdan itibaren tekrarlayın.

 

Kaynak : http://support.epson-europe.com

 

Epson yazıcı wifi bağlantı sorunu çözümü, epson wifi telefon bağlantısı sorunu çözümü, yazıcı wifi bağlanmıyor, yazıcı wifi ayarı nasıl yapılır, telefondan yazıcı wifi bağlantı sorunu çözümü, epson kablosuz ağ bağlantı ayarları, epson wifi bağlantısı nasıl yapılır, Epson yazıcı ağa bağlanmıyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar