İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

İnceleme

Ev İçin Yazıcı Önerisi | Tavsiye Modeller

Günümüzde eğitim kurumlarının çoğu ev ödevlerini artık internet ortamından veriyor. Durum böyle olunca evde bilgisayar ve yazıcı bulundurmak zorunluluk haline geliyor. Peki ev için hangi yazıcıyı almalıyım sorusunun en doğru cevabı nedir?

Ev için en ideal yazıcıları belirlemeden önce günde yada haftada ne kadar çıktı alacağımızı kaba taslak belirlemeliyiz. Çünkü yazılarda işlem yoğunluğu ve çıktı sayısı modeli belirlememizde büyük etken olacaktır.

Normal şartlarda ev için kartuşlu renkli yazıcılar önerilir ancak çok çıktı alıyorsanız bu yazıcılarda kartuşlar pahalı olduğundan her kartuş değişiminde yazıcı maliyeti vermiş olacaksınız. Çıktı sayınız haftada  4 – 5 adet ise rahatlıkla kartuşlu yazıcı kullanabilirsiniz. Ancak haftada 100 – 150 ve üzeri çıktı alıyorsanız kartuşlu cihazların maliyeti bir kaç ayda size yeni bir cihaz alma zorunluluğu doğuracaktır.

Çıktı sayısı, renkli baskı özelliği ve ödevler düşünüldüğünde ev için en iyi yazıcı hangisidir?

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bu noktada tavsiyemiz son bir yılda kullanılma oranları hızla artan Tanklı Yazıcıları tercih etmenizden yanadır. Tanklı yazıcıların mürekkep maliyetleri kartuşlara göre düşüktür. Aynı zamanda renkli fotoğraf baskısı alma imkanı da sağlamaktadır. Hatta en iyi fotoğraf yazıcısı olarak da Tanklı Yazıcıları önerebiliriz.

Ev İçin En İyi Yazıcı | Tavsiye Modeller

EPSON – L3050

Epson – L3050 modelinde yazıcı, tarayıcı ve fotokopi özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerin yanı sıra WiFi ile çıktı alınmasına da olanak tanınmaktadır. Epson – L3050 modelinde tanklar tam dolu haldeyken 4500 sayfaya kadar siyah, 7500 sayfaya kadar renkli baskı alınabilmektedir. Kartuşlu cihazlardaki gibi kartuş mürekkebi kuruma sıkıntısı olmadığından çok uzun yıllar bu yazıcıyı kullanabilirsiniz.

HP – HP INKJET 315

HP – HP INKJET 315 modelinde yazıcı, tarayıcı ve fotokopi özelliği bulunmaktadır. HP – HP INKJET 315 modelinde tanklar tam dolu haldeyken 6000 Sayfaya kadar siyah, 8000 sayfaya kadar renkli baskı alınabilmektedir. Kartuşlu cihazlardaki gibi kartuş mürekkebi kuruma sıkıntısı olmadığından çok uzun yıllar bu yazıcıyı kullanabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar