İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Uygulama

Focos Live Nedir? Nasıl Kullanılır?

Teknolojik gelişmelerin ve yeniliklerin gündelik yaşantılara çok kolay bir şekilde entegre olmasıyla kişilerin hayatları kolaylaşmakta ve aynı şekilde daha da eğlenceli olabilmektedir. Bu yenilikler arasında mobil cihazların varlığı oldukça önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda yapay zeka ve yazılım konusunda da insanlığın son dönemlerde yüksek ivmelerle ilerlemesi kişilerin karşısına çeşitli özelliklerin gelmesini sağlamaktadır.

Focos Live uygulaması, mobil cihazlarda fotoğraf düzenleme konusunda hizmet verebilmektedir. Yapay zeka teknolojisi, fotoğrafçılık sektörü içerisinde birçok yeniliğin sebebi olmuştur. Bu yenilikler arasında da portre modu önemli bir yere sahiptir.  Bu mod için günümüzde ortaya çıkmış olduğunu söylemek yanlış olmaktadır ancak gündelik hayata girişi IOS işletim sistemi ile olmuştur.

Yeni nesil olarak bilinen IOS telefon ve tabletlerde fotoğrafların portre modunda çekilmesi çok kolaydır. Yüksek kalite ve aynı zamanda iyi yazılmış bir yazılım ile IOS cihazlarda yapılan portre modu kişilere çok güzel fotoğraflar verebilmektedir. Portre modu nedir denilirse, fotoğraf içerisinde bir odak noktası seçilir ve arka plan bulanıklaştırılarak fotoğrafa bir derinlik verilmektedir. Kimi telefonlarda bu özellik bulunmasa da çeşitli yazılımlar ile fotoğrafı bu şekle getirmek kolay olmaktadır. Aynı zamanda bu yazılımlar ile yalnızca fotoğraflarda değil videolarda da derinlik kullanılabilmektedir. Kimi telefonlarda ise bu özellikler yeterli seviyede kalamamaktadır. Bu seviyeleri yukarı arttırabilmek için çeşitli uygulamalar kullanılmaktadır.

Focos Live Özellikleri

Focos Live uygulaması IOS işletim sistemlerinde hizmet vermektedir. Apple mobil cihazlarının uygulama mağazalarında bu program ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır. Yapay zeka teknolojisi kullanılarak hem videolarda hem de fotoğraflarda derinlik oluşturmanın en kolay yolu bu uygulama ile olmaktadır. Apple cihazlarda kendiliğinden bulunan bu özellik yalnızca fotoğraflar için yer almaktayken uygulama marketinden indireceğiniz bu uygulama ile videolarınızda da bu özelliği kullanabileceksiniz.  Daha önceden çekmiş olduğunuz içeriklerde de aynı zamanda uygulama üzerinden çekeceğiniz içeriklerde de bu özelliği kullanabilmektesiniz. Videolar isterseniz ön kamera ile isterseniz de arka kamera ile hayata geçirilmektedir. Öte yandan bu derinlik program üzerinden istediğiniz şekilde ayarlanabilmektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Focos Live Nasıl İndirilir?

Focos Live uygulaması çeşitli uygulama marketlerinde hizmet vermektedir. Telefonunuza giriş yaptıktan sonra uygulama marketine giriş yapınız. Daha sonrasında arama kısmına istediğiniz uygulamanın adını girerek aratma yapınız. Karşınıza çıkan uygulamayı çok kolay bir şekilde telefonunuza indirebilmektesiniz. Bununla birlikte telefonunuza girdikten sonra uygulamanın sizlere sunmuş olduğu özellikleri çok kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Uygulamayı kullanmadan önce gerekli isimleri verdikten sonra çok kolay bir şekilde içeriklerinize portre modunu uygulayabilmektesiniz. Aynı zamanda bu program yalnızca uygulama mağazaları üzerinden değil bununla birlikte internet üzerinde kolaylıkla indirilebilmektedir. Focos Live apk yazarak internet üzerinden indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu dosya üzerinden de dakikalar içerisinde kurulumunuzu yapabilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Çözüm

Birine Twitter bağlantısı göndermek zorunda kalmadan, videoyu paylaşabilmeniz için Twitter’dan video kaydetmenin mümkün olup olmadığı bu yazımızda açıklıyoruz. Twitter video indir yada kaydet seçeneğini...

Çözüm

Türkiye’nin en çok kullanılan ücretsiz online alışveriş sitelerinden bir tanesi Sahibinden.com’dur. Uygulamanın oldukça gelişmiş olması bazı kullanıcılara karmaşık geldiğinden ayarların yapılandırılması noktasında sorunlar yaşayan...

Uygulama

Sosyal medya kullanıcıların büyük bir çoğunluğu içeriklerin kişiselleştirilememesinden şikayetçidir. Touchapp, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyimin anahtarını sunuyor. Aralık ayında kullanıma sunulan uygulama her geçen gün...

İnceleme

Arada sırada pazarı ele geçiren bir işlemci gelir. Bu işlemciler, doğru anakart türüne eklendiğinde, raflardan erimesini sağlayan doğru fiyat, performans ve uyumluluk kombinasyonu sağlandığında harika...