İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Formation Fi (FORM) Token Nedir? Risk Paritesi Nedir?

DeFi, şimdiye kadar seçkin bir azınlığın alanı olan bir dünyayı önce demokratikleştirip merkezden uzaklaştırarak, yıldırım hızında finansta devrim yarattı diyebiliriz. Perakende yatırımcılar geleneksek finansal yöntemlerle son derece kısıtlı ve riskli pozisyonlarda tutulurken bu yatırımlar hedge fonları gibi kurumsal oyuncular lehine istifledi.

DeFi tüm bunları değiştiriyor. Yazma sırasında, üç ana DeFi zinciri (Ethereum, Binance Smart Chain ve Huobi ECO Chain) üzerinden yürütülen DeFi, kilitli toplam değerde (TVL)* 64 milyar doların üzerinde bir değere sahip ve her iki rakam da yeni zincirler arttıkça her gün büyüyor.

Şunu söylemekte yarar var hızlı yükselişine ve yeni finansal araçların icadına rağmen, DeFi hala emekleme aşamasındadır.

Risk Paritesi Nedir?

Risk paritesi, bir yatırım portföyünün çeşitli bileşenleri arasında dengeli tahsisleri belirlemek için risk kalibrasyonunu kullanan bir portföy tahsis stratejisidir. Risk paritesi, dünyanın en büyük hedge fonlarından bazıları tarafından öncülük edildi ve yüz milyarlarca dolarlık portföyleri büyük bir başarıyla yönetmek ve büyütmek için kullanıldı.

Bir risk paritesi yaklaşımını kriptoya ve DeFi’ye dönüştürmek için, öncelikle bu stratejinin altında yatan faktörlerin neler olduğunu ve bunların algoritmik ve merkezi olmayan bir şekilde kopyalanıp kopyalanamayacaklarını ve nasıl uygulanabileceklerini belirlemek önemlidir. En başarılı ve en iyi bilinen risk paritesi portföyü, dünyanın en büyük hedge fonu olan Bridgewater Associates’in kurucusu ve CIO’su Ray Dalio tarafından tasarlandı. Her koşulda başarılı olacak şekilde tasarlandığından , fonuna All Weather adını verdi.

Geleneksel Risk Paritesinin Defi’ye Uyarlanması

Pratik olarak konuşursak, kripto içinde portföy yönetimine bir risk paritesi yaklaşımı benimsemenin üç temel bileşeni vardır: çeşitlendirme, sınıflandırma / kalibrasyon ve yönetim.

Birincisi, ilişkisiz varlıklar arasında çeşitlendirme yapmak gerçekten mümkün olmalıdır. Bu önemsiz görünebilir, ancak yakın zamana kadar kriptoda bu imkansızdı. Bitcoin, diğer tüm kripto varlıklarının onunla güçlü veya zayıf bir şekilde ilişkili olduğu kadar baskın bir konuma sahipti. Bitcoin nereye giderse, diğer tüm varlıklar onu takip etti.

Ancak özellikle Ethereum ve DeFi’nin yükselişi, kripto varlık fiyatlarının ilk kez Bitcoin’den ayrıldığını ve aynı zamanda bir bütün olarak kriptonun borsadan ayrıldığını gördü. Risk Paritesi yaklaşımının kripto içinde uygulanabilir olması için koşullar nihayet doğru ve her türlü çevresel koşulu karşılayabilecek, tamamen kripto risk dengeli bir portföye izin veriyor.

İkinci olarak, varlıkları sınıflandırmak ve ölçmek için güvenilir bir yol olması gerekir. Yatırım kesin bir bilim değildir, ancak kripto varlıklarını sınıflandırmanın ve izlemenin ve negatif ilişkili çiftleri tanımlamanın güvenilir bir yolu olmadan bir risk paritesi yaklaşımı benimsemek imkansızdır. Neyse ki DeFi, akıllı sözleşmelerin herkesin görebileceği ve işlemlerin şeffaf ve zincir üzerinde izlenebilir olduğu bir veri ve token analitiği altın madeni.

Form coin nedir? Form coin toplam arz miktarı ne kadar?

Formation Fi (FORM) Token Nedir?

Formasyon Fi Risk Parite Protokolü kişisel risk tercihlerine göre uyarlanmış portföyleri kullanıcıların erişimine sunarak için tasarlanmış bir DeFi çapraz zincir merkezi olmayan varlık yönetim sistemidir.

APY’yi en üst düzeye çıkarmaya odaklanan saf DeFi stratejileriyle karşılaştırıldığında, Risk Eşliği Protokolü, daha az genel riskle aynı veya daha iyi getiri sağlayabilir.

Protokolün tamamı, kâr paylaşımı, yönetişim sağlayan ve en umut verici projeleri belirlemek ve finanse etmek için topluluğun bilgeliğinden yararlanarak DeFi ekosisteminin büyümesine yardımcı olan üçlü bir hizmet belirteci olan $FORM belirteci tarafından denetlenir.

FORM Token toplam arz miktarı 1.000.000.000 FORM’dur.

Komisyon indirimli bağlantı: Gate.io: https://www.gate.io/signup/3817547

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Kripto Para

Gate.io borsasında listelenen ArtWallet token hakkında en çok merak edilen konulara açıklık getireceğiz. ArtWallet projesi ve maksimum arz miktarı yatırımcılar arasında en çok merak...

Kripto Para

NFT Champions, Gate.io Startup listesine eklendikten sonra en çok aratılan yeni projeler arasında yerini almayı başardı. Oyna kazan temasıyla tasarlanan mobil oyun hakkında merak...

Kripto Para

Legend of Fantasy War, katılımcıların karakterleri seçebilecekleri ve zorlukların üstesinden gelmek, görevleri tamamlamak ve değerli ödüller kazanmak için ekipler oluşturabilecekleri 3D sıra tabanlı bir...

Kripto Para

Gate.io borsasında ön satışa başlayacak olan Cpool hakkında temel bilgileri sizlere aktaracağız. Cpool token hakkında en çok merak edilen konu projesi ve toplam arz...