İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

İnceleme

FreeTone Nedir? Nasıl Kullanılır?

Çeşitli sebeplerle geçici bir numaraya sahip olmak isteyen kullanıcılar için uygulama mağazalarında onlarca farklı seçenek bulunuyor.

Çoğu anlamda birbirine benzeyen bu uygulamalar birkaç yönüyle farklılık gösteriyor. Bu yazımızda inceleyeceğimiz FreeTone ise ücretsiz olarak farklı ülkelere arama yapma ve mesaj gönderme seçenekleri sunduğunu söylüyor.

FreeTone Nedir?

Bir VoIP numara uygulaması olan FreeTone kendisini “tek gerçek ücretsiz arama uygulaması” olarak tanımlıyor. Arama yapmak ve mesaj göndermek için telefondaki internet bağlantısını kullanan uygulama, Amerika ve Kanada’daki kullanıcılar için limitsiz arama ve mesaj gönderme özelliğini sunduğunu belirtiyor.

Arama yapabilmek için kontör satışı yapan uygulama böylece uluslararası arama yapmayı da destekliyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Peki FreeTone Gerçekten de Ücretsiz Mi?

Eğer Amerika, İngiltere veya diğer ülkelerden bir numaraya sahip olmak istiyorsanız uygulama ücretli abonelik seçenekleri sunuyor. Örnek olarak eğer Amerika’dan bir numaraya sahip olmak istiyorsanız aylık 52,99 TL ödemeniz gerekiyor.

Uygulamayı farklı ülkelerin telefon numarasına sahip olmak için kullanmak isteyenler için maalesef ücretsiz bir seçenek bulunmuyor.

Ayrıca uygulamanın mağaza sayfasında da belirtildiği üzere, ABD ve Kanada numaraları için ücretsiz mesajlaşma ve arama özelliği yalnızca ABD ve Kanada’da ikamet edenler için geçerli.

FreeTone ile ücretli olarak aşağıdaki ülkelerden sanal numaralara sahip olmak mümkün:

 • ABD
 • İngiltere
 • Kanada
 • Avustralya
 • Avusturya
 • Belçika
 • Kolombiya
 • Çekya
 • Fransa
 • Malezya
 • Hollanda
 • Polonya
 • İsveç

FreeTone Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı App Store veya Google Play üzerinden indirdikten sonra ilk açılışta e-posta, Facebook veya Google ile kayıt olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uygulama üzerinden arama yapabilmek için hesabınızda kontör bulunması gerekiyor. Uygulama mağazasında 100 kontör 18,99 TL’ye satılırken bu miktar 2000 kontör için 284,99 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Ayrıca video izleyerek veya başkalarını davet ederek de ücretsiz olarak kontör kazanılabiliyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Sonuç

Sonuç olarak eğer farklı ülkelere ait bir numaraya ücretsiz olarak sahip olmak istiyorsanız, Türkiye’deki kullanıcılar için bu mümkün değil. Yukarıda belirttiğimiz ülke listesinden bir numaraya sahip olmak için abonelik satın almanız gerekiyor.

Arama yapabilmek için de hesabınızda kontör bulunması gerekiyor. Uygulama yalnızca Amerika ve Kanada içinde ücretsiz aramayı ve mesajlaşmayı destekliyor.

FreeTone uygulamasına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Resmi site: http://www.free-tone.com/

FreeTone Calls & Texting
FreeTone Calls & Texting
Developer: TextMe, Inc.
Price: Free
‎Free Tone - Calling & Texting
‎Free Tone - Calling & Texting
Developer: TextMe, Inc.
Price: ₺59,99+

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar